Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků

Datum vydání: 15.04.2024

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP. 
 

 

V malebném prostředí historického centra Hradce Králové úspěšně započal letošní seriál Prima CUP, když se téměř tisíc cyklistů sešlo, aby změřili své síly po dlouhých zimních měsících. 
 

 

Výzva pro všechny účastníky přicházela ve třech variantách - 67 km, 47 km a 15 km. Zatímco slunečné počasí přálo všem závodníkům, největší pozornosti se dostávalo nejdelší trase dlouhé 67 kilometrů. 
 

 

Pestrá a zábavná trasa městskými lesy byla napínavá až do samého závěru, kde ve stejný čas protli cílovou pásku maratonský mistr ČR Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida a český šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss z týmu Česká spořitelna Accolade.
 


Oba jezdci projeli zcela identicky cílový fotofiniš a tak se oba postavili trochu netradičně na nejvyšší stupeň. Třetí skončil Karel Hník také z D2 Mont Merida s odstupem 3:44. 

 

Mezi ženami dominovala na trase A Karla Löffelmann z České spořitelny Accolade, která zvítězila s časem 3:01:06 hodin. Za ní se umístily Adéla Šmídová z Training&Food a Lenka Štolbová z Endorphin Republic.
 

 

Na trase B dominoval Matyáš Veber z Merida BikeRanch Team Junior, zatímco mezi ženami se v této kategorii blýskla nejlepší Karla Nováková z Eleven Head CST Cyklolive. Trasu C, kterou si jako svou výzvu vybrala i primátorka města Pavlína Springerová, ovládli Adam Papoušek z Bike Freaks Holice a Barbora Famfulíková z Cykloklubu Jičín.
 

 

Během závodění dospělých se v areálu Stříbrného rybníka dopoledne představily také děti do 10 let, kterých se sešlo necelých dvě stě, aby si zazávodily v několika věkových kategoriích. 
 

 

Ceny nejúspěšnějším závodníkům předal Martin Dvořák, ministr pro evropské záležitosti České republiky, který svou přítomností podpořil prestiž celého podniku. Program vygradoval tombolou o horské kolo značky Merida. 

 

Dalšími zastávkami seriálu Prima CUP budou 18. května Silesia Bike Marathon a 26. května Merida Stolové hory. Oba závody se uskuteční jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu.
 

 

Podrobnosti o celém seriálu naleznete na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí