Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen

Datum vydání: 27. 3. 2023

Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.


Závodu dominoval tým ATT Investments. Pavel Kelemen pro sebe v závěrečném spurtu rozhodl, když přesprintoval Dominika Neumana z Elkov Kasper a Richarda Holce z TUFO Pardus Prostějov. Pořadí v kategorii do 23 let ovládl Filip Chýle (ATT Investments), který se zároveň stal také nejlepším nováčkem soutěže. 

 

První vrchol domácí sezony přinesl dramatický závod o délce trati 162 km a podle očekávání také souboj jezdců dvou našich nejlepších stájí ATT Investments a Elkov Kasper. Vítězně z něj po skvělém závěru vyšli závodníci prvně jmenované stáje, kromě vítěze skončili v elitní desítce ještě Daniel Turek, Jakub Otruba, Jiří Petruš a slovenský jezdec Matúš Štoček.

Během závodu se rodil jeden únik za druhým, po polovině závodu se na čele vykrystalizovala skupina 12 jezdců v němž měli po dvou zástupcích ATT Investmens (Jan Kašpar, Jiří Petruš) a Elkov Kasper (Michael Boroš, Daniel Mráz). Do závěrečného okruhu dlouhého 18 kilometrů vjížděla skupina s náskokem minuty a půl.

Z ní se odpoutala trojice Boroš, Petruš a polský cyklista Pawel Szostka. Ti si vypracovali náskok, který vypadal, že právě z tohoto tria vzejde vítěz, ovšem proti byli cyklisté ATT Investmens. V posledních kilometrech rozjeli v hlavním poli ostré tempo, nejprve dojeli zbytek jezdců z původní vedoucí skupiny a asi kilometr před cílovou páskou dokonce i dosud vedoucí trio. A navíc skvěle připravili spurt pro Pavla Kelemena. Mistr Evropy z roku 2017 z keirinu následně prokázal svoji rychlost a vybojoval svůj nejlepší silniční výsledek.

"Těžké to určitě bylo, ale měl jsem za sebou silný tým a ten mě dovezl do spurtu. Kluci jeli šikovně, v závěru při terezínu jsme si to dirigovali tak, abychom byli v dobrých pozicích a pak to bylo již jen na mě," řekl Pavel Kelemen, který přiznal, že taktika týmu byla postavena, aby měl právě on co nejlepší pozici do spurtu.

„Jsme velmi spokojení, takticky se nám závod povedl, kluci jeli perfektně, a navíc jsme ovládli všechny 3 vyhlašované kategorie, nešlo si přát víc,“ uvedl po závodě spokojený šéf týmu ATT Investments Radim Kyjevský.

Výsledky:

1. P. Kelemen (ATT Investments) 3:52:50, 2. Neuman (Elkov Kasper), 3. Holec (TUFO Pardus Prostějov, 4. Paterski (Pol./Voster ATS Team), 5. Szóstka (Pol.), 6. Otruba (ATT Investments) všichni stejný čas.

Nejlepší jezdec kategorie U23: Filip Chýle (ATT Investmnens)

Nejlepší nováček: Filip Chýle.

Foto: Jan Brychta, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►