Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen

Datum vydání: 27.03.2023

Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.


Závodu dominoval tým ATT Investments. Pavel Kelemen pro sebe v závěrečném spurtu rozhodl, když přesprintoval Dominika Neumana z Elkov Kasper a Richarda Holce z TUFO Pardus Prostějov. Pořadí v kategorii do 23 let ovládl Filip Chýle (ATT Investments), který se zároveň stal také nejlepším nováčkem soutěže. 

 

První vrchol domácí sezony přinesl dramatický závod o délce trati 162 km a podle očekávání také souboj jezdců dvou našich nejlepších stájí ATT Investments a Elkov Kasper. Vítězně z něj po skvělém závěru vyšli závodníci prvně jmenované stáje, kromě vítěze skončili v elitní desítce ještě Daniel Turek, Jakub Otruba, Jiří Petruš a slovenský jezdec Matúš Štoček.

Během závodu se rodil jeden únik za druhým, po polovině závodu se na čele vykrystalizovala skupina 12 jezdců v němž měli po dvou zástupcích ATT Investmens (Jan Kašpar, Jiří Petruš) a Elkov Kasper (Michael Boroš, Daniel Mráz). Do závěrečného okruhu dlouhého 18 kilometrů vjížděla skupina s náskokem minuty a půl.

Z ní se odpoutala trojice Boroš, Petruš a polský cyklista Pawel Szostka. Ti si vypracovali náskok, který vypadal, že právě z tohoto tria vzejde vítěz, ovšem proti byli cyklisté ATT Investmens. V posledních kilometrech rozjeli v hlavním poli ostré tempo, nejprve dojeli zbytek jezdců z původní vedoucí skupiny a asi kilometr před cílovou páskou dokonce i dosud vedoucí trio. A navíc skvěle připravili spurt pro Pavla Kelemena. Mistr Evropy z roku 2017 z keirinu následně prokázal svoji rychlost a vybojoval svůj nejlepší silniční výsledek.

"Těžké to určitě bylo, ale měl jsem za sebou silný tým a ten mě dovezl do spurtu. Kluci jeli šikovně, v závěru při terezínu jsme si to dirigovali tak, abychom byli v dobrých pozicích a pak to bylo již jen na mě," řekl Pavel Kelemen, který přiznal, že taktika týmu byla postavena, aby měl právě on co nejlepší pozici do spurtu.

„Jsme velmi spokojení, takticky se nám závod povedl, kluci jeli perfektně, a navíc jsme ovládli všechny 3 vyhlašované kategorie, nešlo si přát víc,“ uvedl po závodě spokojený šéf týmu ATT Investments Radim Kyjevský.

Výsledky:

1. P. Kelemen (ATT Investments) 3:52:50, 2. Neuman (Elkov Kasper), 3. Holec (TUFO Pardus Prostějov, 4. Paterski (Pol./Voster ATS Team), 5. Szóstka (Pol.), 6. Otruba (ATT Investments) všichni stejný čas.

Nejlepší jezdec kategorie U23: Filip Chýle (ATT Investmnens)

Nejlepší nováček: Filip Chýle.

Foto: Jan Brychta, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí