Úvodní závod Galaxy Stevens série vyhrál Bubílek

Datum vydání: 19. 4. 2017

Na Bílou sobotu by​l v Osečné v pravé poledne odstartován cyklomaraton STEVENS 50 PODRALSKO.

Jednalo se o osmý ročník rozjezdového závodu do nové sezóny. Letošní velikonoční předpověď počasí nevěstila nic dobrého. Celou sobotu mělo pršet a tak asi hodně závodníků zvažovalo svojí účast. Ti, co se nakonec odhodlali přijet, asi nelitovali. Nakonec se předpovědi nevyplnily a počasí bylo na cyklistiku téměř ideální.

Před polednem se v aleji shromáždili všichni odprezentovaní cyklisté pod oblouk hlavního partnera závodu STEVENS. Po krátké rozpravě byl ve 12:00 odstartován hlavní závod na 58 kilometrů. Na tuto trasu se rozjelo 200 cyklistů. Patnáct minut po startu tohoto závodu vyrazili závodníci na krátkou trasu 25 kilometrů. Kratší variantu závodu zvolilo 100 cyklistů.

Po rozjezdu hlavní trasy se na čele vytvořila silná skupinka, ve které nechyběl loňský vítěz celé Galaxy série, Lukáš Smola a druhý z loňského závodu v Osečné, Michal Bubílek. Právě Michal chtěl závod rozhodnout hned v prvním kopci do Náhlova, ale tato taktika úplně nevyšla. Brzy byl skupinkou s Lukášem dojet a tak spolupracovali na trase, až do závěrečné pasáže před cílem, kde Michal (Kellys Bikeranch Team) využil znalosti finiše a v jedné zatáčce před cílem Lukáše podjel a vítězství si již nenechal sebrat. Na 50 Podralsku to byl už jeho třetí triumf. Druhé místo bral Lukáš Smola z týmu Galaxy Cyklošvec Stevens a třetí dojel Jan Wolf z týmu Regal Bike. V ženách na dlouhé trase s přehledem zvítězila Lenka Fridrichová z Ghost Teamu.

Na kratší trase 25 km vyhrál Ivo Machek (KSM Hrádek), druhý dojel Lukáš Blažek (Superior Cyklofit Sport Team) a třetí Roman Zvolský (Kellys Bikeranch Team). Mezi ženami zvítězila Kateřina Knihová (KC Kooperativa) před Klárou Šafaříkovou (GS cyklo team Jistebnice) a Lucií Kozákovou (Galaxy Cyklošvec Stevens).

Po předání cen v tombole, proběhlo vyhlášení nejlepších v 17 kategoriích. Všichni odměnění si také odnesli lahev dobrého vína od J.P.CHENETU. Již devátý ročník 50 Podralska se pojede 14.4. 2018.

Šestidílná Galaxy Stevens série 2017 pokračuje 5. 8. v Mikulově tradičním závodem Galaxy Pálavský krpál.

Zdroj a foto: TZ pořadatelé

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Iontové nápoje - kdy, jak a proč
18. 8. 2017 | Kategorie: ostatní
Provozování sportovních činností spotřebovává značné množství energetických zásob. Jak tomu zabránit?
Železný muž z Tour mění tým
18. 8. 2017 | Kategorie: silniční
Ir Daniel Martin opouští stáj Quick-Step Floors a jde na dva roky do UAE Team Emirates.
Přírodní studánky jako zdroj vody. Pít či nepít?
Nemá cenu opakovat, jak je nutné při sportu pravidelně doplňovat tekutiny.
Machačová zvítězila v silně obsazeném GP BEO Bank!
Záv​odnice Dukly Praha Jarmila Machačová zvítězila ve velmi silně obsazeném silničním závodě GP BEO Bank v Nizozemsku.
Tour de France 2017 - Slow Motion
17. 8. 2017 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si zpomalené záběry z úvodních etap Tour de France.
V nizozemském Utrechtu už funguje cyklistické parkoviště snů
17. 8. 2017 | Kategorie: ostatní
První sekce největšího krytého parkoviště pro bicykly na světě dokončena, vejde se sem 6000 kol.
Španělský veterán pozitivně testován při mimozávodní kontrole
Samuel Sánchez se připravoval na svou pravděpodobně poslední Grand Tour zřejmě i jinak, než dovolují pravidla.
Martin Bláha triumfoval ve finále Turné čtyř drah v Brně
17. 8. 2017 | Kategorie:
Pořadatelé posledního ze čtyř mítinků turné po českých velodromech v Brně zařadili do finálového klání kompletní olympijské omnium, ve kterém zvítězil v elitní kategorii mužů matador Dukly Praha Martin Bláha.