Úvodní závod ČP MTB XCO v Kutné Hoře ovládl Ulík a Czeczinkarová

Úvodní závod ČP MTB XCO v Kutné Hoře ovládl Ulík a Czeczinkarová

Datum vydání: 02.04.2023

Úvodní závod Českého poháru v olympijském cross country na horských kolech v Kutné Hoře vyhráli v hlavních kategoriích Jana Czeczinkarové (Berria Vittoria Factory Team) a slovenský mistr v barvách Expres CZ – TUFO Team Kolín Matej Ulík.


Déšť proměnil dnešní okruh trati v doslova jedno velké bahniště, takže jízdu na kole častokrát vystřídal běh s kolem na ramenou. Hodně závodníkům se to vůbec nelíbilo a uvažovalo se dokonce o tom, že závod bude zrušen. Ovšem na podnicích kategorie UCI o tom rozhoduje hlavní rozhodčí, a ten z Polska rozhodl, že závod se uskuteční, což bylo strašně náročné hlavně pro mládežnické kategorie.

Mezi ženami kralovala Czeczinkarová, která vyhrála prakticky stylem start – cíl. Jako zdatné cyklokrosařce bahno vadilo ze vše závodnic zřejmě nejméně. Hned po prvním výběhu se dostala na čelo startovního pole, a tak to zůstalo až do cíle, kterým projela s náskokem 1:17 před Terezou Tvarůžkovou (Expres CZ – TUFO Team Kolín), třetí Helena Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) ale již mela ztrátu téměř osmi minut. 
 

„Dnes se běhalo snad osmdesát procent trati. Sjezdy jsem zvládala bez problémů, výběhy s kolem na ramenou. Pojala jsem to tak spíše cyklokrosově a ve výbězích jsem asi nejvíce získávala. Byl to spíše závod kdo více vydrží, o vůli a hodně silový, protože kolo mělo rázem místo deseti snad dvacet kilo a na zádech to bylo znát. Vítězství jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem jela doma, tak z toho mám velikou radost,“ řekla Jana Czeczinkarová.

Podobně jako Czeczinkarová si vedl mezi muži i Slovák Matej Ulík. I on se hned po prvním výběhu osamostatnil na čele závodu a svým soupeřům nedal šanci jej ohrozit. Náskok si postupně navyšoval a v cíli byl o téměř dvě minuty dříve před Polákem Krzystofem Lukasykem, třetí skončil německý biker Alex Bregenzer, jeho odstup byl již ale pětiminutový. Nejlepší z našich jezdců skončil na pátém místě Jan Rajchart z GAPP System – Kolofix MTB Racing Team.

„Dnes mi hrálo vše do karet, musím poděkovat celému týmu za spolupráci. Podařilo se mi dobře odstartovat a na vrchu prvního kopce jsem byl již na čele. Zdálo se mi, že na to mám, a tak jsem za to vzal. Měl jsem přehled, věděl jsem, že náskok mám stále nad minutu, tak jsem si to již jen hlídal, abych nic nepokazil. Řekl bych, že dnes to bylo hodně o hlavě,“ byla slova Mateje Ulíka.

Výsledky:

Ženy:

1.Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) 1:13:08, 2. Tvarůžková (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +1:17, 3. Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) +7:46, 4. Srnská (Dukla Praha) +9:05, 5. Wojtylaová (Pol.) +11:42, 6. Novotná (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +12:57.

Muži:

1. Ulík (SR/Expres CZ – TUFO Team Kolín) 1:05:35, 2. Lukasyk (Pol.) +1:53, 3. Bregenzer (Něm.) +5:07, 4. Hrtánek (SR) +6:05 5. Rajchart (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +6:54, 6. Černý (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +7:25.

Junioři:

1. Hojka (Expres CZ – TUFO Team Kolín) 45:44, 2. Takács +1:33, 3. Vas (oba Maď.) +2:09, 4. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +2:42, 5. Novotný (Dukla Praha) +3:06, 6. Naxera (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +3:40.

Juniorky:

1. Vojtíšková (SR) 57:23, 2. Grzegorzewská (Pol.) +2:57, 3. Chladoňová (SR)  +5:28, …6. Pernická (BIKE Pro Racing) +10:51.

Zdroj: TZ ČSC, foto: Pavel Křikava


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí