Úvodní závod ČP MTB XCO v Kutné Hoře ovládl Ulík a Czeczinkarová

Úvodní závod ČP MTB XCO v Kutné Hoře ovládl Ulík a Czeczinkarová

Datum vydání: 2. 4. 2023

Úvodní závod Českého poháru v olympijském cross country na horských kolech v Kutné Hoře vyhráli v hlavních kategoriích Jana Czeczinkarové (Berria Vittoria Factory Team) a slovenský mistr v barvách Expres CZ – TUFO Team Kolín Matej Ulík.


Déšť proměnil dnešní okruh trati v doslova jedno velké bahniště, takže jízdu na kole častokrát vystřídal běh s kolem na ramenou. Hodně závodníkům se to vůbec nelíbilo a uvažovalo se dokonce o tom, že závod bude zrušen. Ovšem na podnicích kategorie UCI o tom rozhoduje hlavní rozhodčí, a ten z Polska rozhodl, že závod se uskuteční, což bylo strašně náročné hlavně pro mládežnické kategorie.

Mezi ženami kralovala Czeczinkarová, která vyhrála prakticky stylem start – cíl. Jako zdatné cyklokrosařce bahno vadilo ze vše závodnic zřejmě nejméně. Hned po prvním výběhu se dostala na čelo startovního pole, a tak to zůstalo až do cíle, kterým projela s náskokem 1:17 před Terezou Tvarůžkovou (Expres CZ – TUFO Team Kolín), třetí Helena Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) ale již mela ztrátu téměř osmi minut. 
 

„Dnes se běhalo snad osmdesát procent trati. Sjezdy jsem zvládala bez problémů, výběhy s kolem na ramenou. Pojala jsem to tak spíše cyklokrosově a ve výbězích jsem asi nejvíce získávala. Byl to spíše závod kdo více vydrží, o vůli a hodně silový, protože kolo mělo rázem místo deseti snad dvacet kilo a na zádech to bylo znát. Vítězství jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem jela doma, tak z toho mám velikou radost,“ řekla Jana Czeczinkarová.

Podobně jako Czeczinkarová si vedl mezi muži i Slovák Matej Ulík. I on se hned po prvním výběhu osamostatnil na čele závodu a svým soupeřům nedal šanci jej ohrozit. Náskok si postupně navyšoval a v cíli byl o téměř dvě minuty dříve před Polákem Krzystofem Lukasykem, třetí skončil německý biker Alex Bregenzer, jeho odstup byl již ale pětiminutový. Nejlepší z našich jezdců skončil na pátém místě Jan Rajchart z GAPP System – Kolofix MTB Racing Team.

„Dnes mi hrálo vše do karet, musím poděkovat celému týmu za spolupráci. Podařilo se mi dobře odstartovat a na vrchu prvního kopce jsem byl již na čele. Zdálo se mi, že na to mám, a tak jsem za to vzal. Měl jsem přehled, věděl jsem, že náskok mám stále nad minutu, tak jsem si to již jen hlídal, abych nic nepokazil. Řekl bych, že dnes to bylo hodně o hlavě,“ byla slova Mateje Ulíka.

Výsledky:

Ženy:

1.Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) 1:13:08, 2. Tvarůžková (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +1:17, 3. Karásková Erbenová (Czech MultiSport Coaching) +7:46, 4. Srnská (Dukla Praha) +9:05, 5. Wojtylaová (Pol.) +11:42, 6. Novotná (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +12:57.

Muži:

1. Ulík (SR/Expres CZ – TUFO Team Kolín) 1:05:35, 2. Lukasyk (Pol.) +1:53, 3. Bregenzer (Něm.) +5:07, 4. Hrtánek (SR) +6:05 5. Rajchart (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +6:54, 6. Černý (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +7:25.

Junioři:

1. Hojka (Expres CZ – TUFO Team Kolín) 45:44, 2. Takács +1:33, 3. Vas (oba Maď.) +2:09, 4. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +2:42, 5. Novotný (Dukla Praha) +3:06, 6. Naxera (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +3:40.

Juniorky:

1. Vojtíšková (SR) 57:23, 2. Grzegorzewská (Pol.) +2:57, 3. Chladoňová (SR)  +5:28, …6. Pernická (BIKE Pro Racing) +10:51.

Zdroj: TZ ČSC, foto: Pavel Křikava


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►