Úvodní etapu Závodu míru juniorů vyhrál Francouz Toumire

Úvodní etapu Závodu míru juniorů vyhrál Francouz Toumire

Datum vydání: 9. 5. 2019

Hugo Toumire ovládl úvodní etapu 48. ročníku cyklistického Závodu míru juniorů. 

Francouzský reprezentant přijel do cíle na litoměřické Mírové náměstí po sólovém úniku zcela osamocen s náskokem šestnácti vteřin na hlavní pole, ve kterém byl na patnáctém místě i nejlepší domácí jezdec Pavel Bittner.

Je to neskutečné. Mám hroznou radost, že to vyšlo. Na sedmdesátém kilometru jsem vycítil příležitost k útoku. Cítil jsem, že nohy jedou a já bych to mohl zvládnout. No a teď jsem v cíli jako vítěz,“ popsal rozhodující moment sympatický vítěz první etapy Francouz Hugo Toumire, který letos během Nations’ Cupu už dokázal zazářit, když při juniorské verzi Paříž – Roubaix přijel druhý.

Po prvním dnu Závodu míru se však obléká do žlutého trikotu lídra závodu.

„Je to můj první žluťák v této nejprestižnější sérii v životě, takže si ho užívám, ale jestli ho dokážu udržet i po zítřejší časovce, je otázka. Dánové budou určitě silní,“ je si vědom, že závod bude ještě hodně náročný usměvavý lídr závodu.

Francouzská reprezentace má přitom dvojnásobný důvod k radosti. Spurt hlavního pole totiž vyhrál Toumireho reprezentační parťák Paul Penhoft, který na pásce porazil třetího Holanďana Caspera van Udena. Jezdci ze země galského kohouta tak slaví pódiový double. Nezklamali ale ani domácí borci. Na patnácté příčce v čase dojezdu hlavního pole byl klasifikovaný Pavel Bittner. Dokonce i v průběhu úvodní stokilometrové členité etapy se startem a cílem v Litoměřicích byli svěřenci trenéra Tomáše Konečného vidět. Z balíku se v posledních kilometrech snažil odskočit i muž s číslem jedna na bedrech Mathias Vacek, který by rád vylepšil loňské a předloňské skvělé výkony svého staršího bratra. A v úniku pětičlenné skupiny byl i Jakub Ťoupalík.

„Dnes jsme si splnili to, co jsme chtěli. Kluci byli aktivní a já jim především kladl na srdce, aby se nám nestalo to, co loni, kdy nám hned na začátku odjelo osm lidí. Kluci byli koncentrovaní,“ byl spokojený trenér Konečný, kterého ale mrzela smůla Filipa Řeháka.

„Na osmém kilometru zasukoval řetěz a než jsme se k němu dostali, tak dost ztratil a bohužel se pak dotáhl už jen na odpadlou skupinku. Naštěstí dokončil a my jedeme stále kompletní. Zítra bude důležitá časovka a pak sobotní etapa,“ upozornil na záludnosti závodu Konečný.

Právě jedenáctikilometrovou jízdou proti chronometru Závod míru juniorů bude v pátek dopoledne pokračovat v okolí Třebenic. V odpoledních hodinách je na programu silniční půletapa v Roudnici nad Labem na osmdesát kilometrů.
 
Výsledky – 1. etapa (100,7 km):

1. Hugo Toumire (FRA) 2:32:42
2. Paul Penhoft (FRA)
3. Casper van Uden (NED)
4. William Blume Levy (DEN)
5. Linus Rosner (GER)
15. Pavel Bittner (CZE) všichni +0:16
 
Zdroj a foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill je nejlepší hlídač dětí na světě!
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Video, které musíte vidět! Brit Danny MacAskill je taková ta normální chůva pro vaše děti.
SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
Adel obhájil vítězství na HEAD Stolové hory
14. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Filip Adel ovládl po sólové jízdě závod HEAD Stolové hory, který se uskutečnil v neděli 12. května v Machově. Mezi ženami slavila vítězství Barbora Průdková.
Nové Cervélo P5
14. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Toma Dumoulina Cervélo P5.
Program třetího semináře Cycling University!
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
V pořadí třetí seminář vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky se uskuteční v úterý 18. června v kongresovém sále olomouckého Nutrend Worldu.
Velodrom pro amatéry a veřejnost
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Amatérská cyklistika se po letech vrací na betonový ovál na Třebešíně, již 25.5. se koná první UAC dráhový pohár.
» více novinek a videí

 
Reklama