Úspěšné vystoupení TUFO-PARDUS Prostějova v Estonsku

Úspěšné vystoupení TUFO-PARDUS Prostějova v Estonsku

Datum vydání: 27. 5. 2019

Elitní tým mužů ​absolvoval od pátku do neděle závod kategorie UCI 2.1 Tour of Estonia.

Program začínal prologem, po kterém následovaly dvě etapy. První z nich provedla závodníky z Tallinnu do Tartu a měřila bezmála dvě stě kilometrů, druhá pak vedla po městském okruhu v Tartu.
 
Přesto, že si z Estonska veze prostějovský tým další významný úspěch, nevstoupil do závodu podle představ. V prologu se závodníkům nedařilo a nejlépe skončil Wojciech Pszczolarski na 56. místě. Cílem tak bylo pokusit se o dílčí úspěch v některé z etap. To se podařilo hned následující den, kdy Daniel Babor vybojoval po příkladné týmové spolupráci druhé místo. Tomáš Bárta navíc skončil devátý.
 
Ve druhé etapě byly prostějovské barvy opět vidět, a to už v jejím průběhu. Trať byla velmi členitá a technická, závodníci v celkovém pořadí mezi sebou navíc měli malé rozestupy, a tak byla většina týmů velmi aktivní. Nebylo proto nouze o pokusy vybudovat si náskok na peloton. Většina těchto snah však nebyla úspěšná a neměla dlouhého trvání. Nadějně vypadal nejdelší únik dne, ve kterém nechyběl Karel Tyrpekl, nakonec byl ale náskok i této skupinky zlikvidován pelotonem. Úspěch měla až dvojice Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) a Michal Podlaski (WIbatech Merx 7R), když si udrželi náskok deseti vteřin a Räim se radoval z vítězství. Ve spurtu hlavní skupiny pak vybojoval skvělé čtvrté místo Tomáš Bárta, pro kterého to tak znamenalo šesté místo v etapě a už druhé umístění v top ten v tomto závodě.

„Profil závodu zprvu nevypadal nijak náročně, ale dnešní etapa nebyla vůbec lehká. Snažili jsme se ukázat v co nejlepším světle a myslím, že se nám to i podařilo, když jsme se výrazně podíleli na tvoření závodu. V hlavní skupině, kde už byli opravdu jen ti nejlepší, jsme měli Tomáše s Karlem. Karel se snažil Tomášovi ještě v závěru pomoci, aby měl co nejlepší pozici a ten pak ukázal své rychlostní předpoklady i po takto náročném dni. Samozřejmě nás mrzí nevydařený prolog, tím se rozplynuly naděje na celkové pořadí, i tak si ale myslím, že jsme tu zanechali velmi dobrý dojem,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.


Výsledky naleznete na procyclingstats.com.
 
Zdroj a foto: TZ Judita LorencováPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár odstartuje 7.6.!
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Osmý ročník ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár zahájí „coronavirovou“ sezónu 2020 v neděli 7. června v Beckově.
Cyklovýzva: 1. Zatloukal, 3. Tlamka!
18. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Slibně vstoupili junioři týmu NUTREND SPECIALIED Racing do sezóny 2020 po nucené, coronavirové pauze.
NOVA CUP 2020 odstartuje 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!
14. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start prvního závodu seriálu NOVA CUP 2020 si museli příznivci cyklistiky počkat déle než bývá zvykem. Nyní můžeme s radostí oznámit, že seriál započne 13. června ve středočeské Sázavě!
Vídeň pokračuje v intenzivní výstavbě cyklostezek
14. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Vídeň chce cyklistickou dopravu po městě udělat ještě snazší a bezpečnější.
Novinka: Shimano DEORE M6100
10. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Podívejte se na unboxing nové dvanácti rychlostní sady Shimano Deore.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►