Úspěšné vystoupení TUFO-PARDUS Prostějova v Estonsku

Úspěšné vystoupení TUFO-PARDUS Prostějova v Estonsku

Datum vydání: 27. 5. 2019

Elitní tým mužů ​absolvoval od pátku do neděle závod kategorie UCI 2.1 Tour of Estonia.

Program začínal prologem, po kterém následovaly dvě etapy. První z nich provedla závodníky z Tallinnu do Tartu a měřila bezmála dvě stě kilometrů, druhá pak vedla po městském okruhu v Tartu.
 
Přesto, že si z Estonska veze prostějovský tým další významný úspěch, nevstoupil do závodu podle představ. V prologu se závodníkům nedařilo a nejlépe skončil Wojciech Pszczolarski na 56. místě. Cílem tak bylo pokusit se o dílčí úspěch v některé z etap. To se podařilo hned následující den, kdy Daniel Babor vybojoval po příkladné týmové spolupráci druhé místo. Tomáš Bárta navíc skončil devátý.
 
Ve druhé etapě byly prostějovské barvy opět vidět, a to už v jejím průběhu. Trať byla velmi členitá a technická, závodníci v celkovém pořadí mezi sebou navíc měli malé rozestupy, a tak byla většina týmů velmi aktivní. Nebylo proto nouze o pokusy vybudovat si náskok na peloton. Většina těchto snah však nebyla úspěšná a neměla dlouhého trvání. Nadějně vypadal nejdelší únik dne, ve kterém nechyběl Karel Tyrpekl, nakonec byl ale náskok i této skupinky zlikvidován pelotonem. Úspěch měla až dvojice Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) a Michal Podlaski (WIbatech Merx 7R), když si udrželi náskok deseti vteřin a Räim se radoval z vítězství. Ve spurtu hlavní skupiny pak vybojoval skvělé čtvrté místo Tomáš Bárta, pro kterého to tak znamenalo šesté místo v etapě a už druhé umístění v top ten v tomto závodě.

„Profil závodu zprvu nevypadal nijak náročně, ale dnešní etapa nebyla vůbec lehká. Snažili jsme se ukázat v co nejlepším světle a myslím, že se nám to i podařilo, když jsme se výrazně podíleli na tvoření závodu. V hlavní skupině, kde už byli opravdu jen ti nejlepší, jsme měli Tomáše s Karlem. Karel se snažil Tomášovi ještě v závěru pomoci, aby měl co nejlepší pozici a ten pak ukázal své rychlostní předpoklady i po takto náročném dni. Samozřejmě nás mrzí nevydařený prolog, tím se rozplynuly naděje na celkové pořadí, i tak si ale myslím, že jsme tu zanechali velmi dobrý dojem,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.


Výsledky naleznete na procyclingstats.com.
 
Zdroj a foto: TZ Judita LorencováPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu?
Pozvánka na 5. závod Stevens Jihočeského poháru MTB
12. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme všechny příznivce horských kol do Jistebnice, kde se dne 17.8.2019 uskuteční již pátý závod seriálu STEVENS Jihočeský MTB pohár 2019.
Mistrem Evropy v silničním závodě je Ital Viviani, Bárta 41.
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které v letošním roce hostilo holandské město Alkmaar, dnes vyvrcholilo závode elitní kategorie mužů. Nejlepším Čechem v něm byl Jan Bárta, který obsadil 41. místo.
4. ŠKODA CUP ovládl Jiří Petruš z Topforex-Lapierre
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Na nové trase se startem a cílem v Záboří se dnes jel za deštivého počasí čtvrtý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►