Úspěšné vystoupení TUFO-PARDUS Prostějova v Estonsku

Datum vydání: 27. 5. 2019

Elitní tým mužů ​absolvoval od pátku do neděle závod kategorie UCI 2.1 Tour of Estonia.

Program začínal prologem, po kterém následovaly dvě etapy. První z nich provedla závodníky z Tallinnu do Tartu a měřila bezmála dvě stě kilometrů, druhá pak vedla po městském okruhu v Tartu.

Přesto, že si z Estonska veze prostějovský tým další významný úspěch, nevstoupil do závodu podle představ. V prologu se závodníkům nedařilo a nejlépe skončil Wojciech Pszczolarski na 56. místě. Cílem tak bylo pokusit se o dílčí úspěch v některé z etap. To se podařilo hned následující den, kdy Daniel Babor vybojoval po příkladné týmové spolupráci druhé místo. Tomáš Bárta navíc skončil devátý.

Ve druhé etapě byly prostějovské barvy opět vidět, a to už v jejím průběhu. Trať byla velmi členitá a technická, závodníci v celkovém pořadí mezi sebou navíc měli malé rozestupy, a tak byla většina týmů velmi aktivní. Nebylo proto nouze o pokusy vybudovat si náskok na peloton. Většina těchto snah však nebyla úspěšná a neměla dlouhého trvání. Nadějně vypadal nejdelší únik dne, ve kterém nechyběl Karel Tyrpekl, nakonec byl ale náskok i této skupinky zlikvidován pelotonem. Úspěch měla až dvojice Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) a Michal Podlaski (WIbatech Merx 7R), když si udrželi náskok deseti vteřin a Räim se radoval z vítězství. Ve spurtu hlavní skupiny pak vybojoval skvělé čtvrté místo Tomáš Bárta, pro kterého to tak znamenalo šesté místo v etapě a už druhé umístění v top ten v tomto závodě.

„Profil závodu zprvu nevypadal nijak náročně, ale dnešní etapa nebyla vůbec lehká. Snažili jsme se ukázat v co nejlepším světle a myslím, že se nám to i podařilo, když jsme se výrazně podíleli na tvoření závodu. V hlavní skupině, kde už byli opravdu jen ti nejlepší, jsme měli Tomáše s Karlem. Karel se snažil Tomášovi ještě v závěru pomoci, aby měl co nejlepší pozici a ten pak ukázal své rychlostní předpoklady i po takto náročném dni. Samozřejmě nás mrzí nevydařený prolog, tím se rozplynuly naděje na celkové pořadí, i tak si ale myslím, že jsme tu zanechali velmi dobrý dojem,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček.

Výsledky naleznete na procyclingstats.com.

Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Tropický závod ŠKODA AUTO Sázava vyhrál Rauchfuss a Fridrichová
18. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Tropické letní teploty přivítaly v sobotu 15. června stovky cyklistů na závodě ŠKODA AUTO Sázava, pro něž byly připraveny tři trasy. Ta nejnáročnější měřila 80 kilometrů, střední 40 a rodinná Nova jízda 16 kilometrů.
Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm
17. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019 vyhrál Rožnov pod Radhoštěm.
Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.