Úřadující mistr světa v cyklokrosu chce příští jaro na silnici

Datum vydání: 15.05.2017

Wout van Aert se o přestupu na silnici radil i se Zdeňkem Štybarem, příští rok si chce zkusit jarní sezonu klasik. 

Dvaadvacetiletý dvojnásobný mistr světa z posledních dvou let a belgický šampion z téhož období si chce příští sezonu zkusit jarní klasiky. Veřejnosti to oznámil měsíc a půl poté, co se o svých choutkách přestoupit na silnici svěřil jeho vrstevník a největší rival, Nizozemec Mathieu van der Poel

Van Aert se o svém plánu radil i s trojnásobným mistrem světa Zdeňkem Štybarem, který oslavil svůj třetí titul v roce 2014, tedy čtyři roky poté, co přestoupil na silnici. Belgický cyklista nadcházející zimu zredukuje počet cyklokrosových závodů a jeho posledním startem v terénu bude 3. února 2018 světový šampionát v nizozemském Valkenburgu.
 
Van Aert nicméně na silnici není žádným nováčkem, ba naopak. Vzhledem ke svému věku a faktu, že se stále jedná nade vše o cyklokrosaře, jsou jeho úspěchy obdivuhodné. Loni dokázal zvítězit v prologu závodu Okolo Belgie, když porazil i takového časovkáře, jakým je německý "panzerwagen" Tony Martin a na konci srpna vyhrál jednorázovku Schaal Sels. 
 
Talentovaný cyklista letošní sezonu jezdí v barvách nově prokontinentální stáje Vérandas Willems-Crelan a tak není jisté, jestli se mu už příští rok splní jeho sen - jet Paříž - Roubaix. Je totiž málo pravděpodobné, že by tato stáj dostala divokou kartu. Ve třiadvaceti letech bude ale mít celou kariéru teprve před sebou... 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí