Unavený Sagan na evropský titul nezaútočil, chce ale na Vueltu

Datum vydání: 13. 8. 2018

Peter Sagan (Bo​ra-hansgrohe) k titulu mistra Evropy z roku 2016 v neděli další nepřidal, dozvuky pádu na Tour de France jeho tělo v boji o titul zablokovaly. 

Trojnásobný mistr světa ze Slovenska odstoupil ze včerejšího deštivého silničního závodu v Glasgow po 150 kilometrech, když do cíle zbývalo dalších téměř 90. Saganovi nebylo dobře a stále cítil bolestivé následky pádu v sedmnácté etapě Tour de France, kdy si pohmoždil záda a bok. 
 
Úřadující národní šampion má nicméně jistotu, že i kdyby letos neobhájil titul mistra světa na těžké, spíše vrchařům vyhovující trati MS v Innsbrucku, tak ani poté nebude muset obléci obyčejný týmový trikot. Od roku 2011 totiž vždy vozil buď dres národního šampiona, nebo mistra světa. 

Ještě před světovým šampionátem má ale v plánu strávit v duhovém trikotu relativně hodě času. Po jednom z největších cyklistických závodů Německa - World Tour jednorázovce EuroEyes Cyclassics Hamburg, kterou tradičně vyhrávají sprinteři, se totiž chystá na poslední Grand Tour sezony - Vueltu. Ta přitom podle mnohých bude profilově jednou z nejtěžších v historii. Španělský třítýdenní etapák začíná už za necelé dva týdny. Rodák ze Žiliny by se na tento závod vrátil poprvé od roku 2015, kdy tu slavil vítězství v etapě, své čtvrté na této Grand Tour. 
"Na mistrovství Evropy jsem se skutečně těšil navzdory tomu, že mě stále trápí bolesti zad a boku. Snažil jsem se jet nejlépe jak to šlo, ale forma není ideální a bohužel jsem po 150 kilometrech cítil, že už to dál nepůjde a lepší bude odstoupit. Musím to brát jako dobrý trénink před nadcházejícími týdny, ale hlavně se před závěrečnou fází sezony musím plně zotavit z mého těžkého pádu na Tour de France..."

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama