Týmová časovka na CCT pro Bora-hangrohe

Datum vydání: 10. 8. 2018

Týmovo​u časovku na 18,2 kilometrů v Uničově, která otevřela letošní ročník prestižního závodu Czech Cycling Tour, ovládl jediný ze startujících World Tour týmů Bora-hansgrohe.

Obhájci loňského prvenství z české stáje Elkov Author tentokráte neuspěli a obsadili až deváté místo.

Na startu se prezentovalo devatenáct stájí. Jako první vyrazila na trať reprezentace Japonska a zajela čas 21:03, který nakonec stačil pouze na předposlední osmnácté místo. Trať časovky byla sice po absolutní rovině, ale jezdcům bylo největším soupeřem počasí, konkrétně velké vedro, kdy rtuť teploměru šplhala hodně přes třicet stupňů Celsia.

Z času Japonska postupně další celky umazávaly vteřinky. První se pod dvacetiminutovou hranici dostali závodníci polské stáje CCC Sprandi Polkowice, v jejíž sestavě jel český jezdec František Sisr. To byli na trati už jen další dva celky – Bora-hansgrohe a Elkov Author.

Německá stáj prolétla cílem ve složení: Christoph Pfingsten, Maciej Bodnar, Aleksejs Saramotins a Andreas Schillinger v čase 19:33, což znamenalo jasné vedení.

Elkov Author nastoupil bez dvojice českých reprezentantů a nejlepších z domácího šampionátu Josefa Černého a Jana Bárty, kteří startují na Mistrovství Evropy v Glasgow. A tým na loňský výkon nenavázal. Cílem projela pohromadě čtveřice Jakub Otruba, Jiří Polnický, Jan Rajchart a polský jezdec Piotr Konwa a čas 20:40 je zařadil na deváté místo.

Výsledky:

1. etapa TTT (18,2 km):

1. Bora-hansgrohe 19:33, 2. CCC Sprandi Polkowice +13, 3. Wilier Triestina - Selle Italia +50, 4. UNO-X Norvegian Dev. Team +50, 5. Israel Cycling Academy +58, 6. Bardiani CSF +1:02, ...9. Elkov Author +1:17.

18. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar dojel třetí v šesté etapě Binck Bank Tour.
Sagan jede na Vueltu!
Tým Bora-Hansgrohe míří na závěrečnou Grand Tour sezóny s Petrem Saganem.
17 bikerů pojede na MS v Lenzerheide
18. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmnáctka českých bikerů se představí na světovém šampionátu ve švýcarském Lenzerheide.
Handbiker Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí
17. 8. 2018 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a dojel si pro stříbro v časovce ve finálovém závodě světového poháru v Baie Comeau.
Jakub Šťastný mistrem světa v keirinu!
17. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Po dvou letech kdy získala juni​orský světový titul v keirinu Sára Kaňkovská ji včera napodobil Jakub Šťastný a pro Duklu Brno vybojoval další titul juniorského mistra světa.
Binck Bank Tour: Štybar třetí ve čtvrté etapě!
16. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý den v řadě se povedlo unikajícímu jezdci zkazit radost sprinterům, z vítězství se raduje Belgičan Jasper Stuyven, Zdeněk Štybar dosprintoval pro pěkné třetí místo!
Jak probíhá škola jízdy na horském kole
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede školou jízdy na horském kole.
Rakouský Leogang láká na podzim cyklisty, milovníky ferrat i dobrého jídla
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Rakouský region Saalfelden Leogang je rájem všech sportovců a zejména na podzim má zdejší romantická příroda na úpatí Alp neodolatelné kouzlo.
Binck Bank Tour: Třetí etapa přinesla obrovské překvapení
15. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí etapu nizozemsko-belgického etapového závodu si pro sebe zarezervovali uprchlíci.
Mistr světa v keirinu pozitivní na anabolický steroid
15. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Fabian Hernando Puerto Zapata byl při mimosoutěžním testu pozitivní na anabolický steroid boldenon.
Švýcarský šampion prolétl nejrychleji časovkou na Binck Bank Tour
14. 8. 2018 | Kategorie:
Nizozemsko-belgický etapák dnes pokračoval třináctikilometrovou individuální časovkou, kterou suverénně nejrychleji zvládnul Stefan Küng a oblékl si rovnou i trikot lídra závodu.