Turek slaví vítězství ve Velké Bíteši a ATT zkompletoval hattrick

Turek slaví vítězství ve Velké Bíteši a ATT zkompletoval hattrick

Datum vydání: 01.04.2025

Tradiční jarní klasika Velká Bíteš Brno Velká Bíteš odstartovala domácí silniční sezónu 2025 ve velkém stylu. Na start 49. ročníku se postavilo 187 cyklistů z osmi zemí a nechyběla kompletní česká špička. Závod provázelo chladné jarní počasí a hlavně silný vítr, který cyklistům pořádně ztížil situaci. Od úvodních kilometrů se jelo ve vysokém tempu a diváci byli svědky mimořádně dramatického průběhu.



Úvod plný boje s větrem

Hned od startu nasadili závodníci ostré tempo a peloton se rychle začal natahovat. Průměrná rychlost v první hodině závodu atakovala hranici 47 km/h. Krátce po průjezdu Brnem přišly první selekce v kopcích a následovala série útoků. Po necelé hodině a půl se zformovala osmnáctičlenná vedoucí skupina, ve které dominoval tým Elkov-Kasper se sedmi jezdci. Tým ATT Investments měl v úniku čtyři závodníky, ale jejich lídr Daniel Turek chyběl a zůstal vzadu.

Taktika a zvraty

ATT Investments v hlavní skupině okamžitě zorganizoval stíhací jízdu a dokázal držet náskok úniku na 30–60 vteřin. Silný vítr mezitím roztrhal peloton na několik částí. Když se první skupina dotáhla zpět na uprchlíky, znovu se začalo závodit úplně od nuly. Elkov-Kasper se snažil využít početní převahy a opakovaně útočil, především mladý Tomáš Přidal, ale vše bylo pokryto soupeři z ATT.


Závod rozhodl až útok pět kilometrů před cílem. Daniel Turek z ATT a Adam Bittman z Elkovu nastoupili společně, ale zkušenější Turek si Bittmana setřásl a do cíle dorazil sám. Za ním si Dominik Neuman (také ATT) dojel ve spurtu pro druhé místo, třetí skončil Jakub Ťoupalík z Elkov-Kasper.



Pro Turka šlo o premiérové vítězství na této prestižní klasice a tým ATT Investments tímto zkompletoval vítězný hattrick na závodě – navázali na triumfy Pavla Kelemena (2023) a Filipa Řehy (2024).

Vydařený start sezóny

Velká Bíteš Brno Velká Bíteš 2025 byla ve všech ohledech povedeným otvírákem sezóny. Rychlé tempo, těžké podmínky, napínavý průběh a výkony elitních jezdců nabídly cyklistickým fanouškům skvělou podívanou. Pořadatelé si zaslouží uznání a už teď se můžeme těšit na jubilejní 50. ročník, který nás čeká v příštím roce.
 



Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Tour de France 2025 - výsledky 1. etapa
05.07.2025 | Kategorie: silniční
Pravidla letošní Tour de France: Delší ochranné zóny a konec bonusových sprintů
05.07.2025 | Kategorie: silniční
Nejslavnější cyklistický závod světa se neodehrává jen na silnici, ale i mezi řádky regulí a technických předpisů.
Nová dětská kola Galaxy
04.07.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Představujeme dětská kola 20" české značky Galaxy, vhodná pro děti od 5 do 8 let.
Dopingové podezření před Tour de France 2025: AICAR, ARD a reakce UCI
04.07.2025 | Kategorie: silniční
Těsně před startem Tour de France 2025 přicházejí znepokojivé zprávy o možném dopingu.
Full Mounty kokpit? Canyon Grizl 2025 se nebojí vybočit z řady
03.07.2025 | Kategorie: gravel
Novinka přináší upravenou geometrii, větší prostor pro výbavu a hlavně dva výrazné prvky.
Tour de France 2025: program, etapy a trasa
02.07.2025 | Kategorie: silniční
Vrchol cyklistické sezony se blíží. Tour de France 2025 odstartuje 5. července.
Novinka Fox 2026 vidlice Podium
01.07.2025 | Kategorie: MTB
FOX představuje Podium, nový standard ve výkonnosti jednokorunkové vidlice, který byl navržen pro neúprosné sjezdy, technické závodní tratě a nejnáročnější jezdce na světě.
Pavel Bittner pojede poprvé Tour de France za tým DSM-Firmenich PostNL
30.06.2025 | Kategorie: silniční
Nizozemský tým Picnic PostNL dnes oznámil, že jej zařadil do osmičlenné nominace pro 112. ročník nejslavnějšího závodu světa.
ČEZ Karlovy Vary: Závod horských kol v kulisách slavného lázeňského centra
30.06.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Nejznámější české lázeňské město ožije v sobotu 9. srpna horskými koly. Do Karlových Varů míří další díl prestižního seriálu Prima CUP, a to v podobě jednoho z nejkrásnějších městských MTB maratonů u nás - ČEZ Karlovy Vary.
ČEZ Šumavský MTB maraton: bajková tradice, která trvá už 28 let
30.06.2025 | Kategorie: MTB
V sobotu 26. července 2025 se Zadov opět promění v centrum horské cyklistiky. Na programu je už 28. ročník legendárního ČEZ Šumavského MTB maratonu, jednoho z nejtradičnějších závodů v České republice.
» více novinek a videí