Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!

Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!

Datum vydání: 22. 10. 2020

Ve středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.

 

V nominaci trenéra Viktora Zapletala je celkem šest reprezentantů. Mezi ženami se představí Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling), Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) a Jana Pichlíková (Kross Bikeranch). Mezi muži mají nejvyšší ambice Martin Stošek, Kristian Hynek (oba Future Cycling - Northwave) a Filip Adel (Superior Velsbike).

 

Původní nominace maratonské reprezentace předpokládala silnější zastoupení, ale po náročném bloku závodů v září a říjnu ze zdravotních důvodů odřekly svou účast čtyři výrazné posily českého týmu - Jitka Čábelická, Ondřej Cink, Matouš Ulman a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

“Ondřej se už v Leogangu potýkal s nachlazením a po závodech v Rakousku ukončil letošní sezónu, účast Jitky byla od začátku v oblasti teorie a už v Novém Městě na Moravě po závodech světového poháru se z mistrovství omluvila. Matouš se v sezóně potýkal s opakovanými zdravotními potížemi, není pro závod dostatečně připravený. Jára sice účast do poslední chvíle zvažoval, nicméně není na tom v tuto chvíli tak, aby atakoval přední pozice a pouhá účast v závodě pro něj není nijak motivující. Pokud by se rozhodnul jet, chtěl by bojovat o medaili,” vysvětluje zúžení nominace Viktor Zapletal a dodává:

“Nicméně i přes uvedenou absenci jsme silná výprava s ambicemi na umístění minimálně do pátého místa. Ve výborné formě jsou specialisté maratonci, Kristian Hynek a Martin Stošek, pokud se jim vyhnou defekty, měli by bojovat o čelní pozice. V závodě žen mohou atakovat dobrý výsledek a umístění v TOP 15 Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou, které jsou rozjeté z cross country a ve velmi dobré formě. Jana Pichlíková a Filip Adel jsou našimi nejlepšími jezdci z pohledu dlouhodobých tuzemských maratonských soutěží. Pokud by se jim podařilo vybojovat umístění do dvacátého místa, odpovídalo by to předpokladům, se kterými byli do Turecka nominováni.”

 
Závod se uskuteční v atypickém formátu. Po startu absolvují jezdci klasický XCO okruh v Bike parku, následuje 10 kilometrů dlouhý nájezd do přírodního parku, ve kterém je vytyčený 29 kilometrů dlouhý okruh. Ten pojedou ženy 2x a muži 3x. Následuje návrat zpět do Bike parku ve čtvrti Camili.

“Našim jezdcům by tenhle model mohl sedět, vůbec to není špatné. Je možné si trať dobře a v krátkém čase osvojit a nezanedbatelné plus také představuje dostupnost pro realizační týmy na občerstvovací zóny a častý kontakt ze závodníky, který umožní rychle řešit případné technické potíže. To pojetí odpovídá modernímu pojetí XCM,” přibližuje závod Viktor Zapletal.

Světový šampionát v maratonu odstartuje v neděli 25. října. Muži odstartují v pravé poledne a ženy o půl hodiny později, ve 12:30. 
 
Foto: Michal Červený, zdroj: reprezentacemtb


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►