Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!

Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!

Datum vydání: 22. 10. 2020

Ve středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.

 

V nominaci trenéra Viktora Zapletala je celkem šest reprezentantů. Mezi ženami se představí Jana Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling), Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) a Jana Pichlíková (Kross Bikeranch). Mezi muži mají nejvyšší ambice Martin Stošek, Kristian Hynek (oba Future Cycling - Northwave) a Filip Adel (Superior Velsbike).

 

Původní nominace maratonské reprezentace předpokládala silnější zastoupení, ale po náročném bloku závodů v září a říjnu ze zdravotních důvodů odřekly svou účast čtyři výrazné posily českého týmu - Jitka Čábelická, Ondřej Cink, Matouš Ulman a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

“Ondřej se už v Leogangu potýkal s nachlazením a po závodech v Rakousku ukončil letošní sezónu, účast Jitky byla od začátku v oblasti teorie a už v Novém Městě na Moravě po závodech světového poháru se z mistrovství omluvila. Matouš se v sezóně potýkal s opakovanými zdravotními potížemi, není pro závod dostatečně připravený. Jára sice účast do poslední chvíle zvažoval, nicméně není na tom v tuto chvíli tak, aby atakoval přední pozice a pouhá účast v závodě pro něj není nijak motivující. Pokud by se rozhodnul jet, chtěl by bojovat o medaili,” vysvětluje zúžení nominace Viktor Zapletal a dodává:

“Nicméně i přes uvedenou absenci jsme silná výprava s ambicemi na umístění minimálně do pátého místa. Ve výborné formě jsou specialisté maratonci, Kristian Hynek a Martin Stošek, pokud se jim vyhnou defekty, měli by bojovat o čelní pozice. V závodě žen mohou atakovat dobrý výsledek a umístění v TOP 15 Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou, které jsou rozjeté z cross country a ve velmi dobré formě. Jana Pichlíková a Filip Adel jsou našimi nejlepšími jezdci z pohledu dlouhodobých tuzemských maratonských soutěží. Pokud by se jim podařilo vybojovat umístění do dvacátého místa, odpovídalo by to předpokladům, se kterými byli do Turecka nominováni.”

 
Závod se uskuteční v atypickém formátu. Po startu absolvují jezdci klasický XCO okruh v Bike parku, následuje 10 kilometrů dlouhý nájezd do přírodního parku, ve kterém je vytyčený 29 kilometrů dlouhý okruh. Ten pojedou ženy 2x a muži 3x. Následuje návrat zpět do Bike parku ve čtvrti Camili.

“Našim jezdcům by tenhle model mohl sedět, vůbec to není špatné. Je možné si trať dobře a v krátkém čase osvojit a nezanedbatelné plus také představuje dostupnost pro realizační týmy na občerstvovací zóny a častý kontakt ze závodníky, který umožní rychle řešit případné technické potíže. To pojetí odpovídá modernímu pojetí XCM,” přibližuje závod Viktor Zapletal.

Světový šampionát v maratonu odstartuje v neděli 25. října. Muži odstartují v pravé poledne a ženy o půl hodiny později, ve 12:30. 
 
Foto: Michal Červený, zdroj: reprezentacemtb


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►