Tufo Pardus Prostějov má za sebou úspěšný start do sezóny

Tufo Pardus Prostějov má za sebou úspěšný start do sezóny

Datum vydání: 11. 3. 2020

Již tradiční destinací, kde Tufo Pardus Prostějov otevírá sezónu v silniční cyklistice je řecký ostrov Rhodos.


V letošním roce tomu nebylo jinak a závodníci tak v rámci přípravy, kterou na slunném ostrově finišovali, absolvovali také dva závody kategorie UCI. 

 

Nejdříve závodníky čekal start v jednorázovém závodě, kde se představila šestice René Smékal, Maxim Müller, Bruno Stoček, Marek Dolníček, Jakub Hník, Filip Řeha a Karel Tyrpekl. Po 186 kilometrech závodu International Rhodos GP (1.2) byl nakonec nejvýše klasifikován Tyrpekl na 19. místě v čase vítěze. 

 

Následně absolvovala sestava Marek Dolníček, Maxim Müller, Filip Řeha, Jakub Hník, Karel Tyrpekl, Bruno Stoček a Tomáš Bárta etapový závod Tour of Rhodos (2.2). Ve dvou ze tří etap přitom o sobě dali mladí závodníci vědět! Hned v úvodní etapě dosáhl slibného výsledku Tomáš Bárta, když v hromadném dojezdu protnul pásku jako dvanáctý v čase vítěze. Druhý den toto umístění díky spolupráci celého týmu ještě vylepšil a skončil sedmý. Na skvělém devátém místě se navíc do elitní desítky vešel také Bruno Stoček. Bárta tak figuroval na jedenáctém místě v průběžném pořadí. 
 

 

V poslední etapě se ale někteří závodníci potýkali se zdravotními komplikacemi a na trati se dvěma náročnými kopci byl nejvýše klasifikován opět Bárta, tentokrát na 42. místě. 

„První dvě etapy vyšly nad očekávání, když přihlédneme k tomu, že to byl druhý start a polovina týmu je v kategorii mužů prvním rokem. V té závěrečné to mohli zvládnout trochu lépe pozičně v prvním stoupání. Nicméně je pozitivní, jak rychle se mladí závodníci adaptovali v elitním pelotonu a zároveň plnili své role v týmu,“ komentuje Tour of Rhodos sportovní ředitel Michal Mráček. 

Z pohledu přípravy však hodnotí pobyt na Rhodu velice kladně:

„Co se týče tréninkové části, všechno se vydařilo. Trénink jsme splnili na sto procent, počasí bylo také dobré. Závody, co tady kluci absolvovali určitě pomohou do startu domácí sezóny, na který už se moc těšíme,“ dodává Mráček.  

Zdroj a foto: Tufo Prostějov


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►