Třetí díl TOI TOI Cupu pro Boroše

Datum vydání: 11.10.2014

Nadvláda cyklokrosařů celku ČEZ Cyklo Team Tábor nad ostatními domácími soupeři pokračovala i ve třetím dílu seriálu Českého poháru TOI TOI Cupu, který se dnes jel v Uničově.

Oslav 60 let místní cyklistiky si nejvíce užil vítězný Michael Boroš, který vyhrál před Jakubem Skálou. Potřetí v sezoně ovládla tato dvojice nejvyšší místa na stupních vítězů. Dnes je na ně doprovodil Vojtěch Nipl z Bohemia Cycling Track Team.

Zatímco v prvních dvou závodech táborští jezdci bojovali o vítězství až do posledních metrů, v Uničově Boroš vyhrál naprosto jasně, když před Skálou vyhrál o 1:17, o dalších 13 vteřin byl pomalejší Nipl a odsunul za sebe obhájce celkového prvenství z minulé sezony Tomáše Paprstku (Remerx Merida Kolín).

Mezi ženami chyběla na startu vítězka dvou úvodních závodů Martina Mikulášková ze Stadionu Louny a toho využila k triumfu Nikola Nosková z KC Koopoerativa SG Jablonec n. N., která vyhrála o 29 vteřin před Vendulou Kuntovou (Remerx Merida Kolín). I třetí místo Jany Czeczinkarové (Big Shock Team) jí stačilo k posunu do čela průběžného hodnocení seriálu.

Nejdramatičtější byl závod juniorů, když poprvé našel přemožitele Martin Matějček (ČEZ Cyklo Team Tábor). O vteřinu prohrál s Romanem Bencem ze Stevens Znojmo. Ve shodném čase dojel třetí Jaroslav Vojíř (Remerx Merida Kolín).

Muži:

1. Boroš 1:03:15, 2. Skála (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:17, 3. Nipl (Bohemia Cycling Track Team) +1:30, 4. Paprstka (Remerx Merida Kolín) +1:43, 5. Lasák (Max Cursor) +3:00, 6. Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) +3:29, 7. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +3:36, 8. Malík (Nilfisk Alto) +3:40, 9. Kníže (Prodoli Racing team) +3:43, 10. Glajza (SR) +4:42.

Pořadí po třech závodech:

1. Boroš 89, 2. Skála 88, 3. Lasák 77, 4. Kyzivát 77, 5. Paprstka 72, 6. Hekele 69.

Ženy:

1. Nosková (KC Koopoerativa SG Jablonec n. N.) 29:50, 2. Kuntová (Remerx Merida Kolín) +29, 3. Czeczinkarová (Big Shock Team) +42, 4. Lukešová (Author Team Stupno) +59, 5. Šafářová (Moravec Team) +1:05, 6. Bajgerová (KC Koopoerativa SG Jablonec n. N.) +1:56.

1. Czeczinkarová 85, 2. Šafářová 80, 3. Lukešová 75, 4. Krejcárková (TJ Stadion Louny) 69, 5. Mináriková-Švecová (Švec Cyklo Team Soběslav) 66, 6. Hošmanová (KC Koopoerativa SG Jablonec n. N.) 63.

Junioři:

1. Benc (Stevens Znojmo) 41:37, 2. Matějček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1, 3. Vojíř (Remerx Merida Kolín) +1, 4. Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor) +16, 5. Sirůček (KC Koopoerativa SG Jablonec n. N.) +42, 6. Drdek (ČEZ Cyklo Team Tábor) +48.

1. Matějček 89, 2. Benc 85, 3. Kunt (Remerx Merida Kolín) 78, 4. Březina (Kola BBM.cz) 74, 5. Sirůček 72, 6. Drdek 71.

Zdroj: ČSC

Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Američan Blevins a Švédka Rissvedsová triumfují v cross country v Mairipoře
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Po úvodním závodě short tracku se závodníci v Mairipoře opět sešli na startu, tentokrát na cross country. Mezi muži si pro vítězství dojel Američan Christopher Blevins, zatímco u žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová.