Třetí den mistrovství světa a dvanácté místo juniora Krále v silničním závodě!

Třetí den mistrovství světa a dvanácté místo juniora Krále v silničním závodě!

Datum vydání: 6. 8. 2023

Silniční cyklistika
 

Kryštof Král se postaral o nejlepší český výsledek v úvodních den závodů v silniční cyklistice, když v závodě juniorů s hromadným startem obsadil dvanácté místo. Titul mezi juniory vybojoval 16letý Dán Albert Withen Philipsen, který v předposledním kole zhruba 16 km před cílem atakoval z vedoucí 7členné skupinky. Ta jela na čele skoro tři čtvrtiny závodu a dvojnásobné zastoupení v ní měli Dánové a Norové. 

 

Philipsen, který skončil letos čtvrtý na Závodu míru juniorů a vyhrál bodovací soutěž, přijel do cíle osamocen, stříbro vybojoval ve spurtu Němec Fietzke a bronz Nor Orn-Kristoff. Z Čechů si nejlépe počínal Král, který ve třetí skupině spurtoval na konečném 12. místě.

„Tajně jsem doufal, že se nám povede dojet vedoucí skupinu, pak by ve spurtu byla šance na lepší výsledek. Bohužel se tam ale moc nespolupracovalo a nedojeli jsme je. To mě velmi mrzí,“ uvedl po závodě Kryštof Král. Jeho stájový kolega z německého týmu Auto-Eder Martin Bárta skončil v šesté desítce, Pavel Šumpík ani Jan Bittner závod nedokončili.

V závodě juniorek, který se jel za deště, si na technických okruzích ulicemi Glasgow nejlépe počínala Francouzka Julie Begoová. Do cíle přijela sama díky úspěšnému ataku 20 km před cílem. Českým juniorkám těžký závod s řadou pádů příliš nevyšel. Nela Kaňkovská obsadila 41. místo, Kateřina Douděrová byla 45. a Adéla Pernická nedokončila kvůli pádu po kolizi s neukázněným fanouškem. Musela do nemocnice a má zlomenou klíční kost.

 

Freestyle BMX Park
 

Soutěže začaly i reprezentantům ve freestyle BMX v disciplíně Park, kde má Česko favoritku na jednu z medailí Ivetu Miculyčovou. Ta vloni na MS v Abú Dhabí skončila třetí a letos obhájila titul mistryně Evropy. 

 

Program narušoval déšť, takže své jízdy jeli pouze někteří muži a kvalifikace zbytku plus žen byla přesunuta na neděli.

„Chci se dostat do finále. Samozřejmě bych ráda obhájila třetí místo nebo se ještě zlepšila, ale vím, že to nebude vůbec snadné. Cíl je finále a potom se uvidí,“ řekla. Spolu s ní startuje i Kateřina Jalůvková.

Mezi muži reprezentují Česko Tomáš Beran a Martin Habada. Ti své jízdy zajet stihli a Beran si výkon v kvalifikaci pochvaloval.

„První jízdu jsem odjel podle představ, byly tam sice menší chyby, ale za mě byla v pohodě. Pak začalo pršet, takže jsme hodinu seděli, ale i druhá jízda dopadla dobře,“ uvedl Beran.

Dráha 
 

Ve sprintu Martin Čechman zajel v kvalifikaci na letmých 200 metrů čas 9,887 což jej zařadilo na 24. místo a v první vyřazovací jízdě jej postavilo proti Michailu Jakovlevovi z Izraele. Ten byl nad jeho síly a Čechman tak skončil. Lépe si nevedla ani Veronika Jaborníková v keirinu. Ve své jízdě dojela na posledním pátém místě, v opravě nestačila na soupeřky z Japonska a Kanady a byla vyřazena.

 

V kategorii C2 jediný zástupce české para cyklistiky Ivo Koblasa obsadil ve scratchi velmi slušné sedmé místo.

 

MTB
 

Na dráze ve Fort William byly zakončeny závody sjezdařů elitními kategoriemi. Velká smůla potkala Stanislava Sehnala, kterému těsně před jeho startem začalo velmi silně pršet.

"Navíc mu na prvním skoku fouklo do předního kola a šel k zemi a tím pro něj závod skončil. Chvíli jej zdravotníci ošetřovali, ale již je relativně v pořádku a jedeme domů. Takový je prostě sjezd. Monika Mixová zajela v rámci svých možností a schopností, ale spíše naše vystoupení lze hodnotit jako neúspěch," řekl reprezentační trenér Milan Suchomel.

Nejúspěšnější zemí byli překvapivě Rakušané, závod žen vyhrála Valentina Höllová. Mezi muži za zvítězil Brit Charlie Hattononem.

 

Výsledky:
 

Silniční závody:
 

Junioři (127,7 km): 1. Philipsen (Dán.) 3:06:26, 2. Fietzke (Něm.), 3. Örn-Kristoff (Nor.) oba +1:1í, 4. Sierra (It.) +1:24, 5. Storm (Dán.) +1:29, … 12. Král +3:01, 56. Bárta +12:29, Šumpík, J. Bittner (vš. ČR) oba nedokončili.
 

Juniorky (70,3 km): Begoová (Fr.) 1:54:53, 2. Fergusonová (Brit.) 3. Moorsová (Belg.), 4. Venturelliová (It.) vš. +9, 5. Wolffová (Brit.) +12, … 41. Kaňkovská +6:56, 45. Douděrová +8:27, … Pernická (vš. ČR) nedokončila.

 

Sjezd:
 

Ženy: 1. Höllová (Rak.) 4:58,242, 2. Balancheová (Švýc.) +2,020, 3. Cabirouová (Fr.) +2,361, 4. Fergusonová +9,721, 5. Galeová +10,501, 6. Seagraveová (všechny Brit.) +10,522, ...29. Mixová (ČR) +51,069.


Muži: 1. Hatton (Brit.) 4:26,747, 2. Kolb (Rak.) +0,599, 3. Greenland (Brit.) +1,229, 4. Bruni (Fr.) +1,489, 5. Brosnan (Austr.) +1,512, 6. Vergier (Fr.) +2,429, ...Sehnal (ČR) nedokončil.

 

Dráha:


Muži: Stíhací závod družstev, finále: Dánsko (Bevort, Leth, Pedersen, Larsen) 3:45,161 - Itálie (Ganna, Lamon, Milan, Moro) 3:47,396, o 3. místo: Nový Zéland (Gate, Stewart, Sexton, Kergozou) - Austrálie dojeta, 5. Francie, 6. Kanada.

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►