Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Datum vydání: 25. 2. 2020

Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.

 

Tím nejmodernějším přístrojem na zjištění výkonnostních hodnot jsou nyní wattmetry. Jejich výhodou je, že díky dokonale zaznamenaným datům dokážou jezdci vyhodnotit trénink, obratem analyzovat nedostatky a tím posouvat výkon vpřed. 

 

Wattmetr je aktuálně základním vodítkem nejen pro všechny profesionály. Nutno říci, že efektivnímu používání wattmetru, ale i měřičům tepové frekvence musí předcházet funkční vyšetření, neboli zátěžový test. Ten určí hodnoty, z nichž bude trénovaný jedinec vycházet. U začátečníků se doporučují tréninkové dávky komunikovat s pověřenou osobou, resp. kvalifikovaným trenérem. 
 

 

My jsme měli příležitost otestovat značku, která je českým podmínkách nebližší. Inpeak Powercrank je kompletně navržený a vyrobený v EU, kdy přímá výroba probíhá v polské Vratislavi.

Výrobce má v Česku své prodejní zastoupení u INPEAK STORE, kde se řeší nejen prodej, ale i instalace či servis. Zákazníka jistě potěší i přehledný web, který je kompletně v češtině.

 

Z nabízených měřičů si vybíráte dle používané sady klik s možností volby buď pro horské nebo silniční kolo. 
 

 

Při koupi wattmetru máte dvě možnosti. Zaprvé zvolíte novou levou kliku s nainstalovaným měřičem výkonu INPEAK. Zadruhé tzv. způsob Custom, kdy odešlete vaší levou kliku přímo distributorovi a on měřič namontuje. Tento proces je velmi rychlý, prodejce garantuje vyřízení objednávky do 7 pracovních dnů od doručení.
 

Výhodou wattmetru nainstalovaného na levé klice je nízká hmotnost a minimalismus. Váha měřiče je pouhých 12 g a je odolný vůči vodě i drsným povětrnostním vlivům (IP67). Přesnost měření se pohybuje v hodnotách ±2%.

Baterie vydrží v maximálním rozmezí 200 hodin. Nutno podotknout, že výdrž baterie je uváděna v ideálních podmínkách (teplotě kolem 18 stupňů) a při nižších teplotách se může výrazně lišit. Výměna baterie je i pro běžného uživatele bezproblémovou záležitostí, k níž postačí klasická pětikoruna.

 

 

Ve spojení s vašim tachometrem, hodinkami, mobilem či GPS navigací můžete využít dvě technologie. Tou je buď bezdrátový komunikační protokol ANT+ nebo Bluetooth Smart. 
 

Pro spojení s měřičem výkonu doporučujeme využít i aplikaci INPEAK Manager APP (dostupná pro Google Play a App Store). V ní se spojíte se zařízením, provedete jednoduchou kalibraci, zkontrolujete stav baterie a aktualizujete software. Mobilní aplikace vám rovněž zobrazí udávané hodnoty kadence a wattů.

 

V našem testu jsme využili k montáži vlastní kliku tedy variantu Custom, kdy jsme si měřič nechali nainstalovat na kliku Sram S-2200 Carbon. Jako laici oceňujeme stručný návod k obsluze, který vás v několika bodech seznámí s užíváním a servisem. Stejně tak je stručná i aplikace INPEAK Manager APP.
 


 

Pro užívání a měření výkonů jsme použili placenou verzi aplikace Strava, v níž lze zpětně dohledat trénink a dle potřeb jej vyhodnotit.

 

Ke kalibraci zařízení postačí otočit klikou v protisměru hodinových ručiček a umístit ji do stabilního bodu na šestou hodinu, kdy se rovněž prověří aktualizace softwaru. V případě chyby dokáže firma obratem reagovat.

 

Po měsíčním používání si wattmetr zaslouží naši pochvalu. Za celou dobu jsme nezaznamenali jediný výpadek nebo zkreslené hodnoty. Je jen otázka času, kdy si najde své místo u většiny českých profesionálních i amatérských cyklistů.
 


Značka Inpeak Powercrank si upevňuje své místo na trhu s wattmetry už jen proto, že jej využívá i profesionální tým Kross Racing, jenž má ve svém složení českou jedničku Ondřeje Cinka. 

Technické údaje o wattmetru Inpeak Powercrank:

 

Napájení: 1x knoflíková baterie CR2032 

Výdrž baterie: max. 200 h 

Přesnost měření:  ±2% 

Hmotnost: sériová hmotnost levé kliky + 12g 

Stupeň krytí: IP67 

Rozsah měření výkonu: 0 – 2000 W 

Rozsah měření frekvence šlapání: 20 – 200 ot./min

Provozní teplota: od -5 ° C do + 50 ° C

Cenová relace od 6.889 - 12.449 Kč.
 

 

Další wattmetru o Inpeak Powercrank naleznete na www.inpeakstore.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Petr Leták: Z 10% Sportovcem
31. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Často se mě lidé ptají „Chodíš ty vůbec do práce?“, „Vidím tě pořád jen na kole, kde pracuješ, že máš tolik volného času?“. Pravdou je, že stejně jako většina lidí trávím každý den 7-10 hodin prací. Jak stíhat tréninky, české závody, závody světového poháru a zároveň chodit do práce?
Trénuj s repre - Kristýna Burlová
31. 3. 2020 | Kategorie: dráha
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Kristýna Burlová – „Kiki“.
Trénuj s repre - Jiří Ježek
30. 3. 2020 | Kategorie: dráha, ostatní, silniční
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Jiří Ježek – „Ježura“.
Trénuj s repre MTB - Ondřej Cink
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je Ondřej Cink – „Cimbál“!
Na kole v době koronavirové
29. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Trail Hunter na kole v době koronavirové.
Trénuj s repre MTB - Jaroslav Kulhavý
28. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu "Trénuj s repre MTB!" je Jaroslav Kulhavý - "Jaro".
Biker Hynek představuje plán B: Rozvoz polévek zaměstnancům odběrových míst v rámci tréninku
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
V současné situaci pomáhá každý, kdo může, a nejinak je tomu i u sportovců.
Trénuj s repre MTB - Jitka Čábelická
27. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jitka Čábelická - "Jíťa".
Děti Velo Akademie cvičí už 10. den!!!
26. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Každý den nové cvičení na blogu Velo Akademie.
Trénuj s repre MTB - Jan Vastl
26. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je Jan Vastl - "Vastlík".
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021
25. 3. 2020 | Kategorie: ostatní
Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021 Mezinárodní olympijský výbor oznámil přesunutí olympijských her v Tokiu na rok 2021. Dohodli se na tom prezident MOV Thomas Bach a japonský premiér Šinzo Abé.
Trénuj s repre MTB - Jana Czeczinkarová
25. 3. 2020 | Kategorie: MTB
Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre MTB!“ je nejmladší členka elitní formace Reprezentace MTB, Jana Czeczinkarová - „Čičina“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►