Datum vydání: 20.02.2017
„…dovoluji si Vás oslovit s prosbou o odpovědi na následující otázky, které se týkají dosažení maxima výkonového potenciálu (uvažujme dlouhodobou vytrvalost do 3h v cyklistice) jedince, na které se mi, bohužel, nepodařilo najít odpovědi ve veřejných zdrojích.
Dotazy jsou následující: 1) Joe Friel a někteří další odborníci uvádí hypotézu, že po 7 až 8 letech tréninku dosáhne jedinec svého geneticky daného individuálního výkonnostního stropu. Pokud budeme uvažovat, že každý jedinec má geneticky daný individuální „strop“, kterého může systematickým tréninkem dosáhnout, dá se obecně říci, za jak dlouho tohoto svého potenciálu dosáhne nebo se k němu těsně přiblíží a pak již jde zlepšování opravdu velice, velice pomalu? 2) A platí i zde Paretovo pravidlo? Tzn., pokud připustíme hypotézu, že svého maxima může dosáhnout jedinec za 8 let tréninku, platí, že na 80% svého maxima se dostane za 1,5 roku systematického tréninku nebo se zde jedná o lineární průběh? Pokud zde neplatí Paretův princip zcela ve verzi 80/20, dá se říci, za jak dlouho tedy jedinec dosáhne 80 % svého potenciálu? Jaký je Váš názor a osobní zkušenost?“
Druhá etapa Giro d’Italia 2025 přinesla špičkovou podívanou. Brit Joshua Tarling ovládl časovku v Tiraně, ale do růžového dresu lídra se oblékl Primož Roglič.
Přihlášený uživatel:Nejste přihlášen(a).