Trek Madone Gen 8: Lehkost a aerodynamika v jediném kole

Trek Madone Gen 8: Lehkost a aerodynamika v jediném kole

Datum vydání: 01.07.2024

Trek představil svou nejnovější generaci silničního kola, Madone Gen 8, které kombinuje lehkost a aerodynamiku do jednoho úžasného stroje. Ať už jste vrchař nebo sprinter, toto kolo je navrženo tak, aby bylo prostě nejlepší.Váha a aerodynamika

Madone Gen 8 je lehčí než současný rám Emonda SLR a o 320 g lehčí než předchozí Madone. To je díky novému karbonu Trek “900 series OCLV Carbon”, který je až o 20 % pevnější než předchozí 800 OCLV karbon. Navíc nový Madone Gen 8 používá jednodílnou karbonovou vidlici, což dále snižuje váhu.

 

Aero design a komfort

Madone Gen 8 používá odlišné tvary trubek a nový “Full System Foil” aero design, což je odchylka od předchozího Kamtail Foil designu. Trek tvrdí, že Madone Gen 8 je o 77 sekund rychlejší na hodinu než Émonda a stejně rychlý jako předchozí Madone. To znamená, že je rychlý jako současný model, ale mnohem lehčí, což mu dodává další dimenzi ve schopnosti stoupat a obratnosti. Navíc nová technologie IsoFlow zlepšuje komfort a poskytuje 80% více vertikální compliance než předchozí verze.

Madone Gen 8 je vybaven interním elektronickým přenosem, což znamená, že kabely jsou ukryty uvnitř rámu. To nejen vypadá čistěji, ale také snižuje aerodynamický odpor a zlepšuje celkový vzhled kola.


Kola a pláště

Madone Gen 8 je dodáván s rychlými karbonovými koly Bontrager Aeolus. Tyto kola jsou navržena tak, aby byla lehká a aerodynamická. Pláště jsou široké 25 mm, což zlepšuje komfort a přilnavost na silnici.Geometrie

Madone Gen 8 má agresivní závodní geometrii, která umožňuje efektivní přenos síly a rychlé reakce na změny terénu. Je to kolo pro vášnivé cyklisty, kteří chtějí dosáhnout maximálního výkonu.


Ceny a hmotnost

  1. Madone SLR 9 Gen 8:

  • Cena: $17 000
  • Váha: 15,55 lb (7,05 kg)
  1. Madone Gen 8 SL5:

  • Cena: $3 500
  • Váha: 19,18 lb (8,70 kg)Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Trek


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí