Tour de Serbie: Závodníci týmu Topforex Lapierre nezklamali

Datum vydání: 04.09.2020

Část týmu Topforex Lapierre absolvovala v posledních dnech tříetapový závod Tour de Serbie. Balkánská mise dopadla ​dle odhadů týmové formy slušně, kapitán Jiří Petruš obsadil v celkovém pořadí šesté místo a Vojtěch Řepa byl v kategorii U23 dokonce stříbrný.

První etapa byla dlouhá 170 kilometrů a v závěru čekal cyklisty šestikilometrový kopec. Mladý český tým začal tradičně aktivně a dodržoval určenou taktiku, kterou bylo podpořit aktuálně ve formě jezdícího Vojtěch Řepu. Ten zkušeně odhadl situaci, kdy ho po úniku sjela šestičlenná skupina, a koncentrovaným výkonem na konci závodu vybojoval třetí místo. Porazit ho dokázal pouze Rus Roman Maikin a Španěl Roman Adriá.

„Závodíme na Balkáně, tomu odpovídá i způsob závodění a chování. Horké hlavy, nelpění na pravidlech za každou cenu,“ popisoval atmosféru závodu sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Druhou část závodu bychom mohli popsat jakkoliv, jen ne jako trpělivou. V úniku sedmi závodníků byli i dva zástupci Topforex Lapierre – Jiří Petruš a Vojtěch Řepa. Celá jízda se nesla ve znamení změn tempa a taktických minisoubojů, Řepa nakonec z vedoucí skupiny vystoupil a osamocený kapitán Petruš v závěru dokázal uhájit čtvrté místo. Před závěrečnou etapou držel průběžné páté místo za vedoucím Martinem Haringem z Dukly Bánská Bystrica.

„V kategorii U23 je Vojta dvě vteřiny za Španělem Adriou. Jirka skončil těsně pod stupni vítězů,“ konstatoval Petr Kaltofen s tím, že závod mohl dopadnout lépe, ale i hůř.

Poslední stokilometrová etapa byla rovinatá a směřovala k hromadnému závěrečnému sprintu. Ve stejném čase dojelo 44 závodníků včetně všech chlapců z Topforex Lapierre. To pomohlo uhájit celkové vítězství Slováku Haringovi a v kategorii U23 Španělovi Rogerovi Adriá. Jiří Petruš vybojoval konečné 6. místo a v kategorii U23 se seřadili 2. Řepa, 4. Gajdula a 6. Kohout. V týmovém pořadí obsadil Topforex Lapierre páté místo. Nyní čeká cyklisty cestování a hlavně zasloužený odpočinek.

Zdroj a foto: TZ TFL

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.