Tour de Serbie: Závodníci týmu Topforex Lapierre nezklamali

Datum vydání: 4. 9. 2020

Část týmu Topforex Lapierre absolvovala v posledních dnech tříetapový závod Tour de Serbie. Balkánská mise dopadla ​dle odhadů týmové formy slušně, kapitán Jiří Petruš obsadil v celkovém pořadí šesté místo a Vojtěch Řepa byl v kategorii U23 dokonce stříbrný.

První etapa byla dlouhá 170 kilometrů a v závěru čekal cyklisty šestikilometrový kopec. Mladý český tým začal tradičně aktivně a dodržoval určenou taktiku, kterou bylo podpořit aktuálně ve formě jezdícího Vojtěch Řepu. Ten zkušeně odhadl situaci, kdy ho po úniku sjela šestičlenná skupina, a koncentrovaným výkonem na konci závodu vybojoval třetí místo. Porazit ho dokázal pouze Rus Roman Maikin a Španěl Roman Adriá.

„Závodíme na Balkáně, tomu odpovídá i způsob závodění a chování. Horké hlavy, nelpění na pravidlech za každou cenu,“ popisoval atmosféru závodu sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Druhou část závodu bychom mohli popsat jakkoliv, jen ne jako trpělivou. V úniku sedmi závodníků byli i dva zástupci Topforex Lapierre – Jiří Petruš a Vojtěch Řepa. Celá jízda se nesla ve znamení změn tempa a taktických minisoubojů, Řepa nakonec z vedoucí skupiny vystoupil a osamocený kapitán Petruš v závěru dokázal uhájit čtvrté místo. Před závěrečnou etapou držel průběžné páté místo za vedoucím Martinem Haringem z Dukly Bánská Bystrica.

„V kategorii U23 je Vojta dvě vteřiny za Španělem Adriou. Jirka skončil těsně pod stupni vítězů,“ konstatoval Petr Kaltofen s tím, že závod mohl dopadnout lépe, ale i hůř.

Poslední stokilometrová etapa byla rovinatá a směřovala k hromadnému závěrečnému sprintu. Ve stejném čase dojelo 44 závodníků včetně všech chlapců z Topforex Lapierre. To pomohlo uhájit celkové vítězství Slováku Haringovi a v kategorii U23 Španělovi Rogerovi Adriá. Jiří Petruš vybojoval konečné 6. místo a v kategorii U23 se seřadili 2. Řepa, 4. Gajdula a 6. Kohout. V týmovém pořadí obsadil Topforex Lapierre páté místo. Nyní čeká cyklisty cestování a hlavně zasloužený odpočinek.

Zdroj a foto: TZ TFL

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Opožděný start bajkové sezóny na OZP 50 Podralsko
15. 6. 2021 | Kategorie: MTB
Jeden z tradičních otvíráků bajkové sezóny je zpět, i když díky pandemii COVID-19 v pozdějším termínu, ale ve zcela v novém outfitu, novým pořadatelem, ale na tradičních pohodových tratích.
BIKE HERO chce bavit i pomáhat
Sportovně charitativní projekt BIKE HERO letos otvírá 4. sezónu svého fungování.
Senzace Favoritu na Českém poháru: 1., 2., 3.!
15. 6. 2021 | Kategorie: silniční
Junioři Favoritu Brno zazářili na závodě Českého poháru v Kyjově, když kompletně obsadili stupně vítězů!
ŠKODA AUTO Sázava. Závod plný známých tváří
14. 6. 2021 | Kategorie: MTB
V sobotu 12. června pokračoval seriál Prima CUP závodem ŠKODA AUTO Sázava.
Cink druhý v závodě Světového poháru v Leogangu
13. 6. 2021 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink obsadil v závodě Světového poháru horských kol v cross country druhé místo.
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021: Vydařená derniéra v Beckově!
9. 6. 2021 | Kategorie: MTB
Úvodní kolo volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se uskutečnilo v Beckově.
Favorit Brno: Adam Křenek pátý na RBB Tour
9. 6. 2021 | Kategorie: silniční
Adam Křenek ​z Favoritu Brno na Stevens obsadil velmi dobré páté místo na etapovém závodě RBB Tour v jižních Čechách.
Středočeská biková klasika. To je ŠKODA AUTO Sázava
7. 6. 2021 | Kategorie: MTB
12. června 2021 se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 21. ročník sázavského závodu ŠKODA Auto Sázava.
ŠKODA AUTO Dolní Morava: Nash suverénní, Adel potvrdil formu
5. 6. 2021 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP prověřil připravenost bikerů v letošní koronavirem odložené sezóně.
Patrik Jahoda je Mistrem Evropy v časovce!
4. 6. 2021 | Kategorie: silniční
Handbiker Patrik Jahoda (Nutrend Specialized Racing) se postaral o vynikající úspěch české paracyklistiky, když v časovce Mistrovství Evropy 2021 v Horním Rakousku dokázal zvítězit.
V neděli v Beckově startuje ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
3. 6. 2021 | Kategorie: MTB
V neděli 6. června odstartuje devátý ročník volnočasového seriálu horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021.
Cyklistika hořkosladkým vítězem koronavirové krize
1. 6. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistiku pravděpodobně čeká největší změna od vynalezení kola, ale na nové kolo budete čekat déle než na nové auto.