Tour of Flanders 2024: Mathieu Van Der Poel dominuje

Tour of Flanders 2024: Mathieu Van Der Poel dominuje

Datum vydání: 01.04.2024

V neděli 31. března 2024 se konal 108. ročník závodu Tour of Flanders, který je jedním z největších a nejprestižnějších jednodenních závodů v cyklistickém kalendáři. Závod, který je pro belgické fanoušky větší než Vánoce, nabídl 271 kilometrů mezi Antverpami a Oudenaarde, včetně 17 brutálních dlažebných stoupání.Hlavní hvězdou dne byl nizozemský cyklista Mathieu van der Poel z týmu Alpecin-Deceuninck, který předvedl mistrovský výkon na dlažebných kostkách a získal svůj třetí titul na Tour de Flanders. Van der Poel se od ostatních odtrhl 45 kilometrů před cílem a dojel do cíle s náskokem 1:02.
 
Van der Poelův útok začal na dlažebném stoupání Koppenberg, kde se odtrhl od skupiny pronásledovatelů. Jeho výkon byl tak dominantní, že se mu podařilo získat náskok více než jedné minuty.
 
Na druhém místě skončil Luca Mozzato a třetí místo obsadil Nils Pollit. Obránce titulu Tadej Pogacar se v roce 2024 soustředil na jiné závody a Wout van Aert byl po těžkém pádu v závodě Dwars door Vlaanderen vyřazen.
 
Tour de Flanders 2024 byla skutečně vzrušující událostí, která přinesla mnoho napínavých momentů a potvrdila Mathieu van der Poela jako jednoho z nejlepších jednodenních závodníků své generace. S třetím vítězstvím na tomto závodě se Van der Poel zařadil mezi výjimečnou skupinu šampionů.
 

Podrobnější pohled na závod

 
Závod začal v Antverpách, kde se peloton vydal na 271 kilometrů dlouhou trasu plnou náročných dlažebných stoupání. Prvních 100 kilometrů bylo relativně klidných, ale jakmile se závodníci dostali k prvním dlažebným stoupáním, tempo se zvýšilo.
 
Mathieu van der Poel, který je známý svou agresivní jízdou, zaútočil na stoupání Koppenberg, které je jedním z nejtěžších na trase. Jeho útok byl tak silný, že se mu podařilo odtrhnout se od skupiny pronásledovatelů a získat náskok, který si udržel až do cíle.
 
Výsledek závodu vyvolal velké nadšení mezi fanoušky cyklistiky. Mathieu van der Poel byl po závodě oslavován jako jeden z nejlepších jednodenních závodníků své generace. Jeho výkon na Tour de Flanders 2024 potvrdil jeho pozici v čele pelotonu a ukázal, že je stále v nejlepší formě.
 
Na druhé straně spektra bylo zklamání pro tým UAE Team Emirates, který přišel o svého lídra Tadeje Pogačara, který se rozhodl soustředit na jiné závody. Wout van Aert, který byl považován za jednoho z favoritů, byl také vyřazen po těžkém pádu v závodě Dwars door Vlaanderen.
 
Po závodě se již začíná spekulovat o tom, co přinese budoucnost. Bude Mathieu van der Poel schopen udržet svou formu a dominovat i v dalších jednodenních závodech? Jak se vyvine situace kolem Tadeje Pogačara a Wouta van Aerta? Jedno je jisté, cyklistická sezóna 2024 bude plná vzrušujících momentů a nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co přinese další ročník Tour de Flanders.


Autor: Tým Cyklorepublic
Foto: Leon van Bon

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí