Ťoupalík slaví vítězný hattrick v závodě Brno-Mikulov-Brno

Ťoupalík slaví vítězný hattrick v závodě Brno-Mikulov-Brno

Datum vydání: 24. 7. 2023

Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper se stal potřetí v řadě králem cyklistického závodu Brno-Mikulov-Brno zařazeného do série Visegrad 4 Bicycle Race. Dosavadní tři ročníky tak mají stále stejného vítěze.

„Určitě je to jeden z mých oblíbených závodů. Líbí se mi zdejší trať, v tomto období mívám dobrou formu a mám radost, že se mi povedlo znovu vyhrát,“ řekl Ťoupalík.

O svém triumfu rozhodl až v samém závěru ve stoupání na Špilberk, kdy měl nejvíce sil z vedoucí čtveřice. Cílem projel s mírným náskokem před Polákem Maciejem Paterskim (Voster ATS Team), třetí skončil Maďar Márton Dina z české stáje ATT Investments.

„Závěr jsem dobře znal a věděl jsem, kde to chci zkusit. Stoupání na Špilberk mi sedí a zase se mi to podařilo urvat,“ měl radost vítěz z týmu Elkov Kasper.

Zhruba 40 km před cílem atakoval z vedoucí skupiny Rakušan Zangerle, vytvořil si náskok až minutu a půl, ale díky spolupráci týmů Elkov Kasper a ATT Investments byl i on zhruba po 20 kilometrech dojet. Velkou zásluhu na tom měli zejména Bárta, Otruba a Boroš.

 

Právě Boroš s Otrubou zhruba 13 km před cílem odjeli ve sjezdu z vedoucí skupiny, ale i oni byli po pěti kilometrech snažení pohlceni. Vedoucí skupina se v kopcích ovšem zredukovala a v závěru zůstali na čele už jen čtyři závodníci: Ťoupalík, Dina z ATT a Poláci Paterski s Budzinskim. 

„V posledním stoupání tam šel nejprve jeden z Poláků, ale pohlídal jsem si ho a potom jsem už šel přes něj a nebylo co řešit. Nebyl to vůbec lehký závod, ale věřil jsem si. Myslím, že se mi nikdy nepodařilo vyhrát závod třikrát po sobě, takže jsem za to rád,“ dodal Adam Ťoupalík.

Výsledky (188 km): 
 

1. Ťoupalík (ČR/Elkov Kasper) 4:41:41, 2. Paterski (Pol./ Voster ATS Team) +6 s, 3. Dina (Maď./ATT Invetments) +9, 4. Budzinski (Pol./HRE Mazowsze Serce Polski) +13, 5. Brozyna (Pol./Voster ATS Team) +20, 6. Jakoubek (ČR/ATT Investments) +21, 7. Kukrle (ČR/Felbermayr - Simplon Wels,) +25, 8. Voltr (ČR/RRK group - PierreBaguette – Benzinol) +40.

 

Foto: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►