Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích

Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích

Datum vydání: 22. 7. 2022

Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.

Připravili tu pro vás více než dvě desítky pečlivě zmapovaných tras na kolo a ve volných chvílích si můžete užít skvělou architekturu nebo některé z vyhlášených luhačovických wellness.

 

Zlínsko a Luhačovicko leží ve Zlínském kraji na východě Moravy v krásné krajině, která není přeplněná davy turistů. Ubytovat se můžete v krajském Zlíně nebo si najít příjemný hotýlek v Luhačovicích. Obě města jsou od sebe vzdálená půl hodinky jízdy autem. 
 

 

Zlínská cykloturistika - za architekturou i na výhledy

 

Zlín je výjimečný v tom, že je obklopen lesy a loukami, které slibují parádní trasy pro kola. Rozhodněte se sami, jestli dáte přednost horskému kolu a projedete si paseky kolem města, podíváte se do Vizovic, zajedete do cykloparku, nebo jestli radši poznáte okolí na kole silničním. Ze Zlína je to také jen kousek do Otrokovic a odtud k Baťovu kanálu, kolem kterého vedou příjemné cyklostezky. Na webu destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko najdete trasy pro všechny typy kol včetně elektrokol.
 

 

Baťovský Zlín má navíc neopakovatelnou atmosféru, jakou v jiném městě nenajdete. Bývalý tovární areál z červených cihel ožívá ruchem kaváren, bister, galerií a muzeí, v centru města jsou krásně zrekonstruované parky, které přímo vybízí k letnímu lenošení, nad městem v noci září architektonický skvost Památníku Tomáše Bati. Po projížďce na kole si tak můžete zajít za kulturou, projet se pojízdnou kanceláří ve výtahu nebo si prostě jen tak vychutnat čilý prázdninový ruch města. 

 

Luhačovice - z kola přímo do wellness

 

Jestli dáváte přednost klidnějším místům, možná se vám bude víc líbit v lázeňských Luhačovicích. Jejich kouzlo je vetknuté do subtilních dřevěných staveb Dušana Jurkoviče, najdete tu desítky skvělých lázeňských a wellness hotelů, vil a penzionů. 

 

Kolem Luhačovic je vyznačeno hned několik cyklotras, takže si můžete vybrat, jestli se chcete projet Malým lázeňským okruhem, dát si do těla na Velkém lázeňském okruhu, poznat krajinu na Jižních toulkách Luhačovským Zálesím nebo si zajet na kávu a do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. 

 

Místní kopečky dokáží unavit, takže doporučujeme vybrat si takové ubytování, kde na vás večer bude čekat bazén s výhledem na přehradu, meditační jurta nebo terasa s vířivkami. I takové v Luhačovicích mají. 
 

 

Kam ještě vyrazit? Objevte Valašské Klobucko nebo Vizovice

 

Zlínsko a Luhačovicko ovšem zahrnuje také oblast Vizovic, Otrokovic nebo Valašských Klobouk. A to je skvělá zpráva pro ty, kdo rádi objevují české hory na kole. Z Otrokovic je to jen pár kilometrů do blízkých Chřibů, Vizovice obklopují Vizovické vrchy a Valašské Klobucko je zase typické nádhernou krajinou Bílých Karpat. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko pravidelně projíždí cyklistické trasy s místními výletníky, aby odhalila to nejkrásnější, co tu můžete zažít. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je spolufinancována z rozpočtu Zlínské kraje.

 

Zdroj a foto: TZ Kristýna Klejnová, Kasparpr


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►