Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích

Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích

Datum vydání: 22. 7. 2022

Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.

Připravili tu pro vás více než dvě desítky pečlivě zmapovaných tras na kolo a ve volných chvílích si můžete užít skvělou architekturu nebo některé z vyhlášených luhačovických wellness.

 

Zlínsko a Luhačovicko leží ve Zlínském kraji na východě Moravy v krásné krajině, která není přeplněná davy turistů. Ubytovat se můžete v krajském Zlíně nebo si najít příjemný hotýlek v Luhačovicích. Obě města jsou od sebe vzdálená půl hodinky jízdy autem. 
 

 

Zlínská cykloturistika - za architekturou i na výhledy

 

Zlín je výjimečný v tom, že je obklopen lesy a loukami, které slibují parádní trasy pro kola. Rozhodněte se sami, jestli dáte přednost horskému kolu a projedete si paseky kolem města, podíváte se do Vizovic, zajedete do cykloparku, nebo jestli radši poznáte okolí na kole silničním. Ze Zlína je to také jen kousek do Otrokovic a odtud k Baťovu kanálu, kolem kterého vedou příjemné cyklostezky. Na webu destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko najdete trasy pro všechny typy kol včetně elektrokol.
 

 

Baťovský Zlín má navíc neopakovatelnou atmosféru, jakou v jiném městě nenajdete. Bývalý tovární areál z červených cihel ožívá ruchem kaváren, bister, galerií a muzeí, v centru města jsou krásně zrekonstruované parky, které přímo vybízí k letnímu lenošení, nad městem v noci září architektonický skvost Památníku Tomáše Bati. Po projížďce na kole si tak můžete zajít za kulturou, projet se pojízdnou kanceláří ve výtahu nebo si prostě jen tak vychutnat čilý prázdninový ruch města. 

 

Luhačovice - z kola přímo do wellness

 

Jestli dáváte přednost klidnějším místům, možná se vám bude víc líbit v lázeňských Luhačovicích. Jejich kouzlo je vetknuté do subtilních dřevěných staveb Dušana Jurkoviče, najdete tu desítky skvělých lázeňských a wellness hotelů, vil a penzionů. 

 

Kolem Luhačovic je vyznačeno hned několik cyklotras, takže si můžete vybrat, jestli se chcete projet Malým lázeňským okruhem, dát si do těla na Velkém lázeňském okruhu, poznat krajinu na Jižních toulkách Luhačovským Zálesím nebo si zajet na kávu a do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. 

 

Místní kopečky dokáží unavit, takže doporučujeme vybrat si takové ubytování, kde na vás večer bude čekat bazén s výhledem na přehradu, meditační jurta nebo terasa s vířivkami. I takové v Luhačovicích mají. 
 

 

Kam ještě vyrazit? Objevte Valašské Klobucko nebo Vizovice

 

Zlínsko a Luhačovicko ovšem zahrnuje také oblast Vizovic, Otrokovic nebo Valašských Klobouk. A to je skvělá zpráva pro ty, kdo rádi objevují české hory na kole. Z Otrokovic je to jen pár kilometrů do blízkých Chřibů, Vizovice obklopují Vizovické vrchy a Valašské Klobucko je zase typické nádhernou krajinou Bílých Karpat. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko pravidelně projíždí cyklistické trasy s místními výletníky, aby odhalila to nejkrásnější, co tu můžete zažít. Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je spolufinancována z rozpočtu Zlínské kraje.

 

Zdroj a foto: TZ Kristýna Klejnová, Kasparpr


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen
27. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
23. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Řada turisticky atraktivních míst ve Středočeském kraji je dostupná, díky rozšiřující se síti cyklotras, i z nádraží.  Kraj navíc, historicky poprvé, podpoří budování cyklistické infrastruktury – chce nechat postavit cyklověže a cykloboxy. Co dalšího chystá?
Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle
21. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
20. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Jitka Čábelická a Ondřej Cink ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“.
Vše pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty: Cyklistickou sezónu zahájí veletrh FOR BIKES 2023
15. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.
Okolo jižních Čech 2022
14. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Okolo jižních Čech je mezinárodní cyklistický etapový závod, který je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2.
ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března
13. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.
Přihlas se včas na mistrovství ČR v maratonu!
10. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Maratonský šampionát se uskuteční 30. dubna ve Stolových horách. Přihlas se na závod ČEZ Stolové hory již teď a nepromeškej jednu z nejsledovanějších bikových událostí u nás.   
ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových
7. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.
V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!
5. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Český svaz cyklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
Stevens San Remo - velmi solidní základ
5. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Základní silniční model v nabídce hamburské značky - SAN REMO rozhodně neznamená, že by se měl za něco stydět. P
Prima CUP odstartuje v Hradci Králové 15. dubna
28. 2. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Město Hradec Králové se stane již po několikáté místem, kde 15. dubna odstartují stovky účastníků z celé České republiky cyklistickou sezonu závodem Decathlon Hradec Králové.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►