Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Datum vydání: 11. 5. 2019

Jak italští reprezentanti v pátek slíbili, tak v sobotu také udělali – ukázali, jak silný opravdu mají letos na Závodě míru juniorů svůj tým a že ani náročné kopce jim ne​dělají problém.

Ital Antonio Tiberi totiž zcela suverénně ovládl královskou etapu z Teplic do německého Altenbergu. Náskok vedoucího muže Huga Toumireho ale smazat nedokázal. Zatímco francouzský reprezentant stále pokračuje ve žlutém trikotu, lídra českého týmu potkala v závěru až neskutečná smůla.

„Je to neuvěřitelný a já jsem opravdu hodně šťastný, jak silný máme tým. Dnešek se rozhodoval až v posledních kilometrech, kde jsem zaútočil. Zatímco v první etapě jsem měl technický problém, dnes šlo všechno na výbornou,“ shrnul byl spokojený vítěz královské etapy Ital Antonio Tiberi, kterému v průběžném pořadí patří sedmá příčka se ztrátou jednačtyřiceti vteřin.

Stále má šanci na žlutý trikot.

„Bude to těžké, ale řekněme, že nic není nemožné,“ usmál se Tiberi, který si v sobotu připsal po vítězné páteční časovce na Závodě míru juniorů své druhé etapové prvenství.


Tiberi do cíle v německém Altenbergu přijel po stech deštivých kilometrech sám s náskokem dvaceti vteřin na téměř dvacetičlenné hlavní pole. To přivezl s radostným výkřikem Belgičan Jago Willems, který ve spurtu porazil třetího Němce Michela Hessmanna.


V „balíku“ však nechyběl ani žlutý Francouz Hugo Toumire, který cílem projel osmý. Neskutečnou smůlu si však vybrali domácí borci. Necelé čtyři kilometry před cílem měl totiž defekt zadního kola lídr české reprezentace Mathias Vacek. Jen kousek mu tedy chyběl do ochranné zóny, kde by se mu připsal čas dojezdu hlavního pole, takto naopak ztratil několik dalších vteřin. Klasifikovaný byl jako osmnáctý.

„Tohle byla smůlu, prostě pech. K tomu se nedá nic říct. Možná by to vydrželo až do ochranné zóny. Pamatuji si na podobný případ Quintany, kde rozhodčí přivřeli oči, ale v danou chvíli hraje velkou roli psychika. Mathias si za tím šel, ale prostě tohle je sport,“ mrzela smůla v závěru i reprezentačního kouče Tomáše Konečného, který je jinak s výkonem svých svěřenců spokojený.

„Všichni se učí, ale nemám nic, co bych měl vytknout. Bittner jel skvěle, i když zrovna tahle stoupání nejsou pro něj. Bouček měl defekt na začátku druhého stoupání, což se hrozně těžko dohání, když už se láme chleba. Štěstí prostě není úplně na naší straně, ale závod ještě neskončil a zítra je také den,“ věří svým klukům bývalý skvělý silničář Konečný.

Do závěrečné etapy se startem i cílem v Terezíně nastupuje ve žlutém trikotu zmíněný Francouz Toumire. Na programu je téměř sto kilometrů se třemi vrchařskými prémiemi nad Pohořany.

„To, že mám od první etapy žlutý trikot jen potvrzuje, že i my máme silný tým a já udělám, co bude v mých silách, abych trikot udržel,“ sdělil permanentně usměvavý Francouz.

„No, jasně, mám hroznou radost, vždyť jde zatím o můj nejlepší výsledek v mé dosavadní kariéře, takže si to hrozně užívám a věřím, že to dotáhnu i do úspěšného konce,“ vysvětlil svůj blýskavý pohled Hugo Toumire. 

Výsledky – 3. etapa (80,4 km):

1. Antonio Tiberi (ITA) 2:35:35
2. Jago Willems (BEL)
3. Michel Hessmann (GER)
4. Andrea Piccolo (ITA)
5. Maurice Balerstedt (GER) – všichni +0:20
18. Mathias Vacek (CZE) +0:39
 
Celkově po 3. etapě:

1. Hugo Toumire (FRA) 7:16:22
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:08
3. Andrea Piccolo (ITA) +0:16
4. Michel Hessmann (GER) +0:20
5. Marco Brenner (GER) +0:23
14. Mathias Vacek (CZE) +1:02
 

Zdroj a foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

aNti Corona Cup je v cíli, vítězové získají unikátní pohár!
4. 6. 2020 | Kategorie:
aNti CORONA CUP, prestižní forma závodů horských kol v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country v době koronavirové pandemie je u konce.
V neděli startuje ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár!
3. 6. 2020 | Kategorie: MTB
V neděli 7. června 2020 odstartuje do své osmé sezóny ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár závodem v Beckově.
Odešla legenda - Jaromír Žák
3. 6. 2020 | Kategorie: ostatní
Ve věku 86 let  zemřel dlouholetý cyklistický trenér československé dráhové cyklistiky z 80 let minulého století, pan Jaromír Žák.
Petr Leták: Z 10% Sportovcem - květen
1. 6. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Pokračování projektu ​Petra Letáka: Z 10% Sportovcem.
8 důvodů, proč si koupit kolo!
31. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Právě teď je ten nejlepší čas na pořízení kola! Pokud vás k tomuto kroku nepřesvědčilo krásné počasí ani konec karantény, přečtěte si těchto 8 pádných argumentů, proč byste nákup bicyklu neměli odkládat už ani minutu!
Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►