Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Datum vydání: 11. 5. 2019

Jak italští reprezentanti v pátek slíbili, tak v sobotu také udělali – ukázali, jak silný opravdu mají letos na Závodě míru juniorů svůj tým a že ani náročné kopce jim ne​dělají problém.

Ital Antonio Tiberi totiž zcela suverénně ovládl královskou etapu z Teplic do německého Altenbergu. Náskok vedoucího muže Huga Toumireho ale smazat nedokázal. Zatímco francouzský reprezentant stále pokračuje ve žlutém trikotu, lídra českého týmu potkala v závěru až neskutečná smůla.

„Je to neuvěřitelný a já jsem opravdu hodně šťastný, jak silný máme tým. Dnešek se rozhodoval až v posledních kilometrech, kde jsem zaútočil. Zatímco v první etapě jsem měl technický problém, dnes šlo všechno na výbornou,“ shrnul byl spokojený vítěz královské etapy Ital Antonio Tiberi, kterému v průběžném pořadí patří sedmá příčka se ztrátou jednačtyřiceti vteřin.

Stále má šanci na žlutý trikot.

„Bude to těžké, ale řekněme, že nic není nemožné,“ usmál se Tiberi, který si v sobotu připsal po vítězné páteční časovce na Závodě míru juniorů své druhé etapové prvenství.


Tiberi do cíle v německém Altenbergu přijel po stech deštivých kilometrech sám s náskokem dvaceti vteřin na téměř dvacetičlenné hlavní pole. To přivezl s radostným výkřikem Belgičan Jago Willems, který ve spurtu porazil třetího Němce Michela Hessmanna.


V „balíku“ však nechyběl ani žlutý Francouz Hugo Toumire, který cílem projel osmý. Neskutečnou smůlu si však vybrali domácí borci. Necelé čtyři kilometry před cílem měl totiž defekt zadního kola lídr české reprezentace Mathias Vacek. Jen kousek mu tedy chyběl do ochranné zóny, kde by se mu připsal čas dojezdu hlavního pole, takto naopak ztratil několik dalších vteřin. Klasifikovaný byl jako osmnáctý.

„Tohle byla smůlu, prostě pech. K tomu se nedá nic říct. Možná by to vydrželo až do ochranné zóny. Pamatuji si na podobný případ Quintany, kde rozhodčí přivřeli oči, ale v danou chvíli hraje velkou roli psychika. Mathias si za tím šel, ale prostě tohle je sport,“ mrzela smůla v závěru i reprezentačního kouče Tomáše Konečného, který je jinak s výkonem svých svěřenců spokojený.

„Všichni se učí, ale nemám nic, co bych měl vytknout. Bittner jel skvěle, i když zrovna tahle stoupání nejsou pro něj. Bouček měl defekt na začátku druhého stoupání, což se hrozně těžko dohání, když už se láme chleba. Štěstí prostě není úplně na naší straně, ale závod ještě neskončil a zítra je také den,“ věří svým klukům bývalý skvělý silničář Konečný.

Do závěrečné etapy se startem i cílem v Terezíně nastupuje ve žlutém trikotu zmíněný Francouz Toumire. Na programu je téměř sto kilometrů se třemi vrchařskými prémiemi nad Pohořany.

„To, že mám od první etapy žlutý trikot jen potvrzuje, že i my máme silný tým a já udělám, co bude v mých silách, abych trikot udržel,“ sdělil permanentně usměvavý Francouz.

„No, jasně, mám hroznou radost, vždyť jde zatím o můj nejlepší výsledek v mé dosavadní kariéře, takže si to hrozně užívám a věřím, že to dotáhnu i do úspěšného konce,“ vysvětlil svůj blýskavý pohled Hugo Toumire. 

Výsledky – 3. etapa (80,4 km):

1. Antonio Tiberi (ITA) 2:35:35
2. Jago Willems (BEL)
3. Michel Hessmann (GER)
4. Andrea Piccolo (ITA)
5. Maurice Balerstedt (GER) – všichni +0:20
18. Mathias Vacek (CZE) +0:39
 
Celkově po 3. etapě:

1. Hugo Toumire (FRA) 7:16:22
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:08
3. Andrea Piccolo (ITA) +0:16
4. Michel Hessmann (GER) +0:20
5. Marco Brenner (GER) +0:23
14. Mathias Vacek (CZE) +1:02
 

Zdroj a foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill je nejlepší hlídač dětí na světě!
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Video, které musíte vidět! Brit Danny MacAskill je taková ta normální chůva pro vaše děti.
SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
Adel obhájil vítězství na HEAD Stolové hory
14. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Filip Adel ovládl po sólové jízdě závod HEAD Stolové hory, který se uskutečnil v neděli 12. května v Machově. Mezi ženami slavila vítězství Barbora Průdková.
Nové Cervélo P5
14. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Toma Dumoulina Cervélo P5.
Program třetího semináře Cycling University!
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
V pořadí třetí seminář vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky se uskuteční v úterý 18. června v kongresovém sále olomouckého Nutrend Worldu.
Velodrom pro amatéry a veřejnost
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Amatérská cyklistika se po letech vrací na betonový ovál na Třebešíně, již 25.5. se koná první UAC dráhový pohár.
» více novinek a videí

 
Reklama