Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty

Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty

Datum vydání: 28. 7. 2020

I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.

„Krušné hory jsou cyklistickým rájem, díky mírnému profilu jsou ideální pro rodinné výlety,“ doporučuje Pavla Lehnerová, výkonná ředitelka VisitTeplice.

Z vrcholů Bouřňák nebo Komáří vížka mohou cyklisté obdivovat výhled na České středohoří a Mosteckou pánev, na německé straně stojí za to projet udržované cyklostezky, v místních lesích jsou stezky vhodné pro vyznavače endura.

Novinkou pro cyklisty je služba Trackers bike & hike. Nabízí pronájem navigace, do které je možné nahrát jeden nebo více tracků podle výběru. K dispozici je například výlet Do Středohoří z Teplic, K vodopádu na kole, Rozhledny na kole nebo třeba nenáročná varianta pro celou rodinu. Pronájem aplikace na den vyjde na 150 korun, více dnů vyjde levněji. Track do deseti kilometrů vyjde na 200 korun, každých dalších deset kilometrů padesát korun navíc. Službu provozují cyklisté, kteří jednotlivé tratě sami projeli.

Lanové centrum Teplice je největším lanovým parkem v Ústeckém kraji a kromě dětské a rodinné trasy nabízí i lanovku.

Teplicko nabízí i spoustu míst ke koupání

Rekreační oblast Milada vznikla ze stejnojmenného hlubinného dolu. Nabízí velké jezero, půjčovnu paddleboardů a samozřejmě několik stánků s občerstvením.

Jezero Barbora díky své hloubce má samočistící schopnost a nehrozí výskytem sinic. Holdovat se tady dá i jachtingu a windsurfingu. Jezero má dvě písčité pláže a nabízí plochu i pro hráče plážového volejbalu nebo nudisty.

Pokud počasí koupání nepřeje, mají Teplice hned dvě krytá místa - termální bazény a saunu Thermalium v lázeňském domě Beethoven a Aquacentrum nedaleko botanické zahrady.

I golfista si vybere

Region nabízí hned dvě golfová hřiště. Golf resort Barbora nabízí osmnáct jamek, Golf Club Teplice na Cínovci je devítijamkové hřiště. Obě místa nabízejí i restauraci.
 
Zdroj a foto: VisitTeplice 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►