Sky vezme na Tour opět dva lídry - Thomase i Frooma

Sky vezme na Tour opět dva lídry - Thomase i Frooma

Datum vydání: 4. 1. 2019

Britská stáj Sky přijede na Tour de France opět s hodně těžkým kalibrem - pátý titul má za lubem Chris Froom​e, ale loňské vítězství chce obhájit taky Geraint Thomas. 

Britská stáj, kterou po sezoně opustí sponzor stojící desátým rokem za její holou existencí, přiveze na největší a nejvěhlasnější závod světa to nejlepší co má. A to i přesto, že pro Davida Brailsforda bude určitě těžké ukočírovat veliké ambice obou lídrů.


 
Loňský vítěz Geraint Thomas si totiž po závodě stěžoval na protěžování svého parťáka a čtyřnásobného vítěze Chrise Frooma. A neochvějnou pozici jedničky zřejmě nebude moci očekávat ani jako obhájce titulu.

Je to loňské vítězství, které dvaatřicetiletého Velšana zřejmě přimělo vsadit všechno na Tour. Nebýt toho, údajně by preferoval kombinaci Gira a Vuelty. Ani na jednom závodě se mu přitom v minulosti příliš nedařilo. Vueltu jel jenom jednou a na Giru, které si zkusil třikrát, jsou jeho nejlepšími výsledky dvě druhá etapová umístění.  
O rok starší Froome nakonec nebude obhajovat titul na Giru, který loni spektakulárním způsobem urval v předposlední ostré etapě po osmdesátikilometrové sólo jízdě Alpami. Místo toho se rozhodl plnými silami zaútočit na pátý triumf na Tour. Pokud by se Froomeovi podařilo vyhrát popáté, vyrovnal by rekordní zápis Jacquesa Anquetila, Eddy Merckxe, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina. Ať už vyhraje jeden nebo druhý, znamenalo by to pro tým v jeho jubilejním desátém ročníku existence už sedmý zářez za posledních osm let!
 

 
Pro Giro má přitom britská ekipa připravený veliký talent v podobě jednadvacetiletého kolumbijského mladíka Egana Bernala. Ten si o důvěru týmu řekl, když ve své premiérové sezoně ve World Tour vyhrál prestižní etapák Okolo Kalifornie a bral celkové druhé místo na špičkově obsazeném podniku Okolo Romandie. Jako domestik výše jmenovaných borců pak zajel obdivuhodné 15. místo na samotné Staré dámě. 
 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama