Sky vezme na Tour opět dva lídry - Thomase i Frooma

Sky vezme na Tour opět dva lídry - Thomase i Frooma

Datum vydání: 4. 1. 2019

Britská stáj Sky přijede na Tour de France opět s hodně těžkým kalibrem - pátý titul má za lubem Chris Froom​e, ale loňské vítězství chce obhájit taky Geraint Thomas. 

Britská stáj, kterou po sezoně opustí sponzor stojící desátým rokem za její holou existencí, přiveze na největší a nejvěhlasnější závod světa to nejlepší co má. A to i přesto, že pro Davida Brailsforda bude určitě těžké ukočírovat veliké ambice obou lídrů.


 
Loňský vítěz Geraint Thomas si totiž po závodě stěžoval na protěžování svého parťáka a čtyřnásobného vítěze Chrise Frooma. A neochvějnou pozici jedničky zřejmě nebude moci očekávat ani jako obhájce titulu.

Je to loňské vítězství, které dvaatřicetiletého Velšana zřejmě přimělo vsadit všechno na Tour. Nebýt toho, údajně by preferoval kombinaci Gira a Vuelty. Ani na jednom závodě se mu přitom v minulosti příliš nedařilo. Vueltu jel jenom jednou a na Giru, které si zkusil třikrát, jsou jeho nejlepšími výsledky dvě druhá etapová umístění.  
O rok starší Froome nakonec nebude obhajovat titul na Giru, který loni spektakulárním způsobem urval v předposlední ostré etapě po osmdesátikilometrové sólo jízdě Alpami. Místo toho se rozhodl plnými silami zaútočit na pátý triumf na Tour. Pokud by se Froomeovi podařilo vyhrát popáté, vyrovnal by rekordní zápis Jacquesa Anquetila, Eddy Merckxe, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina. Ať už vyhraje jeden nebo druhý, znamenalo by to pro tým v jeho jubilejním desátém ročníku existence už sedmý zářez za posledních osm let!
 

 
Pro Giro má přitom britská ekipa připravený veliký talent v podobě jednadvacetiletého kolumbijského mladíka Egana Bernala. Ten si o důvěru týmu řekl, když ve své premiérové sezoně ve World Tour vyhrál prestižní etapák Okolo Kalifornie a bral celkové druhé místo na špičkově obsazeném podniku Okolo Romandie. Jako domestik výše jmenovaných borců pak zajel obdivuhodné 15. místo na samotné Staré dámě. 
 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►