TOMKET Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou sezónu XCO!

TOMKET Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou sezónu XCO!

Datum vydání: 19. 3. 2019

Unikátní prostředí Garden Parku Jeneč bude v neděli ​24. března dějištěm prvního kola TOMKET Pražského MTB poháru 2019.

Tímto závodem také bude zahájena tuzemská sezóna olympijského cross contry horských kol.
První závod se těší velkému zájmu bikerů z celé České republiky. 

„Už během dvou hodin po spuštění registrace zaznamenal náš přihlašovací systém více než 200 přihlášek,“ popisuje situaci manažerka celého seriálu, Jarka Krakovičová.

TOMKET Pražský MTB pohár, seriál závodů v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem vstupuje do své sedmé sezóny.   
 
Tratě v unikátním prostředí Garden Parku Jeneč už jsou kompletně připravené pro závod a oproti minulému ročníku všechny zaznamenaly větší nebo menší změny.

„Garden Park v Jenči je doslova ráj pro závod horských kol,“ popisuje prostředí ředitel závodu Viktor Zapletal a doplňuje:

„Jde o rozsáhlý, uměle vytvořený parkový areál s řadou nevšedních kamenných prvků. Podklad tvoří štěrkové, kamenité a písčité podloží, které umožňuje závodit bez omezení i v případě silného deště a navíc jde o atypický podklad, který rozvíjí jezdce po technické stránce doslova na každém metru. Tratě jsme oproti minulému roku více postavili na míru jednotlivým kategoriím. Například početná kategorie dětí v rozmezí 7 – 10 let bude závodit na okruhu se dvěma skoky, výjezdem i zajímavým cílovým sjezdem. Nejmenší bikery v kategorii 4 – 6 let zase čeká zábavný, rovinatý okruh. Parametry žákovské tratě splňují nejvyšší nároky na tuto kategorii, nově jsme žákům přidali výjezd, který může rozhodnout závod a velký závodní okruh byl doplněn o výjezd na nejvyšší bod Garden Parku s následnou sérií prudkých sjezdů nazvanou Kaskády i o další technický sjezd, kterému říkáme Pumpa. Obecně se dá říci, že Garden Park Jeneč splňuje všechny nároky pro závod mnohem vyšší kategorie než je Pražský MTB pohár“.    

Úvodních závodů se bude účastnit celá řada jezdců absolutní české špičky svých kategorií. Tradičním účastníkem bude olympionik a čerstvý vítěz kyperského Sunshine Cupu Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes Benz Praha Trek). V kategorii juniorů absolvuje svou tuzemskou premiéru loňský Mistr Evropy U17 Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) a při pohledu do startovní listiny kategorií žáků a dětí můžeme hovořit o účasti většiny nejvýznamnějších tuzemských klubů.
 
Oficiální trénink na trati v Garden Parku se uskuteční v pátek 22. března od 16:00 hodin do 18:00 hodin a v sobotu 23. března od 11:00 do 18:00 hodin.
 
Propozice 1. kola na prahamtb.cz.
Počty okruhů naleznete na prahamtb.cz.
Trasy jednotlivých okruhů 1. kolo pro zde.
Časový program TOMKET Pražského MTB poháru na prahamtb.cz.
 
On line registraci a více informací o TOMKET Pražském MTB poháru naleznete na prahamtb.cz.

Zdroj: TZ SKC Praha, Foto: Barbora Klap

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►