TOI TOI Cup 2016/17

TOI TOI Cup 2016/17

Datum vydání: 23. 1. 2016

Letošní cyklokrosové sezona vyvrcholí poslední lednový víkend světovým šampionátem v belgickém Zolderu, ale čeští krosaři již znají kalendář TOI TOI Cupu i na následující sezonu. Ten sestavili pořadatelé ve čtvrtek na schůzce v Táboře.

„Letošní ročník byl nejkvalitnější v historii. Česká televize vysílala čtyři přímé přenosy, navíc záznamy ze zbývajících závodů,“ zhodnotil uplynulý ročník domácího poháru Petr Balogh, šéf cyklokrosové komise ČSC.

Rozpis pohárové soutěže na příští rok přináší spoustu změn. Zásadním krokem bude, že do celkového hodnocení se nebude započítávat mistrovství republiky.

„Chceme zvýšit konkurenci tak, aby i účastnici ze zahraničí měli šanci na celkové prvenství. Vidím v tomto rozhodnutí příležitost uskutečnit neoficiální středoevropský pohár pro kategorie mužů i žen,“ vysvětlil Balogh.

Start na závodech TOI TOI Cupu bude i motivační pro juniory. Zvýší se nejen finanční dotace, ale i počet bodů do žebříčku UCI.

„Junioři budou mít ideální šanci získat potřebné body do světového žebříčku. Díky tomu by měli mít na závodech Světového poháru lepší postavení na startu,“ uvedl šéf cyklokrosové komise.

Radikálně by se měly změnit tratě, na což by měl dohlížet po vzájemné domluvě s pořadateli reprezentační trenér Petr Dlask.

„Abychom uspěli v mezinárodní konkurenci, musíme dbát na rozvoj dynamiky a výbušnosti. Dnešní cyklokros už nejsou dálnice, ale tratě maximálně tři metry široké. Spousta jezdců neumí správně řadit. Přitom by to měli dělat automaticky. Jedna část okruhu by měla být do tahu, druhá zase do techniky. Nikoho by pak neměla zaskočit změna rytmu. To bychom měli vštěpovat budoucím cyklokrosařům už od žáků a kadetů,“ popsal reprezentační kouč trend dnešního cyklokrosu.

Za každou zatáčkou je nutné zvednout se z kola a co nejrychleji soupeřům nastupovat. Právě při vzájemné konfrontaci s mezinárodní konkurencí čeští reprezentanti nejvíc ztrácejí při rychlých akceleracích prudkých zatáček. Někdy i patnáct až dvacet vteřin během jednoho okruhu. Organizátoři mistrovství Evropy 2017 v Táboře, už počítají s některými změnami. A angažovat by se nejvíc měl trenér Dlask.

Premiéru desátého ročníku TOI TOI Cupu obstará 28. září Tábor, kde se pojede závod kategorie C1.

„Chceme nasadit laťku hodně vysoko,“ plánuje Balogh.

U vrcholné akce nebudou chybět ani kamery České televize, které zajistí přímý přenos. Vyvrcholením pohárového klání bude 10. prosince Uničov, kde se pojede o mistrovské tituly v mládežnických kategoriích a mistrovství republiky mužů a žen je na programu 7. ledna v Hlinsku. Kromě Tábora budou v kategorii C1 kalendáře UCI i závody ve Slaném a Uničově.

Kalendář závodů Toi Toi Cupu 2016/17

28. září: Tábor (C1)
1. října: Jičín
2. října: Čáslav
8. října: Mladá Boleslav
9. října. Louny
5. listopadu: Holé Vrchy
6. listopadu: Milovice
12. listopadu: Kolín
17. listopadu: Slaný (C1)
3. prosince: Jabkenice
10. prosince: Uničov (C1) a MČR mládeže
7. ledna: Hlinsko - MČR muži a ženy.
 
Tučně označené jsou závody velkého TOI TOI Cupu, ostatní jsou závody pro mládežnické kategorie a ženy.
 
Zdroj: ČSC, Foto: Vlastimil Homola

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►