Světová MTB série pokračuje v Les Gets!

Světová MTB série pokračuje v Les Gets!

Datum vydání: 02.07.2024

Oblíbené středisko Savojských Alp, Les Gets, je dějištěm dalšího podniku MTB World Series a postupně se zde a v přilehlých, vysokohorských resortech představí celé portfolio MTB disciplín: XCM, Enduro, DHI, XCC, XCO.   

 

Nabitý program nejlepších bikerů světa se tak „překlápí“ do své druhé půlky, kde na jezdce, ale i na fanoušky, čekají ty nejdůležitější závody.

 

Ale vraťme se nejprve krátce zpět, k první polovině sezóny 2024, kterou lze označit, z pohledu české reprezentace MTB, jako velmi úspěšnou. Posuďte sami - čeští bikeři zásluhou Patricie Srnské a Jana Zatloukala vybojovali tři tituly akademických mistrů světa v XCE a XCO v Kostarice, junior Kryštof Bažant získal na ME XCO v Cheile Gradistei senzační stříbro, další juniorští reprezentanti, Amálie Gottwaldová a David Friedel vybojovali pódiové umístění v závodech Juniorské světové série a za společnou práci části reprezentačního týmu Elite a U23 je potřeba označit a vyzdvihnout zisk olympijské kvóty pro OH v Paříži.

 

Daří se také maratoncům, výsledky Martina Stoška nebo Filipa Adela lze označit jako velmi dobré, už podruhé se v TOP 10 Světové XCM série umístila Karla Löffelmann.   

 

Koncem července má většina států na programu prestižní národní šampionát, ten český se letos uskuteční na náročné, horské trati v Harrachově. Přímo na národní mistráky navazuje svátek největší – olympijské hry v Paříži, kde se budeme těšit na závodní dny v neděli 28. července a pondělí 29. července Čechy následně čeká další šampionát, tentokrát v Short tracku a dějištěm bude poprvé v historii Českého poháru - Ostrava!

 

Druhá půlka srpna bude věnovaná přípravě na druhý z vrcholů sezóny 2024 - Mistrovství světa XCO, XCC, XCR a DHI, které hostí vysokohorské středisko Vallnord v Andoře. Mnoha českým jezdcům překvapivě start ve 2000 metrech nad mořem vyhovuje a dosáhli zde v minulosti na řadu vynikajících výsledků a úspěchů. Jen namátkou můžeme zmínit pódiová umístění Ondřeje Cinka, Honzy Vastla nebo Kateřiny Nash.  

 

Aby byl náš výčet šampionátů úplný, nesmíme zapomenout na Mistrovství světa XCM. Nejlepší maratonce světa i s českou špičkou přivítá americké Snowshoe v čele s Martinem Stoškem a Karlou Löffelmann, kteří by měli patřit k favoritům závodu, který je už nyní označován jako mimořádně obtížný.

 

Úplný závěr sezóny obstarají závody Světové MTB série XCO, XCC a DHI v americkém Lake Placid a kanadském Mt. Sainte Anne.

 

Čeští reprezentanti by se tento víkend měli v Les Gets představit v kompletní sestavě v čele s Ondřejem Cinkem, který v týdnu absolvoval komplexní vyšetření a diagnostiku u experta na tuto problematiku, profesora Libora Vítka. Věřme, že tato nová spolupráce pomůže vyřešit vleklé a časté zdravotní komplikace české jedničky.

 

Pokud jde o tým do 23 let, reprezentační příležitost dostávají i členové širšího výběru, například František Hojka, Patrik Černý nebo Aneta Novotná. V sestavě jsou i talentovaní prvoročáci v kategorii U23 Eliška Hanáková a Ondřej Novotný.

 

Naopak chybět bude zraněný úřadující mistr kategorie U23 a akademický mistr světa, Jan Zatloukal.

 

„Honza Zatloukal má natržený triceps po úvodním tréninku v Crans Montaně a závod v Les Gets pro něj nepřipadá v úvahu. Ale je potřeba dodat, že Honza nutně potřebuje ze závodů vysadit, v podstatě rok a půl v kuse závodí, když byl nucený objíždět vybrané závody, které jsem mu určoval podle potřeby vyjíždět body nutné k zajištění účastnického místa mužů pro OH v Paříži. To zranění tedy přišlo, když už přijít muselo, v tu nejlepší možnou dobu… Honza se potřebuje vyléčit, odpočinout si, dotrénovat se a znovu získat závodní formu. Měl by být zpět a v pořádku přibližně za měsíc, možná i dříve, uvidíme, jak se to bude hojit, absolvuje denně fyzioterapii, magnetoterapii, atd.“ přibližuje dění v reprezentačním týmu trenér Viktor Zapletal. 
 
Zdroj: TZ Reprezentace MTB, foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí