Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Datum vydání: 6. 6. 2019

Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas By​skov Sarbo.

Talentovaný mladík se přitom nedávno blýsknul vítězstvím v poslední etapě Závodu míru juniorů.

„Stále ho živě vidím se zdviženýma rukama, jak projíždí cílem v Terezíně. Je to strašná zpráva, na kterou se jen těžko hledají slova. Nejen, že odešel skvělý a nadějný cyklista, ale především odešel mladý člověk, který měl před sebou celý život. Celé jeho rodině, ale i přátelům a cyklistickým kolegům přejeme s hlubokým zármutkem upřímnou soustrast,“ pronesl za celý pořadatelský tým CK Slavoj Terezín Svatopluk Henke, ředitel Závodu míru juniorů.

Osmnáctiletý Andreas Byskov Sarbo zemřel po čelním střetu s vozidlem. Podle dánské televize TV 2 Sport se nehoda stala v pátek ráno 31. května při 3. etapě závodu Tour de Himmelfart. Příčinu nehody šetří policie. Podle tiskového mluvčího policie Jakoba Christiansena měl řidič z neznámých důvodů překonat překážku a vjet na trasu závodu. Zbytek etapy byl po tragické události zrušen.

Vinou neuvěřitelné kolize přišel cyklistický svět o mladého talentovaného jezdce. Andreas Byskov Sarbo jako člen dánské reprezentace přitom nedávno slavil v Terezíně, když v květnu vyhrál poslední etapu 48. ročníku Závodu míru juniorů. V celkovém pořadí skončil osmadvacátý se ztrátou pěti minut na vítězného Francouze Hugo Toumirea.

„Kontaktovali mě zástupci Andreasovy rodiny, že by moji fotku, na které Andreas v Terezíně vítězí, chtěli vystavit na jeho pohřbu. Pro mě je to obrovský šok, ze kterého se jen těžko vzpamatovávám. Obvykle se snažím i díky fotkám sportovcům pomáhat a dělat jim radost, najednou jsem v úplně jiné situaci, kdy tentokrát mohu pouze pomoci, aby si alespoň každý Andrease pamatoval jako vítěze, kterému ale osud nebyl nakloněn,“ dodal s hlubokým zármutkem Patrik Pátek, tiskový mluvčí a hlavní fotograf Závodu míru juniorů.

Zdroj a foto: TZ Patrik Pátek/PatRESS.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu?
Pozvánka na 5. závod Stevens Jihočeského poháru MTB
12. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme všechny příznivce horských kol do Jistebnice, kde se dne 17.8.2019 uskuteční již pátý závod seriálu STEVENS Jihočeský MTB pohár 2019.
Mistrem Evropy v silničním závodě je Ital Viviani, Bárta 41.
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které v letošním roce hostilo holandské město Alkmaar, dnes vyvrcholilo závode elitní kategorie mužů. Nejlepším Čechem v něm byl Jan Bárta, který obsadil 41. místo.
4. ŠKODA CUP ovládl Jiří Petruš z Topforex-Lapierre
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Na nové trase se startem a cílem v Záboří se dnes jel za deštivého počasí čtvrtý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►