Štybar na MS v současnosti nemá

Datum vydání: 30. 12. 2016

Zdeněk Štybar si první cyklokrosový závod užil, ale na účast na MS nepomýšlí. 

Zdeněk Štybar má v nohách včerejší první cyklokrosový závod od začátku loňského prosince, kdy v Essenu skončil dvacátý. Včera zajel výsledek o kapku lepší, když byl klasifikován na 18. místě. Oproti loňsku, kdy nastoupil do jediného závodu, si letos naplánoval dva starty. Tím druhým bude dnešní akce v Bredene. 

Štybar si ve zpětném hodnocení včerejška chválil atmosféru, ale také to, že si závod dokázal skvěle užít. 

"Výsledek bohužel není úplně skvělý, ale není ani špatný a já jsem si to užíval. To je to nejdůležitější." 
Poté hodnotil samotný výkon, který podal a dotkl se také případné účasti na cyklokrosovém MS. Na to v roce 2014 přijel taktéž už "ze silnice" a přesto dokázal vybojovat v legendárním závodě v nizozemském Hoogerheide už třetí titul mistra světa. 
"V prvním kole jsem rychle šel dopředu (z poslední řady až na sedmé místo! pozn. red.). Bylo tam místo a já toho využil. Vpředu ale jeli pěkně od podlahy, já byl natěšený a věděl, že za to (úsilí) později zaplatím. Nyní moje tělo ještě není připraveno na takovou zátěž. Je stále tepre prosinec a já ještě nejsem v top kondici. Na tomto kole jsem přitom jel teprve třikrát, což je možná důvodem, proč jsem ve druhém kole spadl." 

"Jestli se vůbec někdy budu chtít vrátit, mám před sebou spoustu práce. A to nepomýšlím na MS. V roce 2014 jsem měl tu dobu v nohách šest závodů, letos budu mít dva. Nemyslím si, že bych na svěťáku měl šanci se výrazněji prosadit." 

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►