Stříbro Veroniky Jaborníkové na ME v keirinu

Datum vydání: 17.07.2023

Po dvou čtvrtých místech a po stříbru v týmovém sprintu se Veronika Jaborníková rozloučila s evropským dráhovým šampionátem juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii další stříbrnou medailí, tentokrát v keirinu U23. Ve finále nestačila pouze na Němku Clara Schneiderová.

Její sestra Anna Jaborníková skončila v malém finále druhá, celkově tedy obsadila osmou příčku. Ve stejné disciplíně mužů U23 byl Jakub Malášek jedenáctý a Matěj Hytych třináctý. Velmi dobře si vedli i junioři Adam Bittman a Jan Podařil, kteří v madisonu obsadili páté místo.

„Pro Veroniku to byl jeden z nejnáročnějších závodů, jaký kdy jela. V pátém dnu závodění už bojovala s únavou, ale zachovala chladnou hlavu a probojovala se do finále. Ve finále to byl strašně těsný dojezd. Verča si pohlídala v posledním kole třetí pozici a na pásce to tam hodila a je z toho stříbro," řekl reprezentační kouč Lubomír Vojta.

Výsledky:

Muži U23:

Keirin:

1. Bianchi (It.), 2. Livanos (Řec.), 3. van Loon (Niz.), ...11. Malášek, 13. Hytych (oba ČR).

Madison:

1. Rakousko (Kokas, Schmidbauer) 68, 2. Belgie 61, 3. Německo 51, ...10. ČR (Křenek, Štec) 3.

Ženy U23:

Keirin:

1. Schneiderová (Něm.), 2. V. Jaborníková (ČR), 3. Bilecká (Ukr.), ...8. A. Jaborníková (ČR).

Madison:

1. Británie (Leechová, Lerwisová) 48, 2. Belgie 19, 3. Španělsko 12, ...9. ČR ( Bártová, Němcová) -17.

Junioři:

Madison:

1. Itálie (Fiorin, Sierra) 43, 2. Británie 34, 3. Belgie 27, ...5. ČR (Bittman, Podařil) 4.

Juniorky:

Madison:

1. Británie (Lloydová, Sharpová) 29, 2. Belgie 25, 3. Německo 23, ...10. ČR (Müllerová, V. Jadrná) -60.

Zdroj: TZ ČSC, foto: Martin Straka (V. Jaborníková na MS Dráha Paříž 2022)

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Colnago G4-X: Aerodynamické prvky i na gravel kole
01.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Colnago, prestižní italský výrobce jízdních kol, právě oznámil vydání svého nejnovějšího modelu, Colnago G4-X 2024. Tento model představuje nejnovější inovace a technologie v oblasti cyklistiky a slibuje, že posune hranice toho, co je možné na kole dosáhnout.
Stevens E-Maverick
01.05.2024 | Kategorie: MTB
Lehký a hravý pro maximální zábavu na stezce - to bylo zadání pro vývoj nové řady E-Maverick Light Assist e-fully.
Vydařený bikový víkend na Zličíně a pokračování ŠKODA Pražského MTB poháru už ve středu
30.04.2024 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval vydařeným víkendem v téměř ideálním cyklistickém počasí na Zličíně. Závodů se účastnilo velké množství ​bikerů z celé republiky.