Strabag Cup: 900 bikerů a mimořádná mezinárodní konkurence na startu

Strabag Cup: 900 bikerů a mimořádná mezinárodní konkurence na startu

Datum vydání: 6. 7. 2020

Dlouhé čekání na první pohárový závod letošní mountainbikové sezony se vyplatilo, do Plzeňského kraje se na Strabag Cup, který je v mezinárodním kalendáři zařazen do kategorie UCI C1 sjeli závodníci devíti a závodnice osmi národností, a neméně bohatá a mezinárodní byla konkurence i v juniorských kategoriích.


Přestože na startu nechyběli ani medailisté světových pohárů, vítězství v Touškovské získal mezi muži Ondřej Cink a v ženách si Jitka Čábelická dojela pro stříbro za Holanďankou Anne Terpstraovou.

 

Na zahraničních účastnících bylo znát, že většina z nich od února nezávodila, zatímco naši si už pár regionálních startů, a tedy závodní zatížení vyzkoušet mohli, jedině tak si lze vysvětlit, že v poli poražených zůstali například Jana Belomoina, Barbara Benková, Lisi Oslová, Ronja Eiblová, nebo Nadja Heiglová. Pouze loňská vítězka z Města Touškov Anne Terpstraová byla nad síly úřadující české šampionky Jitky Čábelické, která týden před letošním šampionátem vyslala jasný signál, že si červeno-modro-bílý dres chce v Peci pod Sněžkou vysloužit i pro rok následující. Příjemným překvapením je malý osobní comeback Jany Czeczinkarové která se na podium vrátila v barvách svého nového týmu a srdnatý boj třiadvacítkářky Terezy Tvarůžkové, která se skvěle vypořádala s defektem a ve své kategorii byla z našich nejrychlejší.
 

Největší zahraniční hvězdou na startu mužské kategorie byl Francouz Maxime Marotte, ale ani ten na namotivovaného a skvěle připraveného Ondřeje Cinka nestačil. Za touto dvojicí se přetlačovala početná česko-zahraniční skupina, z níž se blýskl Jan Vastl na čtvrtém místě, naopak ze zdravotních důvodů nestačil černý kůň závodu Martin Stošek. Nejrychlejším juniorem byl David Šulc a juniorkou Adéla Holubová, mezi kadety zvítězili Jakub Elbadri a Simona Spěšná.

 

Strabag Cup v Městě Touškov naznačil, že naši bikeři se s karanténou vypořádali skvěle a výkonnostně jsou přinejmenším tam, kde byli loni. Srovnání se zahraničními startujícími to alespoň dokazuje. Zřejmé také je, že nejlépe jsou připraveni ti úplně nejlepší, a tak bude hodně těžké sesadit z trůnů republikových šampionů ty, kteří své královské korunky příští víkend dají k dispozici. Cink ani Čábelická nenašli konkurenci, a budou ji těžko hledat i v Krkonoších. 
 

Skvěle se také osvědčil koncept otočeného časového harmonogramu, kdy Elita startuje první den a neděle je celá zasvěcena mládežnickým kategoriím. V areálu závodu to žilo a tepalo po celý víkend, což je pro celé české závodní MTB skvělá vizitka a nezbytná nutnost. Skvělá divácká kulisa, vynikající trať, dokonalý pořadatelský servis a 900 závodníků na startu, to vše dostartovalo českou a možná i evropskou cyklistickou sezonu nejlepším možným způsobem.

„Co víc si přát, než aby děti fandily svým idolům a učili se od nich. Ondřej Cink a devítiletý divák.“

Další termíny Strabag Cupu 2020 – Českého poháru horských kol
 

10. – 12. červenec Pec pod Sněžkou, Mistrovství ČR

8. – 9. srpen Zadov

29. – 30. srpen Brno 

 

Zdroj: TZ CSC 5.7. 2020


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Široký se blýskl pátým místem
6. 5. 2021 | Kategorie: silniční
Štěpán Široký z Favoritu Brno na Stevens se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia.
Jan Zatloukal stříbrný na Slovensku
3. 5. 2021 | Kategorie: MTB
Osmnáctiletý jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal patří k nevýraznějším cyklistickým talentům nastupující generace bikerů.
Seriál NOVA CUP je nyní PRIMA CUP!
2. 5. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Pořadatelé seriálu NOVA CUP k 1. květnu zveřejnili změnu generálního partnera seriálu, kterým se stala skupina Prima. S tím se pojí i nový název seriálu – PRIMA CUP.
V březnu kola na internetu trhala rekordy, prodávala se o 420 % více než vloni
2. 5. 2021 | Kategorie: ostatní
Z rozšířené kratochvíle se během uplynulých pár měsíců stal doslova fenomén - poptávka po jízdních kolech na internetu v posledních měsících významně roste.
Martin Stošek a český maratonský tým jsou světové jedničky!
29. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Na pozici světové maratónské jedničky vystoupal bronzový muž podzimního Mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, Martin Stošek.
ŠKODA Pražský MTB pohár znovu mění termíny svých závodů!
27. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Pand​emie koronaviru ovlivňuje náš všední život nevídaným způsobem a je jisté, že na blíže neurčitelnou dobu musíme počítat se značnou proměnlivostí a nestabilitou našich dlouhodobých plánů.
Cyklisté Topforex ATT Investments v Rakousku dokázali, že sehraný tým je základ
26. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Tradiční Kirschblütenrennen letos oslavil 59. ročník – zdárně jej ovšem dokončilo pouhých 60 jezdců. 
Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►