Strabag Cup: 900 bikerů a mimořádná mezinárodní konkurence na startu

Strabag Cup: 900 bikerů a mimořádná mezinárodní konkurence na startu

Datum vydání: 6. 7. 2020

Dlouhé čekání na první pohárový závod letošní mountainbikové sezony se vyplatilo, do Plzeňského kraje se na Strabag Cup, který je v mezinárodním kalendáři zařazen do kategorie UCI C1 sjeli závodníci devíti a závodnice osmi národností, a neméně bohatá a mezinárodní byla konkurence i v juniorských kategoriích.


Přestože na startu nechyběli ani medailisté světových pohárů, vítězství v Touškovské získal mezi muži Ondřej Cink a v ženách si Jitka Čábelická dojela pro stříbro za Holanďankou Anne Terpstraovou.

 

Na zahraničních účastnících bylo znát, že většina z nich od února nezávodila, zatímco naši si už pár regionálních startů, a tedy závodní zatížení vyzkoušet mohli, jedině tak si lze vysvětlit, že v poli poražených zůstali například Jana Belomoina, Barbara Benková, Lisi Oslová, Ronja Eiblová, nebo Nadja Heiglová. Pouze loňská vítězka z Města Touškov Anne Terpstraová byla nad síly úřadující české šampionky Jitky Čábelické, která týden před letošním šampionátem vyslala jasný signál, že si červeno-modro-bílý dres chce v Peci pod Sněžkou vysloužit i pro rok následující. Příjemným překvapením je malý osobní comeback Jany Czeczinkarové která se na podium vrátila v barvách svého nového týmu a srdnatý boj třiadvacítkářky Terezy Tvarůžkové, která se skvěle vypořádala s defektem a ve své kategorii byla z našich nejrychlejší.
 

Největší zahraniční hvězdou na startu mužské kategorie byl Francouz Maxime Marotte, ale ani ten na namotivovaného a skvěle připraveného Ondřeje Cinka nestačil. Za touto dvojicí se přetlačovala početná česko-zahraniční skupina, z níž se blýskl Jan Vastl na čtvrtém místě, naopak ze zdravotních důvodů nestačil černý kůň závodu Martin Stošek. Nejrychlejším juniorem byl David Šulc a juniorkou Adéla Holubová, mezi kadety zvítězili Jakub Elbadri a Simona Spěšná.

 

Strabag Cup v Městě Touškov naznačil, že naši bikeři se s karanténou vypořádali skvěle a výkonnostně jsou přinejmenším tam, kde byli loni. Srovnání se zahraničními startujícími to alespoň dokazuje. Zřejmé také je, že nejlépe jsou připraveni ti úplně nejlepší, a tak bude hodně těžké sesadit z trůnů republikových šampionů ty, kteří své královské korunky příští víkend dají k dispozici. Cink ani Čábelická nenašli konkurenci, a budou ji těžko hledat i v Krkonoších. 
 

Skvěle se také osvědčil koncept otočeného časového harmonogramu, kdy Elita startuje první den a neděle je celá zasvěcena mládežnickým kategoriím. V areálu závodu to žilo a tepalo po celý víkend, což je pro celé české závodní MTB skvělá vizitka a nezbytná nutnost. Skvělá divácká kulisa, vynikající trať, dokonalý pořadatelský servis a 900 závodníků na startu, to vše dostartovalo českou a možná i evropskou cyklistickou sezonu nejlepším možným způsobem.

„Co víc si přát, než aby děti fandily svým idolům a učili se od nich. Ondřej Cink a devítiletý divák.“

Další termíny Strabag Cupu 2020 – Českého poháru horských kol
 

10. – 12. červenec Pec pod Sněžkou, Mistrovství ČR

8. – 9. srpen Zadov

29. – 30. srpen Brno 

 

Zdroj: TZ CSC 5.7. 2020


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►