Stevens Sonora XO 2019 – Komfortní závoďák

Stevens Sonora XO 2019 – Komfortní závoďák

Datum vydání: 1. 2. 2019

Sonora pro rok 2019 zredukovala počet komponentových klonů, takže již to není šest kousků v kategorii, ale jen tři. Zjistilo se, že není třeba to​lika variant osazení, u tohoto typu biku lidé spíše preferují již vyšší sady.

Upustilo se od prvních dvou levnějších verzí a v té nejvyšší nebude již v nabídce typ s elektronikou DI2, nyní zůstane top produktem Sonora na Sramu. Co je podstatné a týká se to i jiných nových modelů Stevens, snížila se cena a to dost výrazně, u tohoto prémiového stroje je to nyní 77 990 místo dosavadních 86 390 Kč. Na to, kolik nabízí tento závodní  stroj superlativ, nebyla ani ta původní cena vůbec špatná.

 
Rám budí respekt už na první pohled, jeho poslední generace nabídne high-tech produkt navržený pro co nejvyšší výkon a ten se nedá přenést beze ztrát energie. Tuhost je u Sonory příznačná, avšak není jedinou prioritou. Právě pro výborné vyvážené jízdní vlastnosti jsou tyto biky vyhledávány závodníky i náročnými hobíky.


 
Poměr mezi tuhostí a komfortem se zde podařilo dostat do ideální rovnováhy. Rám je zajímavý i tvarově. Robustní spodní rámová trubka se výrazně rozšiřuje směrem ke středovému pouzdru typu press fit, které obtéká a plynule navazuje na řetězové vzpěry zadní stavby, ty jsou asymetrické. Dolů se rozšiřuje i sedlová trubka.
 

 
Z hlediska torzní tuhosti se tak velmi důležitá oblast středu jeví jako dostatečně dimenzovaná k vysokému výkonu. Rám ale není určen pro roboty a bez určitého jízdního komfortu nemůžeme dosáhnout konstatního vysokého výkon. Zjednodušeně bychom mohli rám rozdělit na tuhý podvozek, což je spodní část a „obytný prostor“, který zaujímá horní polovinu. Zde se již na pohodlí myslelo.Horní trubka má placatější profil a zcela plynule navazuje na sedlové vzpěry, které jsou zcela ploché, na pohled jde spíše o tenké planžety. Rám je tak schopen zadní stavbou pohltit vibrace velmi účinně a při tom si zachovat závodní charakter.


Svůj podíl na pohlcování vibrací má i užší sedlovka průměru 27,2, je použita duralová slitina, karbon není třeba.

 
Kolo je osazeno komponentovou sadou Sram X0 Eagle. Dvanáctirychlostní kazeta má rozsah 10-50. Karbonové kliky Sram Eagle mají převodník s 34 zuby. Pokud budete chtít časem  upgrade na dvoupřevodník, je na to rám připraven.Na Sonoře najdeme i konkurenční Shimano v podobě hydraulických kotoučovek XT. Z hlediska užitné hodnoty jsou jistě dobrou volbou. Kolo má celkovou hmotnost 10,2 kg, k tomu přispěla i extra lehká odpružená vidlice Fox 32 Float Step Cast s 1350 gramy. Zapletená kola DT Swiss mají hmotnost v páru těsně pod 1900 g. Sonora X0 je k mání v devětadvacítce, krom velikosti 16, kde se vyrábí jen sedmadvacítka.
 
Další info na www.cyklosvec.cz.

Zdroj a foto: Mike KoukalPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Šlapání o vysoké kadenci je nevhodné pro amatéry
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Nejnovější studie vědců z prestižní britské univerzity King's College London svými výsledky doporučuje amatérským cyklistům šlapání o vysoké kadenci.
Co pít a jíst během sportovní aktivity?
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Vytvořili jsme pro ​vás základní přehled výživy, na níž by měl dbát jak amatérský sportovec, tak profesionál.
Šestidenní kolumbijský etapák přilákal kromě Frooma i čtyři Čechy
15. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Závod Okolo Kolumbie v těchto dnes absolvují i čtyři Češi včetně teprve osmnáctiletého Karla Vacka.​
Petr Hampl: Mám za sebou nejlepší sezónu kariéry
14. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Petr Hampl má za sebou nejlepší sezónu kariéry a věří, že ta nadcházející bude minimálně stejně dobrá.
Registrace Cycling University otevřena!
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, dráha, silniční
Český svaz cyklistiky otevřel informační server svého projektu Cycling University, kde je zároveň možnost se registrovat k jednotlivým seminářům.
Josef Černý začne svou "World Tour" v neděli v Almerii
13. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý český nováček v pelotonu World Tour, Josef Černý, odstartuje svou kariéru mezi cyklistickou elitou na španělské jednorázovce Clasica de Almeria.
Patrik Jahoda v plné přípravě na sezónu 2019!
13. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Jeden z nejlepších světových hanbikerů současnosti, Patrik Jahoda, který závodí v kategorii H1 má za sebou úspěšné soustředění na větrném Lanzarote.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - III. část
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme třetí díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - II. část
12. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme druhý díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - I. část
11. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme první díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
TUFO-PARDUS Prostějov se připravuje v Toskánsku
11. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů TUFO-PARDUS Prostějov doplněný o nadějné juniory se vydal najíždět kilometry do slunného Toskánska.
Rok 2014 v podání Petra Sagana
10. 2. 2019 | Kategorie: dráha
Zavzpomínejte s námi na rok 2014 a Slováka Petra Sagana, který zářil v cyklistickém poli.
» více novinek a videí

 
Reklama