Stevens Sonora XO 2019 – Komfortní závoďák

Stevens Sonora XO 2019 – Komfortní závoďák

Datum vydání: 1. 2. 2019

Sonora pro rok 2019 zredukovala počet komponentových klonů, takže již to není šest kousků v kategorii, ale jen tři. Zjistilo se, že není třeba to​lika variant osazení, u tohoto typu biku lidé spíše preferují již vyšší sady.

Upustilo se od prvních dvou levnějších verzí a v té nejvyšší nebude již v nabídce typ s elektronikou DI2, nyní zůstane top produktem Sonora na Sramu. Co je podstatné a týká se to i jiných nových modelů Stevens, snížila se cena a to dost výrazně, u tohoto prémiového stroje je to nyní 77 990 místo dosavadních 86 390 Kč. Na to, kolik nabízí tento závodní  stroj superlativ, nebyla ani ta původní cena vůbec špatná.

 
Rám budí respekt už na první pohled, jeho poslední generace nabídne high-tech produkt navržený pro co nejvyšší výkon a ten se nedá přenést beze ztrát energie. Tuhost je u Sonory příznačná, avšak není jedinou prioritou. Právě pro výborné vyvážené jízdní vlastnosti jsou tyto biky vyhledávány závodníky i náročnými hobíky.


 
Poměr mezi tuhostí a komfortem se zde podařilo dostat do ideální rovnováhy. Rám je zajímavý i tvarově. Robustní spodní rámová trubka se výrazně rozšiřuje směrem ke středovému pouzdru typu press fit, které obtéká a plynule navazuje na řetězové vzpěry zadní stavby, ty jsou asymetrické. Dolů se rozšiřuje i sedlová trubka.
 

 
Z hlediska torzní tuhosti se tak velmi důležitá oblast středu jeví jako dostatečně dimenzovaná k vysokému výkonu. Rám ale není určen pro roboty a bez určitého jízdního komfortu nemůžeme dosáhnout konstatního vysokého výkon. Zjednodušeně bychom mohli rám rozdělit na tuhý podvozek, což je spodní část a „obytný prostor“, který zaujímá horní polovinu. Zde se již na pohodlí myslelo.Horní trubka má placatější profil a zcela plynule navazuje na sedlové vzpěry, které jsou zcela ploché, na pohled jde spíše o tenké planžety. Rám je tak schopen zadní stavbou pohltit vibrace velmi účinně a při tom si zachovat závodní charakter.


Svůj podíl na pohlcování vibrací má i užší sedlovka průměru 27,2, je použita duralová slitina, karbon není třeba.

 
Kolo je osazeno komponentovou sadou Sram X0 Eagle. Dvanáctirychlostní kazeta má rozsah 10-50. Karbonové kliky Sram Eagle mají převodník s 34 zuby. Pokud budete chtít časem  upgrade na dvoupřevodník, je na to rám připraven.Na Sonoře najdeme i konkurenční Shimano v podobě hydraulických kotoučovek XT. Z hlediska užitné hodnoty jsou jistě dobrou volbou. Kolo má celkovou hmotnost 10,2 kg, k tomu přispěla i extra lehká odpružená vidlice Fox 32 Float Step Cast s 1350 gramy. Zapletená kola DT Swiss mají hmotnost v páru těsně pod 1900 g. Sonora X0 je k mání v devětadvacítce, krom velikosti 16, kde se vyrábí jen sedmadvacítka.
 
Další info na www.cyklosvec.cz.

Zdroj a foto: Mike KoukalPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Jandová na stáž do centra UCI, Telecký na olympiádu mládeže
18. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Mladí závodníci Favoritu Brno se budou v nadcházejících dnech i týdnech prezentovat v zahraničí.
Čtyři mýty o cyklistech
18. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Na kole rychleji než autem? I na to se moderátor ptal jednoho z nadějných českých cyklistů, Petra Kelemena.
Nové Specialized Turbo Creo SL
18. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si novinku, kterou je Specialized Turbo Creo SL.
Freerider přeskočil přes peloton Tour de France
17. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na video, ve kterém francouzský freerider Valentin Anouilh v úvodu 10. etapy Tour de France ze Saint-Flour do Albi přeskočil peloton.
Nejzajímavější kola na Tour de France
16. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nejzajímavější kola na Tour de France.
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
15. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.
SP Les Gets: Cink pátý, Čábelická osmnáctá!
14. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink vybojoval nejlepší výsledek sezony, když skončil na Světovém poháru horských kol v olympijském cross country v Les Gets na pátém místě.
Výzva pouště! To je Segafredo Sahara Race!
12. 7. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje první srpnový víkend od 2. – 3. 8. 2019.
Galaxy Skylab 29": Ideální kolo
11. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Co si představíte pod pojmem ideální kolo?
Ultramaratonec Daniel Polman hostem Lucie Výborné
11. 7. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Poslechněte si účastníka RAAM, Daniela Polmana, který byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu.
Tour de France: Poslední kilometr 5. etapy
10. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál na Tour de France pátou etapu. Podívejte se na poslední kilometr.
Pozvánka na Regionem Orlicka Lanškroun 2019
9. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Pozvánka na 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu REGIONEM ORLICKA, který se uskuteční ve dnech 2.8.– 4.8.2019.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►