Stevens E-Wave Lady 2018 - Klenot za rozumné peníze

Stevens E-Wave Lady 2018  - Klenot za rozumné peníze

Datum vydání: 7. 12. 2017

Značka St​evens disponuje kolekcí dražších pevných i celoodpružených elektrokol, ovšem nezapomíná ani na vstupní modely. 

U těch hraje prim poměr ceny a výkonu, při tom nedostatkem kvality ani tyto levnější Stevensy netrpí. Pokud tedy oželíme například integraci baterie do rámu, luxusnější komponenty, nebo baterii s větší kapacitou, můžeme si dopřát prémiový pohon Bosch za relativně dobrou cenu.

 

V roce 2018 chystá Stevens nabídnout hardtail I-Wave v dámské a pánské verzi v novém designu. Jelikož se jedná o ebike v ceně těsně nad šedesátitisícovou hranicí, může být pro mnohé uživatele, kteří hledají rozumnější řešení, velmi zajímavý.
 

 

E-Wave Lady
 

Populární E-Wave se nyní dočkal atraktivnějšího designu. Na první pohled je patrný nový rám s extra slopingem, který nemůže chybět na žádném správném dámském ebiku. Prohnutá horní trubka tak zajišťuje bezpečnou manipulaci při nástupu i samotnou jízdu. Vysoký předek je to pravé pro snadné ovládání i komfort jízdy. Rám má E-Wave svařen z třikrát zeslabované slitiny hliníku řady 6061. Najdeme na něm detaily typické pro Stevens, jako např. třmen kotoučovky umístěn vně zadní stavy a atypické patky s logem Stevens.
 

 

Baterie není integrovaná, ovšem rám je pro ni přizpůsoben, část nad baterií směrem k horní trubce je širší. Odsazení tak jasně vymezuje její umístění.  Standardně se dodává baterie Bosch s kapacitou 400 Wh. Pohon je středový systém Bosch Performance s točivým momentem 63 Nm. Když se podíváme, co se v dané kategorii obecně nabízí, není vždy pravidlem silnější verze motoru Bosch, kterou zde zastupuje modifikace Performance, tedy druhá nejsilnější z nabídky.
 

 

Devíti rychlostní Shimano Alivio pracuje s kazetou 11-34, spolu s pastorkem Bosch s 15ti zuby, což je po přepočtu reálných 38. To by mělo pro většinu terénu plně dostačovat. Tento pastorek se montuje především proto, aby bylo kolo dostatečně přizpůsobené velkým kopcům. Bosch má v nabídce i pastorky s více zuby, které se ovšem pro terénní elektrokola nehodí, mnoho výrobců na toto zapomíná.

 

Pro dlouhodobý provoz jsou důležité kvalitní náboje, často jsou ložiska první věcí, která se musí servisovat. Stevens zvolil kvalitu s názvem Shimano Deore, takže i u této položky můžeme být spokojeni.

 

Odpružená vidlice SR Suntour pracuje s pružinami, nechybí páčka louckoutu a pevná osa. Zdvih má 120 mm. Tomu je přizpůsobena i geometrie nového rámu.
 

 

Elektrokolo má relativně široké pneumatiky 27x2.6“. Pokud někdy širší gumy na ebiku zkusíte, nebudete chtít již nic jiného. Komfort a stabilita se pak zvýší o další level.

 

E-Wave se dodává ve velikostech 14-20“, hmotnost je 21,2 kg. Stevens se nebojí udávat i maximální nosnosti svých elektrokol, zde je to úctyhodných 140 kg. I ve vstupní kategorii tak Stevens dokáže nabídnout plnohodnotný terénní stroj. Když se podíváme, co se v dané třídě obecně nabízí, není vždy pravidlem silnější verze motoru Bosch, kterou zde zastupuje modifikace Performance, tedy druhá nejsilnější z nabídky.

 

Cena tohoto dámského horského elektrokola je stanovena na 61 990 Kč. E-Wave Lady 2018 je již v prodeji na www.cyklosvec.cz

 
Zdroj a foto: CykloŠvec


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


  


Aktuální novinky a videa

Španělský matador surově přepaden při tréninku v Kolumbii
20. 3. 2018 | Kategorie: ostatní, silniční
Jednačtyřicetiletý Oscar Sevilla byl v neděli brzy ráno přepaden u kolumbijské metropole Bogoty pěticí zlodějů, kteří ho zbili a připravili o kolo, helmu i brýle.
Hynek v druhé etapě Cape Epic třetí, Kulhavý drží druhé místo
20. 3. 2018 | Kategorie: MTB
Kristián Hynek s Rakušanem Albanem Lakatou ve druhé etapě Cape Epic na třetím místě.
Schurter se ukázal v novém modelu brýlí Oakley
19. 3. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Bikový mistr světa se ukázal na Cape Epic v novém modelu brýlí americké značky Oakley.
Jednadvacetiletý Kolumbijec triumfoval první den v Katalánsku
19. 3. 2018 | Kategorie: silniční
První etapa hvězdami nadupaného Okolo Katalánska patří překvapivě teprve jednadvacetiletému Kolumbijci ze stáje Quick-Step Floors, Álvaru Hodegovi.
Půjčovna aut v Británii rozzuřila tamní cyklisty svou reklamou
19. 3. 2018 | Kategorie: ostatní
Společnost Sixt rozzlobila britské cyklisty svou reklamou, kde je nabádá k tomu, aby zrychlili a zvýšili si výkonnost tím, že si půjčí její luxusní BMW místo bicyklu.
Firma nabízí zaměstnancům 150 korun denně za dojíždění na kole
19. 3. 2018 | Kategorie: ostatní
Novozélandská reklamní firma z Christchurch, třetího největšího města země, nabízí svým zaměstnancům v přepočtu 150 korun denně k platu za to, že budou jezdit do práce i z práce na kole.
Kulhavý s Grottsem v první etapě druzí
19. 3. 2018 | Kategorie: MTB
Druhé místo pro česko-americkou dvojici v první etapě Cape Epic.
Zvýhodněné startovné na Mitas Hradec Králové pouze do pátku 23. března
18. 3. 2018 | Kategorie: MTB
Nezmeškejte šanci získat zvýhodněné startovné na úvodní závod seriálu NOVA CUP 2018, kterým je Mitas Hradec Králové. 
Ohlasy velkých jmen na první monument sezony: přející Sagan, spolufavorité smutní
18. 3. 2018 | Kategorie: silniční
Vincenzo Nibali měl jako jediný koule a zasloužil si tudíž vyhrát, míní největší předzávodní favorit a trojnásobný mistr světa Peter Sagan.
Těžce zkoušený Cavendish si podruhé za 10 dní zlomil žebro
18. 3. 2018 | Kategorie: silniční
Mark Cavendish vyvázl z děsivého pádu na Milán - San Remo naštěstí relativně ve zdraví.
Kulhavý s Grottsem pátí v prologu Cape Epic
18. 3. 2018 | Kategorie: MTB
Nejlepším Čechem v prologu Cape Epic byl Jaroslav Kulhavý, který s parťákem Američanem Howardem Grottsem obsadili páté místo.
Cavendish těžce havaroval i na Milán - San Remo!
18. 3. 2018 | Kategorie: silniční
Obrovská smůla dál provází Brita Marka Cavendishe.
» více novinek a videí

 


Reklama