Stevens E-Wave Lady 2018 - Klenot za rozumné peníze

Stevens E-Wave Lady 2018  - Klenot za rozumné peníze

Datum vydání: 7. 12. 2017

Značka St​evens disponuje kolekcí dražších pevných i celoodpružených elektrokol, ovšem nezapomíná ani na vstupní modely. 

U těch hraje prim poměr ceny a výkonu, při tom nedostatkem kvality ani tyto levnější Stevensy netrpí. Pokud tedy oželíme například integraci baterie do rámu, luxusnější komponenty, nebo baterii s větší kapacitou, můžeme si dopřát prémiový pohon Bosch za relativně dobrou cenu.

 

V roce 2018 chystá Stevens nabídnout hardtail I-Wave v dámské a pánské verzi v novém designu. Jelikož se jedná o ebike v ceně těsně nad šedesátitisícovou hranicí, může být pro mnohé uživatele, kteří hledají rozumnější řešení, velmi zajímavý.
 

 

E-Wave Lady
 

Populární E-Wave se nyní dočkal atraktivnějšího designu. Na první pohled je patrný nový rám s extra slopingem, který nemůže chybět na žádném správném dámském ebiku. Prohnutá horní trubka tak zajišťuje bezpečnou manipulaci při nástupu i samotnou jízdu. Vysoký předek je to pravé pro snadné ovládání i komfort jízdy. Rám má E-Wave svařen z třikrát zeslabované slitiny hliníku řady 6061. Najdeme na něm detaily typické pro Stevens, jako např. třmen kotoučovky umístěn vně zadní stavy a atypické patky s logem Stevens.
 

 

Baterie není integrovaná, ovšem rám je pro ni přizpůsoben, část nad baterií směrem k horní trubce je širší. Odsazení tak jasně vymezuje její umístění.  Standardně se dodává baterie Bosch s kapacitou 400 Wh. Pohon je středový systém Bosch Performance s točivým momentem 63 Nm. Když se podíváme, co se v dané kategorii obecně nabízí, není vždy pravidlem silnější verze motoru Bosch, kterou zde zastupuje modifikace Performance, tedy druhá nejsilnější z nabídky.
 

 

Devíti rychlostní Shimano Alivio pracuje s kazetou 11-34, spolu s pastorkem Bosch s 15ti zuby, což je po přepočtu reálných 38. To by mělo pro většinu terénu plně dostačovat. Tento pastorek se montuje především proto, aby bylo kolo dostatečně přizpůsobené velkým kopcům. Bosch má v nabídce i pastorky s více zuby, které se ovšem pro terénní elektrokola nehodí, mnoho výrobců na toto zapomíná.

 

Pro dlouhodobý provoz jsou důležité kvalitní náboje, často jsou ložiska první věcí, která se musí servisovat. Stevens zvolil kvalitu s názvem Shimano Deore, takže i u této položky můžeme být spokojeni.

 

Odpružená vidlice SR Suntour pracuje s pružinami, nechybí páčka louckoutu a pevná osa. Zdvih má 120 mm. Tomu je přizpůsobena i geometrie nového rámu.
 

 

Elektrokolo má relativně široké pneumatiky 27x2.6“. Pokud někdy širší gumy na ebiku zkusíte, nebudete chtít již nic jiného. Komfort a stabilita se pak zvýší o další level.

 

E-Wave se dodává ve velikostech 14-20“, hmotnost je 21,2 kg. Stevens se nebojí udávat i maximální nosnosti svých elektrokol, zde je to úctyhodných 140 kg. I ve vstupní kategorii tak Stevens dokáže nabídnout plnohodnotný terénní stroj. Když se podíváme, co se v dané třídě obecně nabízí, není vždy pravidlem silnější verze motoru Bosch, kterou zde zastupuje modifikace Performance, tedy druhá nejsilnější z nabídky.

 

Cena tohoto dámského horského elektrokola je stanovena na 61 990 Kč. E-Wave Lady 2018 je již v prodeji na www.cyklosvec.cz

 
Zdroj a foto: CykloŠvec


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
To nejlepší z Il Lombardia 2018
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Neštastný hrdina z Gira si spravil chuť na posledním monumentu sezony - Thibaut Pinot vyhrál Okolo Lombardie. 
Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý!
13. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.
Valverde se vybarvuje
12. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Novopečený m​istr světa Alejandro Valverde (Movistar) odstartuje Il Lombardia na novém kole, které je vybarvené do trikolory mistra světa.
» více novinek a videí

 
Reklama