Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour

Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour

Datum vydání: 19. 11. 2020

Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu. 

 

V nabité mezinárodní konkurenci dokázal skončit druhý na Závodě míru nejmladších v Jevíčku, stejnou příčku obsadil v celkovém hodnocení Českého poháru. Na mistrovství republiky se stal vicemistrem v časovce a v silničním závodě vybojoval bronz, s týmem kadetů Favoritu pak získal titul v časovce družstev.
 

 

Letošní sezóna byla kvůli covidu hodně zvláštní. Jak ses s tím dokázal popasovat, když byl program nahuštěn do pár měsíců?
 

Myslím si, že jsme to s celým týmem zvládli velice slušně. Mně osobně to nedělalo nějaký zásadní problém a dokázal jsem zajet několik dobrých výsledků.

 

Jakého si nejvíc ceníš a proč?
 

Nejvíce si vážím druhého místa ze Závodu míru nejmladších, protože to je prestižní mezinárodní závod s velkou konkurencí. Je to pro mě známka toho, že bych mohl být schopný předvádět slušné výkony i na zahraničních závodech.

 

Úspěšně kombinuješ silnici a dráhu. Kde vidíš svou budoucnost?
 

Do budoucna bych chtěl upřednostnit spíše silnici. Pro příští sezonu je mým velkým cílem zúčastnit se Závodu míru juniorů v Terezíně v dresu české reprezentace.
 

 

Příští rok přestupuješ do kategorie juniorů? Co od toho očekáváš?
 

Spíše počítám s tím, že budu pomáhat týmu, který bude příští rok dost silný. Kdybych měl mluvit o osobních ambicích, chtěl bych být součástí reprezentace. Uvidíme, jak se s tím přestupem do vyšší kategorie popasuji. Netroufám si odhadnout, na co budu v té konkurenci mít. Prosadit se nebude vůbec lehké.

 

Víš o nějakých svých rezervách? Na čem bys potřeboval zapracovat?
 

Jedna z mých největších slabin je sprint. To je určitě potřeba zlepšit. Chtěl bych ale také zapracovat na svých vrchařských schopnostech.

 

Jak jsi spokojen ve Favoritu Brno?
 

Maximálně. Cítím se tu velmi dobře a věřím, že je ta spokojenost oboustranná. 

 

Jaké máš cyklistické sny?
 

Chtěl bych jezdit za nějaký velký profesionální tým a startovat na jedné z Grand Tour. To se ale bohužel podaří málokomu. Musím jít za tímhle velkým snem postupnými kroky a dál tvrdě pracovat.
 

 

Máš nějaký cyklistický vzor?
 

Prvním je Michal Kwiatkowski kvůli tomu, co všechno je schopný udělat pro tým, a pak se mi líbí Thomas De Gendt díky svému stylu závodění.

 

Očima šéftrenéra Favoritu Františka Trkala:

„Štěpán byl jednoznačným lídrem týmu kadetů a hlavním tahounem celé skupiny. Je to velice talentovaný závodník, ve kterém vidím velký potenciál. Výsledky jeho testů mají evropské parametry a dokáže to přenést i do tréninku a závodů. Má fantastickou morálku. Je vynikající na silnici i na dráze, ale jeho prioritou bude určitě silnice. Je to výborný tempař a výtečný časovkář. Hodně dobře přejede i kopce, takže je to ideální závodník na etapové závody. V roce 2021 už bude závodit v kategorii juniorů, kde může předvést své schopnosti už i na mistrovství světa či Evropy a na závodech Světového poháru. Samozřejmě je zařazen do juniorské reprezentace.“

Zdroj a foto: TZ Favorit Brno


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►