Specialized představil nového Stumpjumpera 15 s novým tlumičem Fox Genie

Specialized představil nového Stumpjumpera 15 s novým tlumičem Fox Genie

Datum vydání: 05.07.2024

Specialized uvedl na trh 15. verzi celoodpruženého modelu Stumpjumper, který je označován za jedno z prvních sériově vyráběných horských kol, původně vydaného v roce 1981 jako hardtail. Spolu s vydáním nového modelu Stumpjumper se objevilo několik odvážných tvrzení o vylepšeném řízení síly nárazu, trakci a kontrole spodní části kola.Hlavním cílem společnosti Specialized při vývoji modelu Stumpjumper 15 bylo zjednodušit jejich produktovou řadu a nabídnout jezdcům ideální trailové kolo. Předchozí model Stumpjumper (130 mm zadní tlumič// 140 mm vidlice) byl živý a výkonný, zatímco Stumpjumper EVO (150 mm zadní tlumič // 160 mm vidlice) byl schopný a přizpůsobitelný. Toto rozdělení sice vyhovovalo mnoha jezdcům, ale způsobovalo také zmatek - obě kola jsou trailová, dobře stoupají i klesají, vypadají téměř stejně, ale nejezdí stejně?Jak funguje nový tlumič Fox Genie?

Genie je technologie vyvinutá společností Specialized, která čeká na schválení patentu, a představuje inovaci v oblasti vzduchových pružin s pneumatickým asistovaným pružením (PSA). Využitím dvou oddělených, ale propojených pozitivních vzduchových komor se celkový objem vzduchu zvýší, což vede k mnohem plošší křivce pružení během prvních 70 % zdvihu tlumiče. Tato "měkčí" pružina zajišťuje řízení síly nárazů podobné pružinové pružině v celé zóně nárazů.

Když se tlumič stlačuje do posledních 30 % zdvihu, Genie Band se posune a uzavře otvory do vnější vzduchové komory, čímž účinně sníží celkový objem. To vede k mnohem progresivnější křivce pružení v posledních 30 % zdvihu, což účinněji zabraňuje dosednutí než standardní vzduchová pružina. Je to nejlepší z obou světů - pružiny i vzduchové pružiny - s extra možností nastavení a bez kompromisů.Graf výše ilustruje vztah mezi nárazovou silou a zdvihem kola u modelů Stumpjumper 15 a Stumpjumper EVO. Všimněte si, že Stumpjumper 15 využívá o 16,3 % více zdvihu při stejném nárazu, což naznačuje lepší řízení nárazové síly u modelu Stumpjumper 15 s technologií Genie.
Mullet nebo devětadvacítky

Specialized dává na výběr mezi rychlostí, trakcí a schopností překonávat překážky s velkými 29” koly vpředu i vzadu, nebo zvolit 27,5” zadní kolo pro citlivější a hravější jízdu. Ať už si vyberete cokoli, změna velikosti kol neovlivní geometrické a odpružené vlastnosti, které umožňují modelu Stumpjumper 15 jezdit perfektně.

big_wheels_or_mixed_-width-1920.png


Nastavitelná geometrie

Dokonalá nastavitelnost modelu Stumpjumper 15 z něj dělá nejpřizpůsobivější trailové kolo vůbec. Šest různých nastavení geometrie umožňuje jezdcům vyladit výkon pro jakýkoli styl a terén. Úhel hlavy lze nastavit na tři hodnoty mezi 63 a 65,5 stupni pomocí unikátní excentrické horní misky hlavového složení. Výšku středového složení lze jemně doladit o 7 mm nahoru nebo dolů výměnou čipů Horst link. Snižte ji pro stabilnější jízdu nebo ji nastavte výš pro větší průjezdnost terénem.Modely a jejich ceny

S-Works Stumpjumper 15 - 315 000 Kč
Rám S-Works Stumpjumper 15 - 109 000 Kč
Stumpjumper 15 Pro - 230 000 Kč
Stumpjumper Expert - 182 000 Kč
Stumpjumper 15 Öhlins Coil - 207 000 Kč
Stumpjumper 15 Comp - 158 000 Kč

Navštivte stránky výrobce Specialized.cz a prohlédněte si všechny detaily.Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Specialized

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí