Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!

Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!

Datum vydání: 5. 10. 2021

Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
 
Bratři David a Daniel Kovářovi, kteří závodí v kategoriích Děti 3 – 4 roky a Kluci 7 – 8 let jsou strůjci úspěchu kolínského celku v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2021. 

Oba sourozenci se zúčastnili všech pohárových závodů a ve všech svých startech slavili vítězství. K celkovému vítězství, ziskem 1039 bodů jim pomohl týmový kolega Richard Severyn, který sice žádný ze závodů své kategorie Žáci II. nevyhrál, nicméně zaznamenal několik pódiových umístění a to v konečném součtu stačilo na zisk prestižní trofeje.
 
Tým pořadatele Pražského MTB poháru NUTREND Specialized Racing, který obsadil druhé místo ziskem 1038 bodů představuje pravý opak kolínského celku. Body do pořadí týmů získávají jak nejmladší členové týmu Dorotka Chybová s Marečkem Foltýnem, kteří závodí na odrážedlech, tak i dvojice veteránů Jirka Chyba s trenérem týmu Viktorem Zapletalem, kterým vydatně pomáhají mladíci a reprezentanti České republiky, junior Filip Konečný a prvoročák v kategorii U23 Jan Zatloukal nebo mechanik týmu Jirka Pepuš Štěpáník závodící v kategorii Muži Open.
 
Na třetím místě ziskem 1032 bodů se umístil ADASTRA Cycling Team jehož barvy reprezentovalo v letošním ročníku neuvěřitelných 50 (!) jezdců. 

Středočeská „líheň talentů“ ADASTRA Cycling Team se během své krátké historie dokázal začlenit mezi vůbec nejsilnější a nejúspěšnější celky české bikové scény o čemž svědčí výsledky z národních pohárů nebo mistrovství republiky a trenérům tohoto týmu v čele s Pavlem Mišoněm náleží zasloužený respekt a dík za jejich práci s mládeží.   
 
Soutěž  týmů Pražského MTB poháru se pořádá od roku 2016 a o významu soutěže hovoří i skutečnost, že v letošním roce bylo hodnoceno celkem 38 celků. 

Každý z týmů musí mít na soupisce minimálně tři jezdce v rozdílných kategoriích a do celkového pořadí se započítávají výsledky tří nejúspěšnějších jezdců v každém závodě. 

V historické tabulce soutěže tým Kolína dorovnal počtem dvou celkových vítězství tým DUKLY Praha, který soutěži dominoval v letech 2016 a 2017.
 
Historická tabulka soutěže týmů Pražského MTB poháru:
2016:    Tým DUKLA Praha
2017:    Tým DUKLA Praha
2018:    ADASTRA Sokol Veltěž
2019:    NUTREND Specialized Racing
2020:    Expres CZ Tufo Team Kolín
2021:    Expres CZ Tufo Team Kolín     
 
Těšíme se na soutěž týmů Pražského MTB poháru ročníku 2022, který už nyní generuje celou řadu otázek. Zvedne silný mládežnický tým DUKLY Praha „rukavici hozenou“ celkem Expres CZ Tufo Team Kolín a pokusí se vybojovat celkové třetí prvenství? Nebo zaútočí týmy ADASTRY či NUTREND Specialized Racing? Nebo bude slavit celkové vítězství některý z týmů, které se letos umístily na dalších místech v těsném dohledu na medailisty: SK VELO Praha, KOVO Praha, ČED Bike Team, Cykloklub Jičín, Bike puzzle team, Author Team Stupno či Kross Bikeranch Team Junior?

Jisté je, že v jubilejním desátém ročníku Pražského MTB poháru budeme soutěž týmů mnohem více sledovat už v průběhu roku a aktualizace průběžného pořadí bude zveřejňována společně s výsledky po každém kole závodu.  
 
Zdroj a foto: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Sluníčko, krásná příroda a stovky bikerů. Takový byl závod ZP 211 Stolové hory
16. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP ​odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově. Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.
Vítězem jubilejního 50. Závodu míru juniorů se stal Emil Herzog
16. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Je dobojováno! Závod míru juniorů letos napsal jubilejní 50. kapitolu. Tradiční májové etapy při svém výročí ovládl německý reprezentant Emil Herzog.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022
13. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. května v Oldřichově u Písku.
Roztočte to se zapletenými koly NEXELO a DEDA
10. 5. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka NEXELO rozšiřuje sortiment o širokou škálu zapletených kol připravených k roztočení.
Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května
9. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě.
Milčovo kolečko 2022
9. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Dne 8. května se uskutečnil v areálu Tatranu Bosonohy 12. ročník Milčovo kolečko.
Giro zažehne oslavy cyklistiky na platformách Warner Bros. Discovery startuje sezona Grand Tours
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Nejlepší jezdci světa hodí v květnu kostkami v boji o maglia rosa. Na Trofeo senza fine pro vítěze Gira d´Italia bude navždy zapsáno nové jméno. Živé přenosy z Gira d´Italia na Eurosportu, Eurosport App a GCN+.
Festka sází na cyklistické komunity a cyklistický boom nejen v jihovýchodní Asii
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, představuje spolupráci s thajskou značkou Concept Speed
Podařený bikový víkend na Zličíně!
4. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Víkendovým třetím a čtvrtým závodem na Zličíně se Škoda Pražský MTB pohár překlenul do své druhé kalendářní půlky.
Rozjela se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách
4. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Poslední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách.
Závod míru juniorů slaví 50. výročí
2. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Půl století! Cyklistický Závod míru juniorů slaví kulaté jubileum. Tradiční májové etapy se letos pojedou přesně popadesáté! Cyklisté na nejprestižnějším juniorském etapovém závodě v Česku roztočí svá kola už příští týden! A opět se na sever Čech sjede špička z celého světa.
Stevens 2022 Sonora GX AXS
27. 4. 2022 | Kategorie: MTB
Závodní topmodel hamburské značky je připraven postavit se na start.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►