Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!

Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!

Datum vydání: 5. 10. 2021

Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
 
Bratři David a Daniel Kovářovi, kteří závodí v kategoriích Děti 3 – 4 roky a Kluci 7 – 8 let jsou strůjci úspěchu kolínského celku v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2021. 

Oba sourozenci se zúčastnili všech pohárových závodů a ve všech svých startech slavili vítězství. K celkovému vítězství, ziskem 1039 bodů jim pomohl týmový kolega Richard Severyn, který sice žádný ze závodů své kategorie Žáci II. nevyhrál, nicméně zaznamenal několik pódiových umístění a to v konečném součtu stačilo na zisk prestižní trofeje.
 
Tým pořadatele Pražského MTB poháru NUTREND Specialized Racing, který obsadil druhé místo ziskem 1038 bodů představuje pravý opak kolínského celku. Body do pořadí týmů získávají jak nejmladší členové týmu Dorotka Chybová s Marečkem Foltýnem, kteří závodí na odrážedlech, tak i dvojice veteránů Jirka Chyba s trenérem týmu Viktorem Zapletalem, kterým vydatně pomáhají mladíci a reprezentanti České republiky, junior Filip Konečný a prvoročák v kategorii U23 Jan Zatloukal nebo mechanik týmu Jirka Pepuš Štěpáník závodící v kategorii Muži Open.
 
Na třetím místě ziskem 1032 bodů se umístil ADASTRA Cycling Team jehož barvy reprezentovalo v letošním ročníku neuvěřitelných 50 (!) jezdců. 

Středočeská „líheň talentů“ ADASTRA Cycling Team se během své krátké historie dokázal začlenit mezi vůbec nejsilnější a nejúspěšnější celky české bikové scény o čemž svědčí výsledky z národních pohárů nebo mistrovství republiky a trenérům tohoto týmu v čele s Pavlem Mišoněm náleží zasloužený respekt a dík za jejich práci s mládeží.   
 
Soutěž  týmů Pražského MTB poháru se pořádá od roku 2016 a o významu soutěže hovoří i skutečnost, že v letošním roce bylo hodnoceno celkem 38 celků. 

Každý z týmů musí mít na soupisce minimálně tři jezdce v rozdílných kategoriích a do celkového pořadí se započítávají výsledky tří nejúspěšnějších jezdců v každém závodě. 

V historické tabulce soutěže tým Kolína dorovnal počtem dvou celkových vítězství tým DUKLY Praha, který soutěži dominoval v letech 2016 a 2017.
 
Historická tabulka soutěže týmů Pražského MTB poháru:
2016:    Tým DUKLA Praha
2017:    Tým DUKLA Praha
2018:    ADASTRA Sokol Veltěž
2019:    NUTREND Specialized Racing
2020:    Expres CZ Tufo Team Kolín
2021:    Expres CZ Tufo Team Kolín     
 
Těšíme se na soutěž týmů Pražského MTB poháru ročníku 2022, který už nyní generuje celou řadu otázek. Zvedne silný mládežnický tým DUKLY Praha „rukavici hozenou“ celkem Expres CZ Tufo Team Kolín a pokusí se vybojovat celkové třetí prvenství? Nebo zaútočí týmy ADASTRY či NUTREND Specialized Racing? Nebo bude slavit celkové vítězství některý z týmů, které se letos umístily na dalších místech v těsném dohledu na medailisty: SK VELO Praha, KOVO Praha, ČED Bike Team, Cykloklub Jičín, Bike puzzle team, Author Team Stupno či Kross Bikeranch Team Junior?

Jisté je, že v jubilejním desátém ročníku Pražského MTB poháru budeme soutěž týmů mnohem více sledovat už v průběhu roku a aktualizace průběžného pořadí bude zveřejňována společně s výsledky po každém kole závodu.  
 
Zdroj a foto: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►