Smola vyhrál Stevens 50 Podralsko

Datum vydání: 16. 4. 2018

V sobotu 14. dubna v pravé poledne odstartoval závod Stevens 50 Podralsko, jako první letošní zastávka Gala​xy Stevens série.

Jednalo se o devátý ročník tohoto rozjezdového závodu do nové cyklistické sezóny. Předpověď počasí na tento den byla velmi optimistická. Jaké bylo překvapení, když ráno začalo v Osečné pršet. Naštěstí se nejednalo o dlouhodobou oblačnost a tak od deseti hodin se začalo vyjasňovat. Na startu a v průběhu celého závodu panovalo ideální cyklistické počasí.

Před polednem se v aleji shromáždili všichni natěšení cyklisté pod oblouk hlavního partnera závodu Stevens. Po krátké rozpravě byl ve 12:00 odstartován hlavní závod na 58 kilometrů. Patnáct minut po startu tohoto závodu vyrazili závodníci na krátkou trasu 25 kilometrů.

Po rozjezdu hlavní trasy se na čele vytvořila silná skupina 15 závodníků, ve které nechyběl loňský vítěz celé Galaxy série, Lukáš Smola.. Společně jeli až k občerstvovací stanici na 30 kilometru, kde se balík v kopci roztrhl a dále pokračovala šestice závodníků.

Tato čelní skupinka spolupracovala až kilometr před cíl, kde k závěrečnému trháku nastoupil Lukáš Smola z Galaxy CykloŠvec Stevens a rozhodl tak závod ve svůj prospěch. Těsně druhý projel cílem Filip Rydval z týmu Alltraining.cz a na třetím místě proťal cílovou bránu Zdeněk Hendrich z týmu Rohozec Amulet. V ženách neměla konkurenci Ivana Loubková a tak po mateřské dovolené vystoupala na stupínek nejvyšší. Na trase 25 kilometrů zvítězil ve sprintu do cíle Tomáš Málek z Beko Bike Racing Teamu. V ženách potom byla nejrychlejší Lucie Kozáková z Galaxy CykloŠvec Stevens.

Po předání cen v tombole, proběhlo vyhlášení nejlepších v 16 kategoriích. Ceny do závodu věnoval hlavní partner tohoto závodu, CykloŠvec Stevens. Vítězové získali dres Galaxy Stevens a také si na oslavu odnesli lahev dobrého vína od J.P.Chenetu. Příští rok oslaví 50 Podralsko již 10. ročník.

Zdroj: TZ pořadatelé

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Kulhavý a Štěpánová vítězi úvodního závodu Českého poháru horských kol
23. 4. 2018 | Kategorie: MTB
První dějství Českého poháru horských kol v XCO pro Jaroslava Kulhavého a Karlu Štěpánovou.
Dva Češi v elitní dvacítce pořadí seriálu World Tour
23. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Česká cyklistika má hned dva své zástupce mezi dvaceti bodově nejplodnějšími jezdci World Tour - Roman Kreuziger je třináctý a Zdeněk Štybar dvacátý.
Kreuziger osmý na klasice Lutych-Bastogne-Lutych
22. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Kreuziger skončil na belgické klasice Lutych-Bastogne-Lutych po necelých 260 kilometrech na osmém místě.
Neseďte u stolu a přijeďte do Stolovek!
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Zvýhodněné startovné na Apache Stolové hory do 27. dubna.
Letošní etapák Masiv bude mít kompletně nové etapy
Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy.
Kaňkovský vítězem třetího Kalas Cupu
21. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí díl Kalas Cupu u ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský. Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.
Peter Sagan - Král cyklistiky
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na výběr nejlepších momentů cyklistické kariéry trojnásobného šampiona Petra Sagana.
Jan Hirt třetí v poslední etapě Tour of the Alps
Český cyklista Jan Hirt zajel doposud nejlepší výsledek v dresu World Tour týmu Astana - třetí místo v poslední etapě Tour of the Alps.
Lutych-Bastogne-Lutych - silný Kreuziger míří vysoko
Roman Kreuziger má za sebou dvě výborná představení na Amstel Gold Race a Valonském šípu, v neděli by mohl přijít zlatý hřeb na Lutych-Bastogne-Lutych.
Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů
Francouzský spurter a bývalý boxer Nacer Bouhanni podle týmového manažera v současnosti nemá výkonnost na to, aby závodil, natož aby byl kapitánem týmu.
Astana nadále dominuje na Tour of the Alps
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Luis Leon Sánchez je ve čtvrtý den závodu už třetím borcem z Astany, který vyhrál etapu.