Smola vyhrál Stevens 50 Podralsko

Datum vydání: 16. 4. 2018

V sobotu 14. dubna v pravé poledne odstartoval závod Stevens 50 Podralsko, jako první letošní zastávka Gala​xy Stevens série.

Jednalo se o devátý ročník tohoto rozjezdového závodu do nové cyklistické sezóny. Předpověď počasí na tento den byla velmi optimistická. Jaké bylo překvapení, když ráno začalo v Osečné pršet. Naštěstí se nejednalo o dlouhodobou oblačnost a tak od deseti hodin se začalo vyjasňovat. Na startu a v průběhu celého závodu panovalo ideální cyklistické počasí.

Před polednem se v aleji shromáždili všichni natěšení cyklisté pod oblouk hlavního partnera závodu Stevens. Po krátké rozpravě byl ve 12:00 odstartován hlavní závod na 58 kilometrů. Patnáct minut po startu tohoto závodu vyrazili závodníci na krátkou trasu 25 kilometrů.

Po rozjezdu hlavní trasy se na čele vytvořila silná skupina 15 závodníků, ve které nechyběl loňský vítěz celé Galaxy série, Lukáš Smola.. Společně jeli až k občerstvovací stanici na 30 kilometru, kde se balík v kopci roztrhl a dále pokračovala šestice závodníků.

Tato čelní skupinka spolupracovala až kilometr před cíl, kde k závěrečnému trháku nastoupil Lukáš Smola z Galaxy CykloŠvec Stevens a rozhodl tak závod ve svůj prospěch. Těsně druhý projel cílem Filip Rydval z týmu Alltraining.cz a na třetím místě proťal cílovou bránu Zdeněk Hendrich z týmu Rohozec Amulet. V ženách neměla konkurenci Ivana Loubková a tak po mateřské dovolené vystoupala na stupínek nejvyšší. Na trase 25 kilometrů zvítězil ve sprintu do cíle Tomáš Málek z Beko Bike Racing Teamu. V ženách potom byla nejrychlejší Lucie Kozáková z Galaxy CykloŠvec Stevens.

Po předání cen v tombole, proběhlo vyhlášení nejlepších v 16 kategoriích. Ceny do závodu věnoval hlavní partner tohoto závodu, CykloŠvec Stevens. Vítězové získali dres Galaxy Stevens a také si na oslavu odnesli lahev dobrého vína od J.P.Chenetu. Příští rok oslaví 50 Podralsko již 10. ročník.

Zdroj: TZ pořadatelé

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.