Sluníčko, úsměvy a radost. To byl Mikulov

Sluníčko, úsměvy a radost. To byl Mikulov

Datum vydání: 09.10.2023

Prima CUP v Mikulově podpořil handicapované sportovce 

 

Závěrečný závod seriálu Prima CUP v Mikulově vyšel na jedničku. Krásné slunečné počasí, úsměvy stovek cyklistů a jejich nadšení podpořit společně s Nadací ČEZ handicapové paralympijské sportovce. Tak by se dal shrnout finálový závod Škoda Auto Mikulov.

 

 

Oba starty závodních tras, o délkách 55 a 33 kilometrů, zcela zaplnily Mikulovské náměstí. Závodníky odstartoval přední český kardiochirurg Jan Pirk společně se starostkou města Jitkou Sobotkovou. Na startu nechyběli například olympijští vítězové Dominik Hašek a Jaroslav Kulhavý, Jan Maxián ani favorit závodu a úřadující český šampion Marek Rauchfuss. 
 

 

Všechny jezdce připravené užít si závěrečný podnik seriálu povzbudil, nejen na startu, maskot WeLoveCycling.cz. 
 

 

Český mistr Marek Rauchfuss svojí dominanci potvrdil s přehledem a ve finiši se radoval z vítězství. Mezi ženami slavila stupeň nejvyšší domácí Barbora Vojta. 
 

 

Necelých padesát jedna tisíc vyšlapali účastnící na Oranžovém kole ve stánku Nadace ČEZ. Přesných 50.875 Kč pomůže handicapovaným sportovcům na Paralympijských hrách v Paříži. Voucher si od Milana Záhorky ze Skupiny ČEZ převzal paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

 


 

Pozornost všech účastníků byla zaměřena také na tombolu, kde hlavní cenou bylo kolo Merida a také voucher na pobyt v hotelu Dvorana v Karlových Varech. 
 

 

Vrcholem sobotního programu bylo celkové vyhlášení seriálu, které dle očekávání vyhráli Kateřina Krutílková a Filip Adel. Oba čeští závodníci a vítězové nejvyšší domácí soutěže Škoda Auto Český pohár v maratonu odjeli v nových elektrických vozech Škoda Enyaq. Klíče od vozů, které získali v zápůjčce na tři měsíce, jim předal z vedení marketingu značky Škoda Auto, Libor Šedivák.

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí