Slovinec Jan Tratnik vítězem B-VB-B!

Slovinec Jan Tratnik vítězem B-VB-B!

Datum vydání: 5. 4. 2014

Čtyřiadvacetiletý slovinský jezdec Jan Tratnik z rakouského celku BMC Amplatz se stal vítězem tradičního ostrého startu české silniční sezony. V úvodním závodu Českého poháru - Kalas Cupu, při podniku Brno - Velká Bíteš - Brno uspěl ve spurtu celého hlavního pole. Po 143 kilometrech za ním projeli dva jezdci Dukly Praha František Sisr a obhájce celkového prvenství poháru z loňského roku Milan Kadlec.

 

Na startu se prezentovalo 186 jezdců z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa, Lotyšska a Japonska. V minulých letech se na tomto závodu vždy ve velmi dobrém světle ukázali bikeři a vidět byli i dnes. První vrchařskou prémii vyhrál Jiří Hudeček (Symbio Cannondale), druhou Jan Nesvadba (Superior Rubena). Pak se však do úniku pustil mladý polský cyklista Przemyslaw Kasperkiewicz z Bauknechtu Author a na 43 kilometru vyhrál první rychlostní prémii ve Velké Bíteši, navíc již s téměř tříminutovým náskokem.

 

To nenechalo klidné jezdce Dukly Praha a ti zvýšili v hlavním poli svou aktivitu. V polovině závodu měl mladý Polák k dobru již jen minutu a poté se na něj dotáhli Nicolas Pietrula z Dukly Praha a Slovák Martin Mahďar z Dukly Trenčín. Ale přibližně třicet kilometrů před cílem byl únik zlikvidován a pohromadě bylo celé pole. Poté se pokusila o únik ještě sedmička jezdců, získala půl minuty k dobru, ale jedenáct kilometrů před cílem se vše opět sjelo. V závěru neuspěl s útokem ani Polák Kornel Sojka, a tak se rozhodovalo v hromadném spurtu. 
 

Jan Tratnik         

 

Ten se především snažili pro své lídry Kadlece a Sisru rozjet cyklisté Dukly a vypadalo to pro ně nadějně. Ale půl kilometru před páskou nastoupil velice razatně bývalý mistr Evropy kategorie U23 Tratnik a soupeři na to nedokázali okamžitě zareagovat. Slovinec byl dostatečně rychlý a v posledních desítkách metrů své prvenství uhájil.

"Měli jsme v plánu to pod kopcem rozjet ještě rychleji, aby nikdo nemohl nastoupit, ale nepovedlo se. Chtěl jsem Bíteš vyhrát potřetí, takže určitě nadšený nejsem, ale musím přiznat, že Tratnik byl rychlý a museli jsme se sklonit lepšímu soupeři," přiznal obhájce loňského prvenství Milan Kadlec.

Výsledky:

 

Brno - Velká Bíteš - Brno (143 km):

 

1. Tratnik (Slovin.) 3:06:35, 2. Sisr, 3. Kadlec (oba Dukla Praha), 4. Zielinski (Pol.), 5. J. Polnický (Bauknecht Author), 6. Bisinger (Rak.), 7. Bajc (Slovin.), 8. Hampl (Favorit Brno), 9. Schofmann (Rak.), 10. Jurčo (SR), 11. F. Adel (Superior Rubena), 12. Novák (Superior Brentjen MTB), 13. Cink (Multivan Merida), 14. Leopold (Rak.), 15. Hudeček (Symbio Cannondale) všichni stejný čas. 
  
Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Vítězové aNti Corona Cupu obdrží v Touškově unikátní poháry!
1. 7. 2020 | Kategorie:
Vítězové jednotlivých soutěžních kategorií aNti Corona Cupu obdrží od prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka a nejúspěšnějšího cyklisty paralympijské historie Jiřího Ježka unikátní poháry vyrobené na zakázku uměleckým kovářem.
Karla Štěpánová ovládla zličínský dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru!
30. 6. 2020 | Kategorie: MTB
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár pokračoval víkendovým dvojzávodem v Bike Parku na Zličíně za účasti více než 800 bikerů.
Představení SPECIALIZED Epic 2021 | Jak funguje brain?
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Specialized představil nový Epic 2021.
Závod Okolo republiky 1400/1000 bude. Se vším, co k němu patří
26. 6. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Dilema vyřešeno, závod Okolo republiky 1400/1000 se uskuteční.
Představení nových modelů Pardus
26. 6. 2020 | Kategorie: silniční
Špičkové závodní kolo Robin SL, které jezdí český kontinentální tým Tufo Pardus Prostějov nebo nový model – Spark –  za cenu, která Vás určitě neurazí, 44 900 Kč.
ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu pokračuje závodem Kupkolo.cz MTB Trilogy
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Už jen pár dní zbývá do startu 9. ročníku Kupkolo.cz MTB Trilogy, které již tradičně hostí Teplice nad Metují.
Hit letošního léta: Rodinná dovolená na elektrokolech
26. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Letošní léto bude z hlediska cestování trochu jiné než ta předchozí. Většina z nás se kvůli omezením spojených s nákazou koronavirem rozhodla strávit prázdniny v Čechách.
Národní šampionát v maratonu ŠKODA AUTO Dolní Morava již 25. července!
23. 6. 2020 | Kategorie: MTB
ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu odstartuje na Dolní Moravě již 25. července.
Na Zličíně se chystá víkendový dvojzávod ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru!
23. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Pražský Zličín se připravuje na bikovou lahůdku. V sobotu 27. a v neděli 28. června se v oblíbeném Bike Parku Zličín uskuteční 3. a 4. kolo ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru.
Škarnitzl má formu, zvítězil i v druhém kole Pražského MTB poháru!
22. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Pražské Kbely hostily druhé kolo ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru.
Úvodní závod ŠKODA AUTO ČP XCM vyhráli Adel a Štěpánová
21. 6. 2020 | Kategorie: MTB
Filip Adel a Karla Štěpánová zvítězili v úvodním závodě ŠK​ODA AUTO Český pohár horských kol v maratonu.
Stevens IZOARD PRO 2020 - Návod na pro-karbon za „padesát-sedm“
18. 6. 2020 | Kategorie: silniční
Zakázkové stavby v dnešní době jen tak někdo nenabízí. A mezi většími výrobci to platí dvojnásob. Německý Stevens je v tomto ohledu malým unikátem.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►