Team Sky vrací úder: vítězí ve Španělsku i Portugalsku

Datum vydání: 15.02.2018

Jezdci britské s​táje nepodlehli tlaku médií a globální kritice stran Froomeovy kauzy - dnes slavili etapová vítězství na Okolo Andalusie i Okolo Algarve. 

V Andalusii i Algarve se finišovalo na kopci a v obou případech se z vítězství radovali jezdci týmu Sky. Britská ekipa je sužovaná četnými aférami, z nichž ta poslední, která se týká nadměrného množství specifické látky salbutamolu v těle Chrise Frooma, rezonuje světem. Navzdory všem rušivým faktorům ale stále ukazuje sílu. 

Samotný Froome, který vyhrál Andalusii v roce 2015, sice dnes neměl úplně svůj den, ale s parťáky pomohl k etapovému vítězství a oblékání do trikotu lídra Nizozemci Woutu Poelsovi. Druhé místo obsadil nedávný vítěz klasiky Okolo Murcie, Španěl Luis Leon Sánchez (Astana), třetí dojel do cíle Belgičan Tim Wellens (Lotto Soudal). 

O pětsetšedesát kilometrů dále na západ v jednom z nejzápadnějších výběžků Evropy na paralelně se jedoucím portugalském závodě Okolo Algarve kraloval opět v dojezdu na kopci Polák Michal Kwiatkowski, rovněž jezdec týmu Sky. A protože ve stejném čase jako on dojel za druhým Nizozemcem Bauke Mollemou (Trek-Segafredo) Kwiatkowského kolega a vítěz tohoto podniku z let 2015 a 2016, Geraint Thomas, vynesl tento výsledek závodníkovi z Walesu pro něj familiární trikot lídra. 


Příspěvek sdílený teamsky (@teamsky),

Příspěvek sdílený teamsky (@teamsky),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí