Škoda Auto Dolní Morava: skvělé výkony a neopakovatelná atmosféra

Škoda Auto Dolní Morava: skvělé výkony a neopakovatelná atmosféra

Datum vydání: 10.06.2024

Pod vrcholem Králického Sněžníku se v sobotu 8. června uskutečnil čtvrtý podnik cyklistického seriálu Prima CUP, který přilákal nadšené bikery i nejlepší české maratonce. 

 

Bonusem celého dne bylo slunečné počasí, což jen podtrhlo skvělou závodní atmosféru.
 

 

Závod Škoda Auto Dolní Morava nabídl tři trasy různé délky a náročnosti. Nejdelší trasa A o délce 89 km splňovala světové standardy maratonských závodů a byla prestižní událostí v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie. Na startu se sešli nejlepší cyklisté, což slibovalo napínavé souboje a skvělé výkony. 

 

Vítězem nejprestižnější trasy se stal Filip Adel z týmu Superior Team s časem 4:31:09. Druhé místo obsadil Tomáš Višňovský z MTBiker Teamu, který zaostal o 3 minuty a 35 sekund. Třetí příčku vybojoval polský závodník Karo Rożek z Global Orbea MTB Teamu s časem 4:36:01.
 

 

Ženskou kategorii na trase A ovládla Milena Kalašová z týmu K3 Performance s časem 5:04:22, následovaná polskými reprezentantkami Aleksandrou Andrzejewskou z týmu Global Orbea MTB Team a Michalinou Ziółkowskou z Czasnarower.pl.

 

Střední trasa B o délce 56 km byla určena zejména pro amatérské jezdce. Vítězem mužské kategorie se stal Jiří Havlík z CykloMira Wallachian Racing s časem 2:54:49. Mezi ženami triumfovala Anna Ryndová s časem 3:45:10.
 

 

Nejkratší trasa C o délce 17 km byla ideální volbou pro rodiny s dětmi a méně zkušené cyklisty. Nejrychlejším mužem se stal Ondřej Klimeček z Rexonix Kovo Praha s časem 00:51:53. V ženské kategorii se nejlépe umístila Anna Malá z TJ Sokol Horní Jelení s časem 00:57:20.

 

Všechny trasy nabídly závodníkům nádherné panoramatické výhledy na Králický Sněžník a okolní krajinu. Závodníci se mohli těšit také na průjezd kolem nejdelšího pěšího visutého mostu na světě Sky Bridge 721 a pohled na Stezku v oblacích. Tyto i další atrakce, jako Trail park, Fun park, Mamutíkův vodní park a nejdelší bobová dráha v Česku, zpestřily závodní víkend a nabídly zábavu celým rodinám.
 

 

Na své si přišly také děti. Děti si kromě závodního programu mohly vyzkoušet dětské dopravní hřiště od Škoda Auto včetně cyklistického simulátoru. 

 

Seriál Prima CUP pokračuje již 15. června závodem ČEZ Sázava, kde se sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovaly 24. ročník této MTB klasiky. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy. 
 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí