Šimůnek vyhrál TOI TOI Cup v Lounech

Datum vydání: 31.10.2015

Po třech letech se dočkal vítězství Radomír Šimůnek. Jezdec belgické stáje ERA-Murprotec vystoupil na nejvyšší stupeň v pátém závodu cyklokrosového seriálu TOI TOI Cupu v Lounech, který byl ve druhé kategorii kalendáře UCI, když o čtyři vteřiny porazil Vojtěcha Nipla (puskinak.cz). Třetí dojel Tomáš Paprstka (Remerx Merida Kolín), který si upevnil průběžné vedení v seriálu. Závod žen vyhrála Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek).

Od poloviny závodu se na čele usadila trojice pozdějších medailistů. Na suché a rychlé trati se nikomu nepodařilo soupeře setřást a až defekt vyřadil z boje o prvenství Paprstku. Šimůnek o svém triumfu rozhodl odvážnější jízdou v prudkém sjezdu v závěrečném kole, kdy získal malý náskok a ten uhájil až do cílové pásky.

Naposledy jsem vyhrál před třemi lety v Lošticích. Jelo se mi celkem dobře, ale ještě lépe jsem se cítil ve středu v Táboře, ale tam jsem se chybami a protaktizováním zbavil sám lepšího výsledku. O to více jsem se těšil na dnešní závod a vyšlo to. Jsem za to moc rád a doufám, že se mé závodění obrací k lepšímu," řekl v cíli Šimůnek, který hned spěchal na letadlo, protože zítra jede závod v Oudeenarde.

V závodu žen jezdila do předposledního kola neohroženě na prvním místě Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a mířila za prvním vítězstvím. Ovšem potkala ji veliká smůla v lesní pasáži a propadla se až na třetí místo. Otevřená cesta za prvenstvím se tak nečekaně otevřela pro Janu Czeczinkarovou. Pro druhé místo si dojela další bikerka Adéla Šafářová.
Byla to moje chyba. V nejprudším sjezdu mi to ujelo po listí na kořenu a sletěla jsem do lesa. Nakonec jsem ráda, když jsem letěla ramenem na strom, a že jsem si nic nezlomila. Rozbila jsem kolo, zkroutila jsem řídítka a ohnula se mi páka. Půl kola jsem jela do depa na nejlehčí převod,“ byla smutná Martina Mikulášková.
Tradiční scénář s tradičním výsledkem měl závod juniorů. Šestý trumf slavil Josef Jelínek, který ujel v posledním kole Jonáši Březinovi. Třetí místo pro sebe získal David Honzák před oddílovým kolegou Václavem Sirůčkem.

Muži:

1. Šimůnek (ERA-Murprotec) 58:56, 2. Nipl (puskinak.cz) +4, 3. Paprstka (Remerx Merida Kolín) +32, 4. Lasák (Max Cursor) +42, 5. Kyzivát (Johnson Control AŠ Ml. Boleslav) +49, 6. Petruš (KC Hlinsko) +58, 7. Kníže (Prodoli Racing Team) +1:21, 8. Eberl (Remerx Merida Kolín) +1:26, 9. Malík (Eleven Mercedes-Benz Mitas) +1:37, 10. Gil (Pol.) +1:41.

Pořadí po pěti závodech:

1. Paprstka 141, 12. Nipl 121, 3. Petruš 118, 4. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) 108, 5. Lasák 101, 6. Malík 101.

Ženy:

1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 45:07, 2. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +8, 3. Mikulášková (TJ Stadion Louny) +37, 4. Nosková (AA-Drink/Kalas Cycling team) +43, 5. Keseg-Števková (SR) +45, 6. Štěpánová (Kona Cycling Point) +1:31.

Pořadí po sedmi závodech:

1. Czeczinkarová 200, 2. Šafářová 184, 3. Lukešová (Author Team Stupno) 161, 4. Keseg-Števková 160, 5. Kuntová (Remerx Merida Kolín) 149, 6. Minárioví-Švecová (G.Benedikt Šveccykloteam Želeč) 144.

Junioři:

1. Jelínek (Big Shock Team) 40:30, 2. Březina (Kola-bbm.cz) +6, 3. Honzák +17, 4. Sirůček (oba KC Kooperativa SG Janlonec n.N.) +17, 5. Zeťák (Remerx Merida Kolín) +1:12, 6. Gavenda (DCM Cycling Tem VZW) +1:25.

1. Jelínek 208, 2. Honzák 187, 3. Sirůček 182, 4. Březina 173, 5. Zeťák 168, 6. Prudek (Moravec Team) 159.

Zdroj a foto: ČSC

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.