Šimůnek se dočkal českého cyklokrosového titulu

Šimůnek se dočkal českého cyklokrosového titulu

Datum vydání: 9. 1. 2016

Dlouho, až předlouho čekal. Dnes se však Radomír Šimůnek mladší z celku Era Real Estate - Murprotec konečně dočkal. Ve dvaatřiceti letech vybojoval svůj první cyklokrosový titul. Na okruhu v Kolíně, kde se šampionát konal, vyhrál před Michaelem Borošem (BKCP-Corendon). Bronz získal obhájce titulu z loňského roku Adam Ťoupalík (BKCP-Corendon).

Svůj díl radosti si užil i čtvrtý muž mistrovského závodu Tomáš Paprstka z Expres CZ - Merida Team Kolín. Na stupně vítězů se sice nedostal, ale i to mu naprosto bezpečně stačilo k zisku celkového prvenství v TOI TOI Cupu. Druhého Vojtěcha Nipla (Puskinak.cz) porazil o 21 bodů, třetí skončil Lubomír Petruš z KC Hlinsko.
 
Šimůnek měl ve své sbírce již tři stříbra a čtyři bronzy, dnes konečně splnil roli favorita a dočkal se vytouženého titulu. Šimůnek se společně s Borošem a Ťoupalíkem usadil velmi brzy na čele závodu. A byl to především pozdější vítěz, který diktoval tempo a nedovolil dotáhnout se do vedoucí skupiny domácímu Tomáši Paprstkovi. Naopak Ťoupalík několikrát pár metrů zaostal, ale pokaždé se dokázal do nejlepší trojice vrátit. V předposledním z devíti okruhů dlouhých 2900 metrů však zaváhal na umělé překážce a rázem měli soupeři pár metrů k dobru, které již nejmladší český šampion historie nedokázal zlikvidovat a po pěti titulech v řadě - dva mezi kadety, dva mezi juniory a loni v elite se s vidinou obhajoby musel rozloučit.
  
  
Nakonec nedošlo ani na závěrečný spurt zbývající dvojice. Boroš totiž těsně před koncem závodu při výjezdu na stadion v zatáčce podklouzl a to rozhodlo. Šimůnek si tak v poklidu dojel šťastný pro premiérový titul.

„Je to obrovská úleva, jsem za to strašně šťastný a moc spokojený. Člověk se snaží přes deset let a stále to nevychází. Vždy byl někdo silnější, ale teď už mám tenhle dres taky a mohu se v klidu připravovat dál. Věřím, že do budoucna ještě alespoň jeden přibude,“ řekl Šimůnek bezprostředně po projetí cílem.

„Chtěl jsem to od samého začátku. Od rána jsem věděl, že to bude dobré. Poslední kolo bylo nervy drásající, ale soustředil jsem se jen na sebe, celý závod jsem jel pro mě až překvapivě v klidu a s chladnou hlavou. To u mě není zvykem,“ přiznal Šimůnek, který tak do rodinné sbírky přidal osmý titul, sedm jich vybojoval jeho otec Radomír starší.

Hned po závodě ale již myslel na hlavní vrchol sezony, světový šampionát, který se koná v závěru ledna v belgickém Heusden-Zolderu.

„Doufám, že teď ještě dopadnu dobře na mistrovství světa, předvedu tam nějaký výsledek a lidé na mě budou koukat jako na toho Šimůnka, který závodil dříve, a ne jako na toho z těch posledních dvou let,“ přál si Šimůnek.

Boroš litoval nevyužité šance.

„Mrzí to, protože vítězství bylo blízko. Radek byl ale dnes lepší a zasloužil si konečně vyhrát. Byl to hodně náročný a vyčerpávající závod, snad mi to vyjde někdy příště,“ řekl  Boroš.

Výsledky:

Mistrovství ČR a devátý závod TOI TOI Cupu:
Muži:
 
1. Šimůnek (Era Real Estate - Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš +10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) +20, 4. Paprstka (Expres CZ - Merida Team Kolín) +1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) +1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ - Merida Team Kolín) +1:45, 7. Nipl (Puskinak.cz) +1:58, 8. Lasák (Max Cursor) +2:00, 9. Hekele (Stevens bikes - Emilio Sport), 10. Eberl (Expres CZ - Merida Team Kolín) oba +2:01.

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

1. Paprstka 249 bodů, 2. Nipl 228, 3. Petruš 222, 4. Lasák 189, 5. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) 189, 6. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) 184.
 
Ženy:

1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM - Avalon) +10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) +16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě +1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:07.

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

1. Czeczinkarová 283, 2. Mikulášková 279, 3. Lukešová 250, 4. Nosková 244, 5. Kuntová (Expres CZ - Merida Team Kolín) 241, 6. Štěpánová 239.
  
Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►