Šimůnek se dočkal českého cyklokrosového titulu

Šimůnek se dočkal českého cyklokrosového titulu

Datum vydání: 9. 1. 2016

Dlouho, až předlouho čekal. Dnes se však Radomír Šimůnek mladší z celku Era Real Estate - Murprotec konečně dočkal. Ve dvaatřiceti letech vybojoval svůj první cyklokrosový titul. Na okruhu v Kolíně, kde se šampionát konal, vyhrál před Michaelem Borošem (BKCP-Corendon). Bronz získal obhájce titulu z loňského roku Adam Ťoupalík (BKCP-Corendon).

Svůj díl radosti si užil i čtvrtý muž mistrovského závodu Tomáš Paprstka z Expres CZ - Merida Team Kolín. Na stupně vítězů se sice nedostal, ale i to mu naprosto bezpečně stačilo k zisku celkového prvenství v TOI TOI Cupu. Druhého Vojtěcha Nipla (Puskinak.cz) porazil o 21 bodů, třetí skončil Lubomír Petruš z KC Hlinsko.
 
Šimůnek měl ve své sbírce již tři stříbra a čtyři bronzy, dnes konečně splnil roli favorita a dočkal se vytouženého titulu. Šimůnek se společně s Borošem a Ťoupalíkem usadil velmi brzy na čele závodu. A byl to především pozdější vítěz, který diktoval tempo a nedovolil dotáhnout se do vedoucí skupiny domácímu Tomáši Paprstkovi. Naopak Ťoupalík několikrát pár metrů zaostal, ale pokaždé se dokázal do nejlepší trojice vrátit. V předposledním z devíti okruhů dlouhých 2900 metrů však zaváhal na umělé překážce a rázem měli soupeři pár metrů k dobru, které již nejmladší český šampion historie nedokázal zlikvidovat a po pěti titulech v řadě - dva mezi kadety, dva mezi juniory a loni v elite se s vidinou obhajoby musel rozloučit.
  
  
Nakonec nedošlo ani na závěrečný spurt zbývající dvojice. Boroš totiž těsně před koncem závodu při výjezdu na stadion v zatáčce podklouzl a to rozhodlo. Šimůnek si tak v poklidu dojel šťastný pro premiérový titul.

„Je to obrovská úleva, jsem za to strašně šťastný a moc spokojený. Člověk se snaží přes deset let a stále to nevychází. Vždy byl někdo silnější, ale teď už mám tenhle dres taky a mohu se v klidu připravovat dál. Věřím, že do budoucna ještě alespoň jeden přibude,“ řekl Šimůnek bezprostředně po projetí cílem.

„Chtěl jsem to od samého začátku. Od rána jsem věděl, že to bude dobré. Poslední kolo bylo nervy drásající, ale soustředil jsem se jen na sebe, celý závod jsem jel pro mě až překvapivě v klidu a s chladnou hlavou. To u mě není zvykem,“ přiznal Šimůnek, který tak do rodinné sbírky přidal osmý titul, sedm jich vybojoval jeho otec Radomír starší.

Hned po závodě ale již myslel na hlavní vrchol sezony, světový šampionát, který se koná v závěru ledna v belgickém Heusden-Zolderu.

„Doufám, že teď ještě dopadnu dobře na mistrovství světa, předvedu tam nějaký výsledek a lidé na mě budou koukat jako na toho Šimůnka, který závodil dříve, a ne jako na toho z těch posledních dvou let,“ přál si Šimůnek.

Boroš litoval nevyužité šance.

„Mrzí to, protože vítězství bylo blízko. Radek byl ale dnes lepší a zasloužil si konečně vyhrát. Byl to hodně náročný a vyčerpávající závod, snad mi to vyjde někdy příště,“ řekl  Boroš.

Výsledky:

Mistrovství ČR a devátý závod TOI TOI Cupu:
Muži:
 
1. Šimůnek (Era Real Estate - Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš +10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) +20, 4. Paprstka (Expres CZ - Merida Team Kolín) +1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) +1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ - Merida Team Kolín) +1:45, 7. Nipl (Puskinak.cz) +1:58, 8. Lasák (Max Cursor) +2:00, 9. Hekele (Stevens bikes - Emilio Sport), 10. Eberl (Expres CZ - Merida Team Kolín) oba +2:01.

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

1. Paprstka 249 bodů, 2. Nipl 228, 3. Petruš 222, 4. Lasák 189, 5. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) 189, 6. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) 184.
 
Ženy:

1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM - Avalon) +10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) +16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě +1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:07.

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

1. Czeczinkarová 283, 2. Mikulášková 279, 3. Lukešová 250, 4. Nosková 244, 5. Kuntová (Expres CZ - Merida Team Kolín) 241, 6. Štěpánová 239.
  
Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►