Silvestrovský cyklokros se jede na nové trati

Silvestrovský cyklokros se jede na nové trati

Datum vydání: 30. 12. 2015

Na zcela nové trati se pojede letošní ročník Silvestrovského cyklokrosu. Cyklisté jsou přes padesát let zvyklí, že je poslední den v roce zavádí do Terezína a ani tentokrát je pořadatelé z CK Slavoj Terezín nemohli zklamat, přestože jen pár dnů před silvestrem museli zcela změnit trasu. Tradice ale zůstane nepřerušena a ve čtvrtek oblíbený závod napíše už 54. kapitolu.

„Od původní a mnoha lety prověřené trasy jsme bohužel museli z bezpečnostních důvodů ustoupit. Trať se na mnoha místech začala propadat. Trochu nás to překvapilo, takže náhradní varianta vznikla teprve před několika dny, nicméně věřím, že se závodníkům bude nová trať líbit. Rozhodně je to nový vítr do plachet naší tradice. Pevně také doufám, že i díky této změně přivítáme větší množství závodníků i diváků,“ zve do Terezína Václav Bureš, prezident pořádajícího týmu CK Slavoj Terezín.

Zatímco v předchozích letech se cyklokrosaři scházeli na parkovišti na Bohušovické kotlině, tentokrát je pořadatelé přivítají prakticky v samotném centru Terezína. Start závodu včetně celého zázemí se nově nachází u Kavalíru 2.

„Fanouškům cyklistiky stačí jen lehce napovědět, že je to v místech začátku cílové rovinky závěrečné etapy Závodu míru juniorů, kde i často docházelo k hromadným pádům. Místní vědí, že zde svítí vánoční stromek a přespolní jednoduše budou hledat roh Tyršovy ulice,“ napověděl prezident Bureš.

            Nová trasa je adekvátní náhradou a svými parametry se přibližuje někdejšímu závodu. Během jediného okruhu cyklisté nastoupají jedenačtyřicet metrů. Okruh se jede na levou ruku, tedy proti směru hodinových ručiček.

„Určitě přinášíme i další netradiční prvky. Vždyť závodníci pojedou hned kolem několika muzeí. Na trati jsou pak dva výjezdy, prudký sjezd, výběh a chybět nebudou ani umělé překážky. Závod tak bude vyhovovat především technicky zdatným jezdům,“ podotkl Bureš.


Závod odstartuje tradičně v 10 hodin, kdy jako první do pedálů šlápnou starší žáci, žákyně a kadetky (20 min.), s nimi vyjedou kadeti a juniorky (30 minut) a po nich přijdou na řadu stále oblíbenější kategorie příchozích, které jsou odstupňovány po deseti letech – příchozí do 30 let, do 40 let, do 50 let, do 60 let, nad 60 let a ženy. Pro ně je vypsána šestice okruhů. Cyklokros budou opět uzavírat licencované kategorie juniorů (40 minut) a elite (50 minut).

Příchozí se při prezentaci prokážou občanským nebo jiným průkazem vždy nejpozději hodinu před startem své kategorie a potvrdí svým podpisem svůj dobrý zdravotní stav. Každý sice startuje na vlastní nebezpečí, ale přilby jsou povinné pro všechny. Příchozí cyklisté však mohou osedlat i horské kolo.
 

Silvestrovský cyklokros, který se na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín jede jako 10. ročník Memoriálu Pavla Sládka, je sportovně společenskou událostí, kde se nenudí ani závodníci, ani diváci. Obvykle nechybí ani známá jména světa cyklistiky.

„Silvestrovský cyklokros je pro nás prakticky srdeční záležitostí. Co zimu se díky němu v Terezíně setkávají legendy a přátelé cyklistiky. Někteří si zazávodí, proto se jeho nedílnou součástí staly kategorie pro příchozí, jiní si jen popovídají u svařáku. Je to takové příjemné uzavření roku s velmi pohodovou atmosférou. Jsem zvědavý, jak se nám osvědčí nové místo,“ těší se na silvestra Václav Bureš.

Zdroj a foto: Patrik Pátek PatRESS.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►