Silniční závod juniorek a mužů U23 je minulostí

Silniční závod juniorek a mužů U23 je minulostí

Datum vydání: 27. 9. 2019

Na programu světového šampionátu v silniční cyklistice dnes byly silniční závody juniorek a mužů do 23 let.

Na mladé závodnice čekalo celkem 86 kilometrů z Doncasteru do Harrogate a v českých barvách se představily Veronika Jandová a Kristýna Burlová. Mužům U23 pořadatelé vyměřili závod na 173 km a na start se postavilo české trio Jakub Otruba, Tomáš Bárta a Petr Kelemen.
 
Trasa závodu juniorek nebyla profilově natolik náročná, aby se peloton rozdělil na menší skupinky. Jeho vývoj ale ovlivnilo několik pádů. Bohužel v nich figurovaly také obě Češky, když je poprvé zdržel už na čtyřicátém kilometru závodu. Jandová se z pádu dokázala rychle vzpamatovat a brzy se vrátila do hlavní skupiny, Burlovou ale pád poznamenal více a návrat do čela jí stál více sil, a nakonec neudržela tempo pelotonu. Jandová předváděla pozičně dobrou jízdu, nicméně se čtyři kilometry před cílem připletla do dalšího pádu a tím přišla o naděje na dobrý výsledek.

„Holky se před závodem cítily dobře, nicméně doplatily na pády. Kristýna je ale v kategorii prvním rokem, takže tu získala mnoho zkušeností, které může zúročit. Pro Verču je to velká škoda, cíl byl mírně do kopce, což by jí vyhovovalo,“ okomentoval závod reprezentační trenér Tomáš Konečný. 

Z vítězství se mezi juniorkami radovala americká reprezentantka Megan Jastrab, druhá cílem projela Julie de Wilde z Belgie a třetí místo obsadila Leike Nooijen z Holandska. Jandová a Burlová obsadily 66., respektive 67. místo.

 
Odpoledne přišel na řadu silniční závod kategorie mužů U23. České barvy byly v začátku hodně vidět, když závodníci jeli pozičně velmi dobře a snažili se zachytit důležité momenty závodu přesto, že byli v početní nevýhodě oproti silným a početnějším týmům. Do velmi nadějného úniku se tak dostal Petr Kelemen, kdy se na čele vytvořila skupina přibližně třinácti závodníků, kteří si vybudovali téměř minutový náskok na peloton. Ten je ale v největším stoupání na trase na Greenhow Hill dostihl. Na vrcholu stoupání pak závodem zamíchal silný vítr, kdy britští a němečtí reprezentanti rozjeli tempo a peloton se rozdělil na dvě skupiny. Český tým měl zastoupení pouze v té druhé, kde se udržel Jakub Otruba.

Ani této kategorie se nevyhnuly pády. Ten stihl Bártu i Otrubu a návrat do pelotonu je stál mnoho sil, které jim později chyběly. Velmi odvážný výkon dnes předvedl Kelemen, kdy se vydal do úniku. V kategorii je přitom prvním rokem a celkově si myslím, že to byl statečný výkon v konkurenci silných týmů vzhledem k tomu, že jsme startovali jen ve třech, jsme ale rozhodně jen nevyčkávali,“ řekl reprezentační trenér.

O vítězi závodu se pak rozhodlo na závěrečných okruzích, kdy se v první skupině začalo nastupovat. O titul nakonec bojovala šestice závodníků, kdy měl nejvíce sil Nils Eekhoff z Holandska, ten byl ale po skončení závodu diskvalifikován za to, že se po pádu držel týmového auta, což mu pomohlo vrátit se zpět do pelotonu. Mistrem světa kategorie U23 se tak stal Ital Samuele Battistella, stříbro získal Stefan Bissegger ze Švýcarska a bronz domácí závodník Thomas Pidcock. Jakub Otruba byl klasifikován jako čtyřicátý, Petr Kelemen projel cílem na 101. Místě a Tomáš Bárta nedokončil.
 
Foto: Jan Brychta, zdroj: TZ Judita Lorencová
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
Závěr Brasil Ride pro české jezdce!
27. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Závěr Brasil Ride ovládli čeští jezdci, když si pro triumf v sedmé etapě dojela česká dvojice Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman (Specialized).
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem v nejtěžší etapě druzí
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtá nejtěžší etapa závodu horských Brasil Ride měřila 100 kilometrů a převýšením 2.500 metrů.
Kulhavý s Ulmanem průběžně třetí na Brasil Ride
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Jaroslav Kulhav​ý s Matoušem Ulmanem čtvrtí ve třetí etapě Brasil Ride. Kristián Hynek s Martinem Stoškem šestí.
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem druzí v královské etapě!
21. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Druhá zkouška etapového závodu Brasil Ride byla ve znamení královské etapy. Ta měla parametry 143 kilometrů s převýšením 2.700 metrů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►