Silniční závod juniorek a mužů U23 je minulostí

Silniční závod juniorek a mužů U23 je minulostí

Datum vydání: 27. 9. 2019

Na programu světového šampionátu v silniční cyklistice dnes byly silniční závody juniorek a mužů do 23 let.

Na mladé závodnice čekalo celkem 86 kilometrů z Doncasteru do Harrogate a v českých barvách se představily Veronika Jandová a Kristýna Burlová. Mužům U23 pořadatelé vyměřili závod na 173 km a na start se postavilo české trio Jakub Otruba, Tomáš Bárta a Petr Kelemen.
 
Trasa závodu juniorek nebyla profilově natolik náročná, aby se peloton rozdělil na menší skupinky. Jeho vývoj ale ovlivnilo několik pádů. Bohužel v nich figurovaly také obě Češky, když je poprvé zdržel už na čtyřicátém kilometru závodu. Jandová se z pádu dokázala rychle vzpamatovat a brzy se vrátila do hlavní skupiny, Burlovou ale pád poznamenal více a návrat do čela jí stál více sil, a nakonec neudržela tempo pelotonu. Jandová předváděla pozičně dobrou jízdu, nicméně se čtyři kilometry před cílem připletla do dalšího pádu a tím přišla o naděje na dobrý výsledek.

„Holky se před závodem cítily dobře, nicméně doplatily na pády. Kristýna je ale v kategorii prvním rokem, takže tu získala mnoho zkušeností, které může zúročit. Pro Verču je to velká škoda, cíl byl mírně do kopce, což by jí vyhovovalo,“ okomentoval závod reprezentační trenér Tomáš Konečný. 

Z vítězství se mezi juniorkami radovala americká reprezentantka Megan Jastrab, druhá cílem projela Julie de Wilde z Belgie a třetí místo obsadila Leike Nooijen z Holandska. Jandová a Burlová obsadily 66., respektive 67. místo.

 
Odpoledne přišel na řadu silniční závod kategorie mužů U23. České barvy byly v začátku hodně vidět, když závodníci jeli pozičně velmi dobře a snažili se zachytit důležité momenty závodu přesto, že byli v početní nevýhodě oproti silným a početnějším týmům. Do velmi nadějného úniku se tak dostal Petr Kelemen, kdy se na čele vytvořila skupina přibližně třinácti závodníků, kteří si vybudovali téměř minutový náskok na peloton. Ten je ale v největším stoupání na trase na Greenhow Hill dostihl. Na vrcholu stoupání pak závodem zamíchal silný vítr, kdy britští a němečtí reprezentanti rozjeli tempo a peloton se rozdělil na dvě skupiny. Český tým měl zastoupení pouze v té druhé, kde se udržel Jakub Otruba.

Ani této kategorie se nevyhnuly pády. Ten stihl Bártu i Otrubu a návrat do pelotonu je stál mnoho sil, které jim později chyběly. Velmi odvážný výkon dnes předvedl Kelemen, kdy se vydal do úniku. V kategorii je přitom prvním rokem a celkově si myslím, že to byl statečný výkon v konkurenci silných týmů vzhledem k tomu, že jsme startovali jen ve třech, jsme ale rozhodně jen nevyčkávali,“ řekl reprezentační trenér.

O vítězi závodu se pak rozhodlo na závěrečných okruzích, kdy se v první skupině začalo nastupovat. O titul nakonec bojovala šestice závodníků, kdy měl nejvíce sil Nils Eekhoff z Holandska, ten byl ale po skončení závodu diskvalifikován za to, že se po pádu držel týmového auta, což mu pomohlo vrátit se zpět do pelotonu. Mistrem světa kategorie U23 se tak stal Ital Samuele Battistella, stříbro získal Stefan Bissegger ze Švýcarska a bronz domácí závodník Thomas Pidcock. Jakub Otruba byl klasifikován jako čtyřicátý, Petr Kelemen projel cílem na 101. Místě a Tomáš Bárta nedokončil.
 
Foto: Jan Brychta, zdroj: TZ Judita Lorencová
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

TOP 5 silničních kol pro rok 2020
12. 10. 2019 | Kategorie: silniční
Podívejte se na výběr pěti nejlepších kol pro rok 2020 dle serveru BikeRadar.
Jan Zatloukal vyhrál další dva pohárové závody!
10. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jezdec týmu NUTREND Specialized Racing, Jan Zatloukal, potvrzuje v úvodu cyklokrosové sezóny výbornou formu.
Hvězdně obsazený závod ZP 211 Mikulov vyhrál Adel
8. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Zamračená obloha s častými přeháňkami neodradila stovky účastníků sobotního závodu ZP 211 Mikulov.
Vydařená sezona na Třebešíně
7. 10. 2019 | Kategorie: dráha, silniční
Sportovcům začíná říjnem nový roční tréninkový cyklus, je tedy ideální čas na bilancování.
V předolympijském testu skončil Cink sedmý
6. 10. 2019 | Kategorie: MTB
V předolympijském testovacím závodě, který započne za rok v Tokiu, skončil český reprezentant Ondřej Cink na sedmém místě.
Step by step po trati olympijského závodu v Tokiu!
4. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Nikdo po té trati doposud nejel, nikdo ji ani neviděl. Až dnes představili pořadatelé OH v Tokiu podobu bikové trati Course Foot Inspection.
Vítězem Zlínské 50 je Marek Rauchfuss
2. 10. 2019 | Kategorie: MTB
V ned​ěli 29. září odstartoval 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Krásný podzimní den přilákal na start celkem 410 závodníků.
Jan Zatloukal druhý v MB na úvod sezóny CX!
30. 9. 2019 | Kategorie: cyklokros
Úvodním závodem Českého poháru byla v Mladé Boleslavi zahájena cyklokrosová sezóna.
Štybar třináctý na Mistrovství světa v Yorkshiru
29. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Světový šampionát ve Velké Británii dnes vyvrcholil silničním závodem kategorie mužů elite.
Silniční závod juniorek a mužů U23 je minulostí
27. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Na programu světového šampionátu v silniční cyklistice dnes byly silniční závody juniorek a mužů do 23 let.
Bouček devátý v silničním závodě na MS
26. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Na start silničního závodu v rámci světového šampionátu se dnes postavila kategorie juniorů.
Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
26. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►