Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili

Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili

Datum vydání: 7. 9. 2021

Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.

„Máme silný tým a o medaile se určitě chceme rvát. Vždy musíme mít ty nejvyšší ambice, i když vloni jsme nasadili laťku hodně vysoko,“ řekl Konečný a narážel na zlato juniora Mathiase Vacka z časovky, stříbro Pavla Bittnera v silničním závodě juniorů a bronz Vojtěcha Řepy v závodě mužů U23.

Šampionát zahájí ve středu časovky, od pátku do neděle se jedou silniční závody všech kategorií. Oslabena bude kategorie mužů U23, kde kvůli zraněním z nedávného Tour de l´Avenir vypadli z nominace Mathias Vacek a Tomáš Kopecký. „Takový je bohužel sport, nic s tím nenaděláme. U Mathiase je to zranění vážnější. Dva týdny neseděl na kole a nestihne se dát dohromady ani pro mistrovství světa. Tomáš by měl svět stihnout,“ prozradil trenér.

„Máme silný tým juniorů, kde jsou závodníci, kteří umí dobře zaspurtovat, i lidi na úniky. Kluci celoročně jezdili dobře a medaili klidně mohou získat. Výhodou je, že tam máme čtyři prvoročáky, kteří mohou jet v této kategorii ještě příští rok,“ uvedl Konečný. "To samé v juniorkách. Julia Kopecky byla před pár dny třetí na Nation´s Cupu ve Španělsku a věřím, že formu potvrdí i na Evropě,“ dodal.

„Na okruhu je kopec, ale to stoupání není tak extrémní. Profilově to určitě bude sedět i klukům z třiadvacítky. A kdyby došlo na spurt, máme tam rychlého Pavla Bittnera, který se dokáže prosadit,“ řekl kouč. 

Pro silniční závod mužů jsou v nominaci Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek a Adam Ťoupalík. Na poslední chvíli vypadl ze sestavy Jan Hirt, který má v nohách náročnou Vueltu. „Je hodně unavený a tým mu start na Evropě nedoporučil. Co se týče Pepy Černého, který jel taky Vueltu, tak i on si chce po dohodě s týmem trochu odpočinout, ale rád by se připravil na mistrovství světa, které bude brzy následovat,“ prozradil Konečný. „Ale i tak máme silný tým a kluci určitě nejsou bez šancí,“ dodal.

V úvahu připadal i Petr Vakoč, ale ani jeho nepustily na start ME týmové zájmy. Mezi ženami vypadla na poslední chvíli z nominace olympionička Tereza Neumanová, která má problémy se zády.

Program ME se starty závodníků ČR:

Středa: časovka juniorek (Julia Kopecky, Eliška Kvasničková), časovka juniorů na 22,4 km (Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký), štafety (bez české účasti).

Čtvrtek: časovka žen U23 (bez české účasti), časovka mužů U23 (bez české účasti), časovka žen (bez české účasti), časovka mužů (Jan Bárta).

Pátek: silniční závod juniorů (Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký, Milan Kadlec, Daniel Sporysch, Pavel Novák, Daniel Mráz), silniční závod juniorek (Julia Kopecky, Eliška Kvasničková), silniční závod žen U23 (bez české účasti).

Sobota: silniční závod mužů U23 (Petr Kelemen, Pavel Bittner, Karel Camrda, Jakub Ťoupalík), silniční závod žen (Nikola Nosková, Nikola Bajgerová, Jarmila Machačová).

Neděle: silniční závod mužů (Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek, Adam Ťoupalík). 
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►