Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili

Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili

Datum vydání: 7. 9. 2021

Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.

„Máme silný tým a o medaile se určitě chceme rvát. Vždy musíme mít ty nejvyšší ambice, i když vloni jsme nasadili laťku hodně vysoko,“ řekl Konečný a narážel na zlato juniora Mathiase Vacka z časovky, stříbro Pavla Bittnera v silničním závodě juniorů a bronz Vojtěcha Řepy v závodě mužů U23.

Šampionát zahájí ve středu časovky, od pátku do neděle se jedou silniční závody všech kategorií. Oslabena bude kategorie mužů U23, kde kvůli zraněním z nedávného Tour de l´Avenir vypadli z nominace Mathias Vacek a Tomáš Kopecký. „Takový je bohužel sport, nic s tím nenaděláme. U Mathiase je to zranění vážnější. Dva týdny neseděl na kole a nestihne se dát dohromady ani pro mistrovství světa. Tomáš by měl svět stihnout,“ prozradil trenér.

„Máme silný tým juniorů, kde jsou závodníci, kteří umí dobře zaspurtovat, i lidi na úniky. Kluci celoročně jezdili dobře a medaili klidně mohou získat. Výhodou je, že tam máme čtyři prvoročáky, kteří mohou jet v této kategorii ještě příští rok,“ uvedl Konečný. "To samé v juniorkách. Julia Kopecky byla před pár dny třetí na Nation´s Cupu ve Španělsku a věřím, že formu potvrdí i na Evropě,“ dodal.

„Na okruhu je kopec, ale to stoupání není tak extrémní. Profilově to určitě bude sedět i klukům z třiadvacítky. A kdyby došlo na spurt, máme tam rychlého Pavla Bittnera, který se dokáže prosadit,“ řekl kouč. 

Pro silniční závod mužů jsou v nominaci Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek a Adam Ťoupalík. Na poslední chvíli vypadl ze sestavy Jan Hirt, který má v nohách náročnou Vueltu. „Je hodně unavený a tým mu start na Evropě nedoporučil. Co se týče Pepy Černého, který jel taky Vueltu, tak i on si chce po dohodě s týmem trochu odpočinout, ale rád by se připravil na mistrovství světa, které bude brzy následovat,“ prozradil Konečný. „Ale i tak máme silný tým a kluci určitě nejsou bez šancí,“ dodal.

V úvahu připadal i Petr Vakoč, ale ani jeho nepustily na start ME týmové zájmy. Mezi ženami vypadla na poslední chvíli z nominace olympionička Tereza Neumanová, která má problémy se zády.

Program ME se starty závodníků ČR:

Středa: časovka juniorek (Julia Kopecky, Eliška Kvasničková), časovka juniorů na 22,4 km (Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký), štafety (bez české účasti).

Čtvrtek: časovka žen U23 (bez české účasti), časovka mužů U23 (bez české účasti), časovka žen (bez české účasti), časovka mužů (Jan Bárta).

Pátek: silniční závod juniorů (Štěpán Telecký, Matyáš Kopecký, Milan Kadlec, Daniel Sporysch, Pavel Novák, Daniel Mráz), silniční závod juniorek (Julia Kopecky, Eliška Kvasničková), silniční závod žen U23 (bez české účasti).

Sobota: silniční závod mužů U23 (Petr Kelemen, Pavel Bittner, Karel Camrda, Jakub Ťoupalík), silniční závod žen (Nikola Nosková, Nikola Bajgerová, Jarmila Machačová).

Neděle: silniční závod mužů (Zdeněk Štybar, Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek, Adam Ťoupalík). 
 
Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►