Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2

Datum vydání: 29.05.2024

Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.Novinky a vlastnosti

Shimano GRX Di2 12s je první sadou komponentů na světě, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada nabízí řadu vylepšení a inovací, které ji odlišují od ostatních komponentů na trhu.
 

Jednou z hlavních vlastností Shimano GRX Di2 12s je její optimalizované převodové možnosti. Sada nabízí jak jednopřevodové (1x12), tak dvoupřevodové (2x12) řešení, a to jak v mechanické, tak v elektronické (Di2) variantě. To umožňuje jezdcům přizpůsobit své kolo konkrétním podmínkám a stylu jízdy.
 
Další významnou vlastností je klidný a stabilní pohon. Tato vlastnost je zvláště důležitá pro jízdu v náročném terénu, kde může neklidný pohon vést k nežádoucím přeřazením nebo dokonce k pádu řetězu.
 

Shimano GRX Di2 12s také disponuje zadní přehazovačkou s integrovanou jednotkou pro bezdrátové připojení a nabíjecím portem, což zajišťuje rychlé a spolehlivé řazení pro jízdu v různorodém terénu a snadné dobíjení.

 

Porovnání s konkurencí

Shimano GRX Di2 12s se odlišuje od konkurenčních sad tím, že je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Na rozdíl od jiných sad, které jsou často pouze upravenými verzemi silničních nebo horských komponentů, byla sada navržena od základů s ohledem na specifické požadavky gravelové jízdy.
 
Shimano také nabízí vysokou míru kompatibility mezi svými různými sadami komponentů. Většina hardwaru Di2 s 12 převody je napříč sériemi kompatibilní, což umožňuje míchat různé série a dokonce i generace hardwaru Di2.
 

Shimano GRX Di2 12s je revoluční sada komponentů, která posouvá hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout. S jejími optimalizovanými převodovými možnostmi, klidným a stabilním pohonem a vysokou mírou kompatibility je dobrou volbou při výběru elektronické gravel sady.
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: ShimanoPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí