Série rozhovorů Eurosportu zaměří pozornost na olympioniky z řad uprchlíků

Datum vydání: 28.06.2021

Při příležitosti oslav Olympijského dne představí sportovní stanice Eurosport exkluzivní sérii rozhovorů, které budou mít premiéru v čase před zahájením letošních Letních olympijských her v Tokyu.

Jednotlivé epizody se přitom zaměří na poměrně specifickou tématiku – inspirativní příběhy sportovců mířících do Tokya pod vlajkou Olympijského uprchlického týmu na Letních olympijských hrách 2020. Každá epizoda bude rozhovorem s jedním z členů týmu – povedou je s nimi vždy významné osobnosti kulturního života, hlavně z oblastí filmové tvorby, zábavního průmyslu i profesionálního sportu. 

Hlavním producentem pořadu je televizní stanice Eurosport, která je právem považována za Domov olympijských her v Evropě. Jednotlivé epizody vznikají v úzké spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem (IOC) a Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), který je specializovanou agenturou organizace pro tuto problematiku. Smyslem série In Conversation je představit divákům význačné členy uprchlického týmu i jejich často strastiplné životní příběhy. Každý z rozhovorů si ale klade ještě jeden nelehký cíl – přispět do debaty o globálním uprchlictví a pomoci tak vyvrátit mýty a nepravdy, které často brání objektivnímu a racionálnímu přístupu. Sport je totiž mocným nástrojem, který v každodenních životech nejen těchto sportovců hraje extrémně důležitou roli. 

První epizoda, In Conversation: Yusra & Katie, je jakýmsi střetem životních postojů a zkušeností obou účastnic rozhovoru. Původem Syřanka Yusra Mardini, historicky vůbec nejmladší ambasadorka dobré vůle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, byla členkou uprchlického týmu už na minulých letních hrách v brazilském Riu de Janeiru v roce 2016. Ve své disciplíně, jíž je plavání, bude soutěžit i letos v Tokyu. Partnerkou v rozhovoru a sokyní na letních hrách jí bude Katie Ledecká, členka amerického plaveckého týmu, která je nositelkou pěti zlatých olympijských medailí. V kombinaci s dalšími patnácti zlaty z Mistrovství světa má na kontě vůbec nejvíc ocenění v historii ženského plavání.  

V navazujících dílech vystoupí další ambasadoři vůle UNHCR, mezi nimi například herečka Nomzamo Mbatha nebo fotbalista Alphonso Davies, kteří budou zpovídat některé z členů Olympijského uprchlického týmu. Za všechny jmenujme třeba Anjelinu Nadai Lohalith, běžkyni na 1500 metrů původem z Jižního Súdánu, nebo freestyle plavkyni Alaa Maso ze syrského Aleppa. Rozhovory probíhaly v uvolněné atmosféře, která umožnila otevírat i intimní témata, sdílet životní příběhy a svěřit se se způsoby, které sportovcům pomohly při překonávání nepřízně osudu a ve výsledku je dovedly až k účasti na největších oslavách světového profesionálního sportu. Série bude divákům dostupná prostřednictvím internetových platforem UNHCR, IOC i Discovery, včetně discovery+ a Eurosport.com. 

In Conversation podrobí členy i fungování Olympijského uprchlického týmu podrobnému zkoumání. Zaměří se přitom i na podstatnou roli Thomase Bache, prezidenta Mezinárodního olympijského výboru, z jehož rozhodnutí byl uprchlický tým před Olympijskými hrami v Riu 2016 vůbec založen. Tvůrci projektu doufají, že se jim tímto způsobem podaří dodat alespoň trochu naděje a pocitu sounáležitosti milionům uprchlíkům po celém světě. 

Premiéra In Conversation přichází necelý měsíc poté, co Mezinárodní olympijský výbor představil oficiální soupisku členů Olympijského uprchlického týmu pro Tokyo 2020. Jedná se o součást širší kampaně Eurosportu na podporu tohoto specifického olympijského tělesa. Další její součásti budou oznámeny v průběhu července.    

Zdroj: TZ Medialist
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí