Šéftrenér Favoritu Trkal o sezóně mládeže: Chyběl jen úspěch na velké mezinárodní akci

Šéftrenér Favoritu Trkal o sezóně mládeže: Chyběl jen úspěch na velké mezinárodní akci

Datum vydání: 12. 12. 2021

Jako hodně slušnou hodnotí šéftrenér Favoritu Brno František Trkal sezónu 2021 napříč mládežnickými kategoriemi.

Mladí závodníci od žáků až po juniory získali řadu titulů, ať už na silnice nebo dráze, vyhráli důležité závody i celoroční soutěže.

„K větší spokojenosti chyběl především úspěch v juniorské kategorii na mistrovství světa nebo Evropy,“ říká František Trkal.

„A na dráze se ani nikdo od nás na světový či evropský šampionát nedostal, to je velké minus. Na silnici jsme čekali asi nejvíc od Štěpána Teleckého, který měl celoročně velmi dobrou výkonnost, ale Evropa i svět byly až v září a už se na něm projevila únava. Neměl moc z čeho brát,“ řekl šéftrenér.

„Příští rok bych se u něj rád zaměřil na daleko lepší načasování formy na vrcholy sezóny. Je to v první řadě výborný časovkář a rád bych ho na těch akcích viděl v top 10. Potenciál na to jednoznačně má,“ doplnil František Trkal.


Když za celou sezónu hodnotí juniorskou kategorii, vyzdvihuje v první řadě hlavně Teleckého.

„Je dvojnásobným mistrem republiky (časovka jednotlivců, ŠKODA e-MČR 2021) a vicemistrem v časovce družstev, kde s ním jeli ještě Široký, Kulha a Jelínek. Štěpán navíc skončil čtvrtý na Mezinárodních dnech cyklistiky v Dubnici, kde ještě vyhrál sprinterskou soutěž, a v kvalitní konkurenci byl pátý na závodě Regionem Orlicka,“ vypočítával František Trkal.
 

Junioři Favoritu kromě toho vyhráli celkově Český pohár družstev na silnici, Štěpán Široký pak ovládl celkově Kritérijní ligu.

„Rád bych ještě z dílčích úspěchů vyzdvihl Český pohár v Kyjově, kde jsme měli první tři závodníky v pořadí,“ dodal šéftrenér.

Velmi dobrých výsledků dosahovali junioři Favoritu i na dráze. Čepek vyhrál Český pohár v omniu, Široký byl druhý. Na mistrovství republiky ve scratchi bral Široký stříbro a Čepek bronz, v madisonu byli druzí.

„A titul vicemistrů republiky jsme brali i ve stíhačce družstev,“ prozradil Trkal.

Mezi kadety se stal Matyáš Muroň vicemistrem republiky v časovce, blýskl se i šestým místem v časovce na Závodu míru nejmladších v Jevíčku. „

Od července ale marodil se zády a nezávodil. Stále se dává do kupy, ale věřím, že už brzy začne trénovat,“ řekl šéftrenér Favoritu. 

Kristián Vavro, který byl do půlky sezóny Slovák a pak získal české občanství, skončil pátý na mistrovství Slovenska v časovce a desátý v silničním závodě. 

V nejmladší žákovské kategorii se stal čtyřnásobným mistrem republiky na dráze Filip Richter (sprint, scratch, bodovací závod a společně s Mokrým vyhráli madison), ve stíhačce bylo družstvo druhé. Dráhu a silnici úspěšně kombinuje Šimon Matějek, který si připsal cenné deváté místo na Závodu míru v Lanškrouně.

„Z žákyň bych rád vyzdvihl Elen Lazarovou, která je trojnásobnou mistryní republiky na dráze, spolu s Alicí Mikuláškovou získaly i titul v týmovém sprintu,“ chválil František Trkal nejmladší naděje Favoritu.

Závodníci Favoritu Brno závodí na silnici na kolech Stevens, v přilbách Catlike a s řetězy KMC a s díly i doplňky Nexelo od CYKLOŠVEC.
 
Foto: Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz, Favorit Brno, zdroj: TZ Favorit Brno


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Sluníčko, krásná příroda a stovky bikerů. Takový byl závod ZP 211 Stolové hory
16. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP ​odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově. Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.
Vítězem jubilejního 50. Závodu míru juniorů se stal Emil Herzog
16. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Je dobojováno! Závod míru juniorů letos napsal jubilejní 50. kapitolu. Tradiční májové etapy při svém výročí ovládl německý reprezentant Emil Herzog.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022
13. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. května v Oldřichově u Písku.
Roztočte to se zapletenými koly NEXELO a DEDA
10. 5. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka NEXELO rozšiřuje sortiment o širokou škálu zapletených kol připravených k roztočení.
Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května
9. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě.
Milčovo kolečko 2022
9. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Dne 8. května se uskutečnil v areálu Tatranu Bosonohy 12. ročník Milčovo kolečko.
Giro zažehne oslavy cyklistiky na platformách Warner Bros. Discovery startuje sezona Grand Tours
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Nejlepší jezdci světa hodí v květnu kostkami v boji o maglia rosa. Na Trofeo senza fine pro vítěze Gira d´Italia bude navždy zapsáno nové jméno. Živé přenosy z Gira d´Italia na Eurosportu, Eurosport App a GCN+.
Festka sází na cyklistické komunity a cyklistický boom nejen v jihovýchodní Asii
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, představuje spolupráci s thajskou značkou Concept Speed
Podařený bikový víkend na Zličíně!
4. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Víkendovým třetím a čtvrtým závodem na Zličíně se Škoda Pražský MTB pohár překlenul do své druhé kalendářní půlky.
Rozjela se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách
4. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Poslední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách.
Závod míru juniorů slaví 50. výročí
2. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Půl století! Cyklistický Závod míru juniorů slaví kulaté jubileum. Tradiční májové etapy se letos pojedou přesně popadesáté! Cyklisté na nejprestižnějším juniorském etapovém závodě v Česku roztočí svá kola už příští týden! A opět se na sever Čech sjede špička z celého světa.
Stevens 2022 Sonora GX AXS
27. 4. 2022 | Kategorie: MTB
Závodní topmodel hamburské značky je připraven postavit se na start.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►