Scarponiho etapa na Tirrenu pro Yatese, druhý Sagan smutnil

Datum vydání: 11. 3. 2018

Pátá etapa Tirrena končila na počest loni tragicky zesnulého Michele Scarponiho ve Filottran​u, vyhrál ji Adam Yates, Peter Sagan dovedl do cíle skupinu favoritů na druhém místě. 

Městečko ležící nedaleko pobřeží Středozemního moře bylo místem, kde žil a kde bohužel loni na konci dubna po střetu s dodávkou tragicky zemřel vynikající a mezi svými kolegy oblíbený cyklista Michele Scarponi. Pořadatelé Tirrena jeho památku uctili mimo jiné tím, že právě do Filottrana zasadili cíl páté etapy.

Tu nakonec po obdivuhodném ataku ze skupiny favoritů v nejtěžších pasážích pár set metrů před cílem vyhrál Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott) a dokonale tak navázal na triumf svého bratra Simona, který se radoval den předtím na Paříž-Nice. 

Smůly se ne a ne zbavit ještě před pár dny lídr Geraint Thomas (Sky), kterému mechanické problémy opět znemožnily bojovat o dobrý výsledek. Zato jeho parťák Michal Kwiatkowski se konzistentními výkony vyšvihl do čela průběžného pořadí. 

Polský cyklista finišoval na třetím místě za Petrem Saganem (Bora-Hansgrohe), který litoval promarněné šance uctít památku svého kamaráda. 

"Dnes to na Tirreno-Adriatico byla speciální etapa. Chtěli jsme vítězství věnovat Michele Scarponimu, jeho manželce a dětem, ale bohužel se nám to nepodařilo. Cítil jsem, že jsem dnes měl dobré nohy a taky tým pracoval výborně, proto jsem si jistý, že nás v sezoně před námi čekají ještě velké věci."Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama